Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
ne smeta ....meni je vec godinama iza lampe i jos uvijek radi ;)
naravno za duzi vijek venta je uvijek bolje za njega da bude ispred lampe ....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

Hempy

Aktivan Član
20.02.2014
75
213
0
beren je napisao(la):
kako spojiti cooltube? interesira me da li toplina žarulje 600w hps smeta ventilatoru pošto sam vidio takve sheme spajanja
Obje varijante su OK, no vidim da ljudi obično spajaju ventilator poslije Cool Tubea, da izvlači topli zrak. Većina centrifugalnih i linijskih ventilatora ima maksimalnu radnu temperaturu od 40 - 60 C (jaki 150mm ventovi i više), a točnu vrijednost nađi u specifikacijama svog ventilatora, pa sam odluči.

Ako staviš vent nakon Cool Tubea, stvara se negativni tlak prije venta, pa se usisava topli zrak iz svih potencijalnih rupa u ventilaciji prije venta i Cool Tubea/Hooda. Tu vent obično staviš negdje na sam kraj ventilacije, čak i izvan Grow Tenta/Boxa.
Ako staviš vent negdje na početak ventilacije, prije Cool Tubea, da gura zrak, napraviti ćeš pozitivni tlak nakon venta, pa ćeš potencijalno gurati dio toplog zraka natrag u Grow Tent/Box kroz Cool Tube i cijevi, ako sve skupa savršeno ne "dihta".
 

unicum

Aktivan Član
01.03.2014
176
194
0
dizanje vlage??
kako i na koji način je najbolje?
plus pitanje, vidio sam na ebay raznorazne kućne fontane, na baterije struju...
da li je netko pokušavao s tim?




Home-Fountain.jpg
 

unicum

Aktivan Član
01.03.2014
176
194
0
a gle sad ovo!!!

našao na jutub filmić, koji mi ubija svaku želju za kupovinom kućne fontane!!

https://www.youtube.com/watch?v=Qo50mvl9mMQ
 

Happy rabbit

Aktivan Član
12.10.2013
110
493
63
38
الدار البيضاء
Malo sam zbunjen...
Ovakva je situacija...ja i kolega smo skoro u isto vrijeme započeli grow (njegove su proklijale 3-4 dana prije),koristimo isti setup šta se tiče boxa,iste vaze od 18 L i ista zemlja,i oboje imamo strainove koje su mostly sative.
On je radio SCROG a ja LST.
Jučer sam bio do njega da vidim kako napreduju njegove ljepotice i ostao sam šokiran. Budovi na njegovim biljozama su duplo deblji i veći nego moji,pa mi nije baš jasno zašto je nastala tako velika razlika???
Jedino šta smo radili različito je to da sam ja koristio gnojivo od Plagrona a on od Advanced nutrients,i on je u cca 4 tjednu cvjetanja promjenio žarulju sa 250 na 400w. Normalno je da on ima malo punašnije vrhove jer ima jaču žarulju,ali baš takvu razliku nisam očekivao.
Neznam dali je do žarulje ili do nečeg drugog,ali volio znati u čemu je stvar.
I da,ja sam napravio jednu grešku na početku,a to je da sam ih presadio malo kasno pa je korijen već napravio dosta krugova po dnu posude,dali je to moglo utjecati na razvoj cvjetova??
Hvala na odgovorima. :wave:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
koji je broj biljaka i da li su iste vrste kod tebe i kod njega... mada, njegove su ranije proklijale, verovatno na vreme presadjene, 400w je 400w a moguce i gnojiva...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Jača lampa, kasnije presađivanje i bolja hrana su dovoljni da je razlika takva kakva je. Puno ljudi štedi na stvarima na kojima se nebi trebalo štedjeti a ne shvačaju koliko gube.
 

Happy rabbit

Aktivan Član
12.10.2013
110
493
63
38
الدار البيضاء
Ja imam 3 komada,a on 4 komada. Nisu nam baš iste vrste,ali su i meni i njemu sve preko 70% sative od RQS,i po opisu bi trebale dati više manje istu količinu.
Znam da je 400w jače ali nisam očekivao takvu razliku. U tom slučaju ću i ja preći na 400w. Znači može biti do svega šta sam naveo...a ništa,sada je kasno da se popravi situacija,malo ću više pripaziti u sljedećem growu.

EDIT. Dali postoji mogućnost da se gnojivo pokvari?? Naime,primjetio sam još prije da su se u gnojivu (Plagron Terra Bloom) razvile neke bijele pahuljice,koje nisam primjetio u prošlom growu dok sam koristio to gnojivo. I malo mi je čudno da nakon dodavanje gnojiva u vodu ph padne na niskih 4.0 ph pa ja to uvjek dižem sa sodom bikarbonom na 6.5 ph.
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
pa nasao si cvetal, mozda je nova ambalaza neznam.. sta ne kupis plantelu cvijet isto nije skupo gnojivo a dobro je za nase biljke,,
 

Tantor

Aktivan Član
05.12.2013
181
156
43
Obišao sam deset mjesta i nema nigdje plantelle... Smiješno... Ima svega osim nje...
Čitam sam negdje na forumu day nije loše u cvijetanju davat cvjetal za kaktuse. Pogledao sa NPK i kako sam čitao trebao bih valjat (mislim da je bio 4ili6/8/8) . Može pomoc?
Ima svakakvih substralovih,mali milion cvjetala,kurcevih stapica i ostalih govana...
 

Kobi

Banned
Banovan
26.08.2013
75
188
33
Nigde nisam uspeo da nadjem da je neko pitao...a koliko mirise biljka npr. ako ocu u sobu neki mali box...60x60x100cm znaci jedna lepa biljka u tom boxu...imam stek u sobi ali ne znam da li ce neko od ukucana da je namirise! :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.