Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

FantomSB

Aktivan Član
10.10.2012
275
691
93
41
napravio sam box sa 250 hps lampom, pa me zanima dali kad biljčice niknu moraju odmah pod lampu
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ne, izvedi ih prvo u grad da se prosetaju ;) ... pa kada ces ih pod lampu nego kad niknu ... mislim, sta bi ti radio, drzao ih u prozoru il sta ... cekao da same procvetaju ...

nego, koja je sad ovo tema, jel ovo nije gaseno, dje sam, dje sam... 142 str. :eek:hno:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zdepo and opa cupa

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
evo ovako da pitam mozda je neko to radio pa mu poslo za rukom,posto je voda prirodno socivo,npr stoji u casi voda i kroz nju propustimo svetlost,(disperzija svetlosti)ima svakog spekta,na onoj drugoj strani je ta svetlost postaje jaca,da li bi ako se napravi od stakla nesto slicno kao mali akvarijum hermeticki zatvoten,dimenzija 50x50x5 cm dxsxv i u njemu voda,a odozgo hps da li bi imalo nekog efekta,tj da li bi intezitet svetla bio jaci,to bi sigurno pomoglo i oko hladjenja box-a,ta voda bi mogla i da kruzi,koristio bi recimo motorcic od 12v onaj od auta sto svrsava po staklu :icon_mrgreen:
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
pa video sam to kod case vode na stolu,a i proguglao sam malo postoje watwr cooled cooltube,kazu kao pojacava svetlost i ta sranja,a sad da me ubijes neznam gde nadjoh inace bi stavio link.
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Nisam siguran, ali mislim da treba razlikovati intezitet svjetla i intezitet temperature/topline.
 
24.02.2013
6
1
0
baš mi je palo na pamet
imam mjesečevu žarulju koja svijetli slabom i tamnom ljubičastom bojom
ona oponaša mjesečevu svijetlost i potiće gmazove i reptile na parenje

mislite li da bi jednoj biljci u vrijeme cvijetanja, 12-12 dobro došlo ovakvog nešta, barem tri puta tjedno preko noći
 
24.02.2013
6
1
0
mislio sam zbog ovog:
Recreate blue moonlit nighttime conditions in reptile habitats
Stimulate natural breeding behaviors in reptiles & amphibians
jer nema veze što se radi o reptilima, i biljkama u prirodi vjerujem da znaći nešto mjesečeva svijetlost kao i reptilima
radi se o vrlo prigušenom svijetlu, jednakom vani u noći kad je mijesec, pa im škoditi sigurno ne bi trebalo
a možda im i pomogne nekako, jer imam guštera koji se ne osijeća baš dobro ako mu par dana za redom izostavim tu mijesečevu svijetlost, postane nekakav kao bez volje
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Da, znači im i to puno.
I to tako da prekida period mraka ometajući na taj način procese cvjetanja, što rezultira dužim periodom koji je potreban da biljka sazrije dovoljno za berbu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed
09.02.2013
27
9
3
36
Priajtelj,Ovako novi sam ovdje i odmah da naglasim da se ne sluzim bas forumima najbolje pa ako sam sta krivo napiso na pogrijesno mejsto izvinjavam se ali bi bio jako sretan i zahvalan kad bi mi ppogmogli i dali savjet sta da radim...Uglavnom imam 4 biljcice u razdoblju rane vegetacije i cuo sam da treba rezat listove i to kako bi bila biljcica sto vise grmasta a ne visoka jer ja nemam stvarno izbora malen mi je jako box,cca 1/1/30 v/d/s i ako imate jos koju ucinkovitu metodu s kojom bi se mogao posti; patuljasti rast ..hvala vam najljepa unaprijed..zelim svima srecu u buducim growovima..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ¤ tweety ¤

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Ama brate kakvo rezanje samo LST. Ak neznaš kaj je to, traži po forumu.
 

FantomSB

Aktivan Član
10.10.2012
275
691
93
41
PowerSeed je napisao(la):
ne, izvedi ih prvo u grad da se prosetaju ;) ... pa kada ces ih pod lampu nego kad niknu ... mislim, sta bi ti radio, drzao ih u prozoru il sta ... cekao da same procvetaju ...

nego, koja je sad ovo tema, jel ovo nije gaseno, dje sam, dje sam... 142 str. :eek:hno:
evo prošeto sam biljke jel ih mogu sad pod lampu ;),
nemoj da se nerviraš,
moram postavljat glupa pitanja kad neznam.
Nego jel može neki link za podizanje vlage trnutno mi je od 20 do 30
 

Prilozi

  • box (Medium).jpg
    box (Medium).jpg
    40 KB · Pregleda: 72
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.