Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Squerlz

F'ing squles greasy bastards
06.07.2011
534
856
113
Imam pitanje oko ventilacije.Kako ste se vi snalazili za ventilatore (uduv-izduv) jeste isli kod nekog pc dilera pa kupovali ventove ili kupovali preko neta... Naime zanima me gde bi mogao sve da uzmem na jednom mestu a da me neizadje mnogo.BTW evo polako privodim kraju nabavku uzeo sam 400w osram HPS, temp/vlaznost merac,ph sera tester (VALJA LI OVO???),i mehanicki tajmer.BOX cu da lako napravim i struju nekako.

Ajde dajte savete kako ste vi dosli do ventilatora da bih otprilike znao gde sta kako!

EDIT:Zaboravi box 1x1x1.8
 
07.05.2011
5
9
3
31
HITNO TREBAM POMOC..jucer je u mom kraju padala kisa i puhalo je...i sad moje 2 ljepotice neceju rastvoriti listve..nego su spusteni kao prije spavanja...jel ce im biti sta??
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
jel ce im biti sta??

Nece!
kad pocne natrag sunce prziti ce dici listove.

Imam pitanje oko ventilacije.Kako ste se vi snalazili za ventilatore (uduv-izduv) jeste isli kod nekog pc dilera pa kupovali ventove ili kupovali preko neta... Naime zanima me gde bi mogao sve da uzmem na jednom mestu a da me neizadje mnogo.BTW evo polako privodim kraju nabavku uzeo sam 400w osram HPS, temp/vlaznost merac,ph sera tester (VALJA LI OVO???),i mehanicki tajmer.BOX cu da lako napravim i struju nekako.

Ja na tvom mjestu tu ne bih stavljao PC ventove jer ces ih trebati 10-ak. Tu se uzimaju 220V ventovi s vecim protokom zraka. 2 cisto dosta + jos par PC ventova da pusu po biljci. Jedno sad neznam da li imas CT za HPS-icu!?
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
@Freemankv
HPS400 bez cool tube i odgovarajuceg ventilatora (300+ kubnih metara na sat)
grije ko blesav, pa cak i tad, sad usred ljeta..
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
35
Freemankv je napisao(la):
Imam pitanje oko ventilacije.Kako ste se vi snalazili za ventilatore (uduv-izduv) jeste isli kod nekog pc dilera pa kupovali ventove ili kupovali preko neta... Naime zanima me gde bi mogao sve da uzmem na jednom mestu a da me neizadje mnogo.BTW evo polako privodim kraju nabavku uzeo sam 400w osram HPS, temp/vlaznost merac,ph sera tester (VALJA LI OVO???),i mehanicki tajmer.BOX cu da lako napravim i struju nekako.

Ajde dajte savete kako ste vi dosli do ventilatora da bih otprilike znao gde sta kako!

EDIT:Zaboravi box 1x1x1.8
u vrhu boxa imaš sasvim dovoljna 2 kom PC kulera ona veča, FI 120 i jedan u dnu boxa isti takav, i još koji u unutrašnjosti boxa koji će duva po biljkama
ako si u mogučnosti bilo bi ok da si nabaviš neki cjevni vent... i u dnu boxa nečeš trebaš stavljaš nikakav vent neo samo da imaju rupe kuda če ulazi zrak a taj cjevni će to sve sam odrađuje.....
 

Squerlz

F'ing squles greasy bastards
06.07.2011
534
856
113
@ Svetilist


hantolventilatorzakucis.jpg

Sta kazes za ovaj
Hantol System Cooler OEM 120x120x25mm with 2 wire Molex
hantolventilatorzakucis.jpg
hantolventilatorzakucis.jpg
hantolventilatorzakucis.jpg
Imageshack - hantolventilatorzakucis.jpg
233,06 rsd
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Naravno da ce valjati bez...nije obavezno...ali je pozeljno... =)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ovak...CT je zakon stvar,ali...bez njega se isto može,s time da će trebati dodatne visine jer će lampa morati bit udaljena i do 50-60 cm zbog topline,dok sa CT-om taj razmak može bit znatno manji.
Način kako riješit veliku temperaturu ispod žarulje je jednostavan.Stavi ili neki oscilirajući ventilator tipa go-on-stolni-ventilator-40cm-ft-401.jpg ili okači da ti vise PC ventovi i pire ispod žarulje,po vrhovima biljki.
 

Prilozi

  • VENTILATEUR%20SUPER%20TURBO.jpg
    VENTILATEUR%20SUPER%20TURBO.jpg
    40,4 KB · Pregleda: 13
24.05.2011
229
111
0
ovaj crni je honeywewell model ht900e,prava mašina,meni radi cijelo ljeto na drugoj brzini,imam njega u kombinaciji s ct,prezadovoljna sam:)
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
a ovaj drugi je made in china i u drugoj brzini takodjer fini piri :icon_lol:
 

SpongeBong

Aktivan Član
27.01.2011
118
10
18
34
e ce meni biljka uopce pocet cvjetat ako ima samo 6h sunca na dan,outdoor?svugdje pise da treba mat 12-12,a to bi mogao postic jedino da sadim na otvorenom,npr na njivi ili nogometnom igralistu lol xD
 

zwerovski

Aktivan Član
30.08.2009
95
10
0
31
ne čitaš ti baš a?
biljka sama krene flowering kad dan postane kraci a noc duza
citajj!!!!
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....naravno da ce pocet cvjetat s tim nemas brige al joj 6 sati sunca nece bit dovoljno.....biljka treba min 8-9 sati direktne sunceve svjetlosti.....
 

SpongeBong

Aktivan Član
27.01.2011
118
10
18
34
tnx men,novi sam u ovome ovo mi je prvi grow,sad preko zime cu pocet pc grow jer cu ovo vjerovatno fejlat,bas zbog tog svjetla,jbg nisam mogo nac bolje mjesto tu,di ja zivim svi imaju njive naokolo.jbg bice da cu morat jos godinu dana kupovat ovo smece na ulici..
 
23.07.2011
3
3
0
37
Ma neces, opusti se. Nevjerovatno je sta sve mogu izdrzati nama drage biljke. Malo stresa tjera je da se vise bori da ostavi potomstvo, mada ne previse. Par stednih sijalica, ventilatorcic, ormar ili tome sl. i svakih par mjeseci (4-5) imas za sebe. Bolje ti je skupljati pare za opremu nego kupovati to smece. ISPLATIVOST JE STRASNA, ODLICAN HOBI, oh.. ponekad se osjecam ko kakav roditelj... al dobro, znam da i ti to volis..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.