Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....nece smetat mozes koristit obje.....cak je i dobro da biljke imaju malo plavog spektra u cvjetanju......
 
22.01.2011
32
6
0
38
Planiram posaditi svoj prvi indoor. Prvo sam mislio uzeti Jack Herer od Greenhousa 10 kom. 60€, ali sad vidim cijenu od Sensi Seeds 150€ 10 kom. Sad neznam jel bolje onda naruciti G 13 Haze ili Tangerine dream od Barney's Farme. Vise volim sative, a 150€ mi je previse. Ili vi imate neki bolji prijedlog. Hvala.
 

Smeh

Aktivan Član
09.08.2011
91
8
0
31
Narucio sam sjeme AUTO BLUEBERRY pa me zanima kako sa suncenje dali 18/6 pa u fazi cjetanja 12/12 ili kako ?? hvala
 
23.04.2011
11
2
0
36
Zdravo !
Biljka mi je stara 52 dana. Prije nekih 15 dana počela je polako žutjeti. Sad je već zabrinjavajuće žuta... Pretpostavljam da je problem u manjku dušika ali neznam kak da to spriječim..
Zemlja je Terra magma, gnojiti sam je počeo na početku cvjetanja Plantelom Cvet i to svako drugo zaljevanje po pola propisane doze. Tokom vegetacije izgledala je zdravo.Ph nažalost neznam. Sjeme je RQS Easy Bud (autoflower) i piše da je berba nakon 60 dana, znači trebala bi biti za oko tjedan dana.
Sad me zanima što da napravim. Dal da je samo odmah uberem ili da počekam kad bude gotova??? Što bi bilo bolje? Stavljam i par sličica...




 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Prva stvar poskidaj svo to vece lisce,to si trebao vec ranije napraviti...
Druga stvar isperi je,jer ako mislis da ce berba za nekih tjedan dana,to si isto vec trebao uraditi,biljka se uglavnoj ispira zadnjih tjedan,dva dana...
I nemoj je gnojiti nicim...

Enjoy
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Normalno je da krajem uzgoja lisce pocne zutjeti...samo pusti da do kraja sazrije...lisce ti ne treba...

Mozes napraviti flush ako vec nisi posto imas jos nekih tjedan dana kako kazes... =)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
to si trebao pognojit prije 15 dana kada je počela žutit i onda kasnije samo čista voda...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Izgleda poprilićno loše...ph je JAKO bitna stavka. Ubuduće obavezno reguliraj ph, a sad ju dobro flushaj,kao što su ti već rekli.

Inaće, stvarno si dobro odradio box i bilo bi dobro da još kažeš kakvi su vlaga i temperatura :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sekach

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
Smeh je napisao(la):
Narucio sam sjeme AUTO BLUEBERRY pa me zanima kako sa suncenje dali 18/6 pa u fazi cjetanja 12/12 ili kako ?? hvala

....ako je auto to je automatic i njega od pocetka do kraja drzis na 18/6......
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sekach
23.04.2011
11
2
0
36
Puuuno hvala na tako brzim odgovorima.
Lišće sam skidao na početku kad je bilo par listova žuto, a kasnije se nisam usudio jer mi se činilo da bih pola biljke očerupao. Temperatura mi je između 25-29. Ph i vlagu nemam nažalost čime mjeriti, to ću nabaviti za idući grow :) Da, taj flush mi nije baš jasan, ja sam mislio da se to radi ak nešt zajebeš s previše gnojenja...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Isperi pred berbu barem dva puta kako bi maknuo ostatke gnojiva iz zemlje,jer tako će ti biti bolji okus i miris nakon sušenja. Biljka će tako potrošiti sve zalihe i neće smrditi kad zapališ :)

Temperatura je u granicama normale, dobro si to odradio :)
Sad još samo riješi to sa ph, a higrometar je odmah druga stavka. Inaće, sve te sitnice, kao što su termo i hygro metri, tekućine za regulaciju pH i kapi za određivanje pH možeš nabavit u nekom pet shopu, iako je recimo pH minus daleko povoljniji u grow shopu, jedini je bad što je litra, pa nije baš jeftin :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SenzaPieta

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Eto, imam i ja pitanje.

Da li ce se nesto gadno desiti ako biljke presadim odmah kad pokazu spol? Imam tri komada, 12/12 od pocetka, ali samo dvije ostaju. Ovo bi mi bila najbolja solucija posto su sjemenke regularne.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....ako ces presadivanje odradit bez stresa biljka to nebi trebala ni osjetit a nedaj boze da se nesto gadno desi......

....cekaj da ti se zemlja osusi da se pocne odvajat od stranica tegle, onda samo primis teglu stisnes ju rukom malo sa svake strane da se zemlja odvoji od tegle i samo naopako okrenes i biljka sa zemljom ce ti se nac u ruci, odvoji staru zemlju oko korijena maximalno kolko mozes da ne petljas previse oko korijena i preselis u vecu teglu.....

....nakon presadivanja biljci mozda malo klonu listovi al nije to nista strasno jer ako nema stresa biljka ce vec iduci dan bit sretna i vesela sa blago uzdignutim listovima......

.....nadam se da sam pomogao i sretno presadivanje......pozz
 
06.04.2011
35
4
0
45
Drustvo dali se nasa draga biljcica prihranjuje preko lista u fazi cvetanja.Ako se prihranjuje onda cime i koliko tretmana ima u mesec dana.Poz
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.161
298
54
možeš je preko lista hranit ali samo u ranijem stadiju cvjetanja, ako su već veliki i gusti headovi onda to nemoj radit jer bi moglo zbog vlage doć do truljenja hedova...

u mjesec dana možeš je hraniti 4 puta iako bi bilo preporučljivije da to radiš 3 puta iliti svakih 10 dana...
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
Da se nadovezem s jednim pitanjem..ne znam jesam li igdje citao zasto se uopce biljka presadjuje..zasto ne odmah u veliku vazu/pitar... i ostaviti tako do kraja..
Ok, zemlja se malo istrosi i sve to..ali ionako se poslije pocinje s dodavanjen raznih preparata.
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Obicno ljudi ne zele stavljati puno zemlje na pocetku jer sade puno komada...pa tek kasnije odaberu one najbolje i onda slijedi presadivanje u vecu teglu... Takoder se presaduju nakon sto se izbace muzjaci iz boksa i ostanu zenke...

Jos jedan razlog presadivanju je clanak gdje sam citao da je dobro presadivati i vise puta tokom rasta biljke...zbog razloga da se korijen nakupi u velikoj koncentraciji oko ruba posude...i tako se redovitim presadivanjem dobiva veca povrsina korjena i time bolja mogucnost uzimanja nutrijenata iz zemlje... =)
 
20.04.2011
35
8
0
43
pozdrav ljudi. evo još jedno zadnje pitanje pošto mi je box gotov. dimenzije 0.75 x 0.55 i visina 1.25. znači površina je 0.40 kvadrata.
jel mogu unutra staviti hps 250w sa cooltube i 2 x 36w 6400 k zbog dodatka malo plavog spektra. jeli to puno? ili da stavim hps 150w i 2 x 36w. znam da je dosta i ova druga opcija ali za par mjeseci možda i buden raditi veći box pa da ne kupujem ponovo hps 250w sa prigušnicom. box ima 2 usisa i 2 ispuha pc vent 120 mm. i na dnu boksa na jednoj strani boxsa ima vratašca široka 75 cm x 15 cm visoka ka klapna koja može biti zatvorena i otvorena da ulazi još zraka ako bude vruće.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.