Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Ja ne ispirem svako gnojenje. Ali 3 puta u cvijetanju isperem zemlju + zadnji završni flush. Znači isperem zemlju sa dosta vode, ostavim da se dobro zemlja posuši, korijen dobije dosta kisika i onda ju dobro nahranim. Jel radi netko od vas slično?
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Hesi je gnojivo šuplje do jaja moš onak 5x dozu jer je prazno :icon_lol:
 
19.09.2010
3
0
0
49
Zanima me jedna stvar a koristeći tražilicu nisam uspia nać kvalitetan odgovor, dakle zanima me da li biljki treba odstranjivat neke listove u smislu da joj kradu energiju za bolji rast, ako da može li mi neko objasnit koje jer sam noob za ove stvari, unaprijed hvala !
 
19.09.2010
3
0
0
49
Jel moš malo pojasnit zašto, a i kad poćnu cvjetat šta da skinem, nisam sad u prilici bacit slike ali čim budem moga postat ću.
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Zato što biljka troši energiju na oporavak bolesnog lista? Što više zdravih listova biljka ima, brže napreduje jer može više svijetlosne energije uzeti? Nakon negdje trečeg tjedna cvijetanja biljka zaustavi rast i počne proizvoditi cvijetove. Velike fan listove koji su se objesili makneš, listove zbog kojih svijetlo ne može doći do cvijeta isto makneš.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

GreenGO

Aktivan Član
29.03.2011
97
2
8
33
Mox je napisao(la):
Nema potrebe ispirat prije sljedećeg gnojenja, osim ako nisi pretjerao s gnojivom, pa je to razlog zašto se treba isprati...
(drži se propisane doze, i nemaš frke, gnojiš svako 4. zaljevanje i to je to...)
E u tome je problem. Ja svoju biljku nisam zaljevao sa vodom od proslog gnojenja. znaci sad bi svaki drugi dan zaljevao sa vodom i 4. put sa gnojivom. Danas sam ih zalio sa 1.2L vode po biljci, za 2 dana cu staviti 2.L vode po svakoj i onda sljedeci put gnojivo.
 

mehanic

Banned
Banovan
11.07.2011
31
0
0
38
dali je pametno i koliko je pametni mijenjati svijetlo sa štednih na hps 400 w u fazi cvijetanja (25 dan)...u indooru.???.svugdje sam cijelu noč tražio na forumu ali jednostavno nisam našao nigdje...hvala!
 

zwerovski

Aktivan Član
30.08.2009
95
10
0
31
ja mislim da beni trebalo bit problema
biljci treba svijetlo
samo nemoj joj sjebat dan noć, ak me kuzis D
 

mehanic

Banned
Banovan
11.07.2011
31
0
0
38
da...a ja nju držim još na 10/14... možda sam zaj..... stvar ...ili da prebacim na 12/12
 

zwerovski

Aktivan Član
30.08.2009
95
10
0
31
10/14?
sori al nisam nigdje vidio tak sta ne znam
baci slike da vidimo sta je to
bit ce lakse odg.
 

mehanic

Banned
Banovan
11.07.2011
31
0
0
38
kako nisi čuo ja sam to našao na američkoj stranici .budem našao kasnije link pa ti poslao u privatnoj poruci ...
Kažu da se drži na 10/14 pod 1.da bi je potaknuo na cvijetanje nakon točno 50 dana vegetacije
2.smanjenjem broja sati sunčeve svijetlosti biljka počinje bacati cvijetove jer je u njenome kodu zapisano pad svijetla na 10-9 sati mora krenuti sa cvijetanjem radi kao zime(jer se približava...bla..bla)
3. do 30-35 dana cvijetanja i 30 dana 12/12 tako barem mogu ti video staviti ako očeš sa svim slikama!
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Samo se ti drzi naseg uobicajenog svjetlosnog rezima...imati ces manje prostora za pogreske...
 
03.07.2011
3
0
0
42
u koliku saksiju bi trebalo presaditi biljku kad iznikne? Da li je saksija od 20l prevelika?
 
08.07.2010
34
10
0
31
nepotrbno. ja bi išo na neke ful male saksije od pola litre litru pa prebacio kasnije u veće ili posadiš odma u veće pa ne presađuješ bzvze..ono nema nekog univerzalnog točnog odgovora, ja lično sam si na početku uzeo 11l saksije..better safe than sorry xD
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
19.09.2010
3
0
0
49
Zna li neko di u Hrvatskoj (konkretno u Splitu) kupit toliko spominjano Plantella List I Plantella Cvijet gnojivo ?
 
03.07.2011
2
0
0
34
Pozdrav, radim prvi grow. Nemam pojma koja je vrsta, (neka fina maxuzija bi:p hehe) Prvo sam to pokušao izvesti "solarno" tipa stavio kod prozora i tome sl.. Medjutim biljke su prestale rasti pa sam se odlucio malo potruditi oko toga (btw na prozoru su stajale oko 1,5 mjeseci i narasle oko 25 cm)

Eh, imam problem sa prostorom, jedina opcija mi je bila box, drveni (pola ormara jer je nekakav fixiran sve ovisi o jednoj polici koja je na sredini, pa bi se raspao citav kad bi je izbio). Dakle, pola ormara, dimenzije 60x60x100 ofarbano u mat bijelu, osvjetljenje HPS 400 W (znam da ja previše za ovakav prostor al jbg.), neonka plava 70 W. Unutar boxa se razvije temperatura od 35°C i pored aspiratora i ventilatora 120 fi. Biljke izgledaju baš dobro, pazim ih ko malo vode na dlanu, zalijevam, gnojim ali predpostavljam da ce doci do problema kada narastu na odredjenu udaljenost od sijalice. Procitao sam nešto oko postavljanja stakla izmedju biljaka i sijalice ali meni se sijalica nalazi izmedju ventilatora i aspiratora(aspirator iznad sijalice a ventilator ispod) tako da i nisam baš u mogućnosti da postavim staklo cijelom dužinom. Razmisljao sam i o pravljenju staklene "maske" za sijalicu ali nisam bas najsigurniji da bi sijalica mogla raditi u tim uslovima ili tome sl.. :p Ima neko neku ideju? unaprijed hvala. Btw problem temperature unutar boxa bi se vjerovatno mogao rijesiti kad zahladni ali sta ako biljka dodje do sijalice i ako imate rjesenje nadams e da to nije mijenjanje sijalice posto nemam vise para ni za sijalicu a kamoli za prigusnicu. :p
 

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
To što misliš zove se cooltube. Evo linkova kako ga izraditi.
https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/1936-homemade-cooltube-gens.html
https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/6926-diy-kolekcija-cool-tube-upitnik.html
https://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/6884-diy-cooltube-bvana.html
Ili ga možeš kupiti ali kod nas ga nema baš u ponudi. Pogledaj malo kod SnailShopa mogli bi imat. Njihov link je u vrhu stranice.

Što se tiče lampe od 400W nije previše. Svjetla nikad dosta. Samo je sa više svjetla teže održavat normalnu temperaturu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.