Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
03.07.2009
1.740
2.317
188
oprez je napisao(la):
Da se nadovezem s jednim pitanjem..ne znam jesam li igdje citao zasto se uopce biljka presadjuje..zasto ne odmah u veliku vazu/pitar... i ostaviti tako do kraja..
Ok, zemlja se malo istrosi i sve to..ali ionako se poslije pocinje s dodavanjen raznih preparata.

Možeš ti i biljku zabiti u pitar od 2 litree i izgurat cili grow ako ces nakon 2 tjedna početi pravilno gnojiti...proba ja jednom davno sog i sljakalo bez ikakvog problema...
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
@grass-mozes stavit 250W bez problema u taj prostor....ja sam na 45x55x100 imao 250W a sad radim veci box 75x50x150 i trpam taj set unutra......

....samo da ti kazem da ti ta ventilacija nece bit dovoljna.....ja sam u tom manjem boxu imao 2x80mm ispuh, 1x80mm upuh zraka, 1x80mm za mjesanje i 2x120mm na CT i kad je zagrijalo ni to nije bilo dosta nego je jedan vent na CT-u zamijenio kupaonski vent 220v 16W 110m2/h i pred kraj je temp isla i do 33C tako da ni to nije bilo dovoljno.....

.....sad u ovaj veci box ce ic 2 venta na CT kupaonska 295m2/h po ventu, pasivan ulaz i onaj jedan stupni vent za mjesanje zraka......

....kazem 250 nece bit previse, dapace bit ce idealno u omjeru L/m2 i to ce se izvrsno vidjet na hedovima na kraju al ces samo morat poradit na ventilaciji......

...pozz.....:)
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
Sekach je napisao(la):
Obicno ljudi ne zele stavljati puno zemlje na pocetku jer sade puno komada...pa tek kasnije odaberu one najbolje i onda slijedi presadivanje u vecu teglu... Takoder se presaduju....

Tropico je napisao(la):
Možeš ti i biljku zabiti u pitar od 2 litree i izgurat cili grow ako ces nakon 2 tjedna početi pravilno gnojiti...proba ja jednom davno sog i sljakalo bez ikakvog problema...

Hvala na odgovorima !
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Jesi vidio snagu ? Moram pitati,jer nisi rekao na kakvo napajnje bi ga stavio. Na adapter obićni,teško :)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....zlo ti si iskusnjara....jer taj vent moze protjerat 180 kubika ili je bolje uzet kupaonski cijevni 220v fi 125 od 185 m2/h......posto je cijena tu negdje otprilike, bas me zanima?...

....tnx....:)
 
12.08.2011
42
13
0
35
Pozz svima, evo jedno jednostavno, no za mene komplicirano pitanje :icon_eek: pa ako netko ima volje za pojasniti malo poblize bilo bi super :costumed-smiley-027

Vec dugo pratim forum pasivno zainteresirano, prosao sam sve tutorijale i informacije koje se moglo naci, pregledati vecinu raspolozivih dokumentaraca (hvala mr.dr.Smoku :p) te vecinu zanimljivih i poucnih dnevnika, no i dalje se kopkam oko pitanja vlage i temperature sto je vjerujem u mojem slucaju moguci problem.. Vjerujem da ce iskusniji mi moci objasniti taj fenomenon :read:

Naime, situacija je takva da mi je jedino mjesto za indoor uzgoj potkrovlje a time box direktno postaje ovisan o vanjskim izmjenama temperature. U tom slucaju sam slozio box od rigips ploca i stiripora za termoizolaciju, no i dalje je pitanje: po nocnoj temperaturi, ako ventilacija radi svoj posao (a mislim da sam je dobro izracunao), je li pozeljno da unutra imam medij koji zagrijava? 2 zarulje su planirane da budu u cooltubeu no sada se predomisljam da se manim cooltubea barem za jednu od njih. Ili je pametnije da ne stavljam niti na jednu cooltube kad je ovakva situacija? :icon_rolleyes: Hocu li morati unutra jos ubaciti nekakvu grijalicu ako postane freezing gusto? :crash:
Rado bih cuo misljenja iskusnih :watchplant:

edit:
I da! Planiram uzgojiti LSD, Tangerine dream i Super Lemon Haze, pa se pitam bude li bilo dovoljno mjesta za svaku da se razvije na nekih 35x35cm2 prostora? Ili da smanjujem prekomjernu kvantitetu..? :eek:hno:
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Nisi napisao koje zarulje ces koristiti? Vidim da si napisao samo dvije.... Pa koje to?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
bude li bilo dovoljno mjesta za svaku da se razvije na nekih 35x35cm2 prostora
Bilo bi dobro bar 50x50cm. 35cm je ok možda za neke autoflower ili obične male sorte, LSD recimo ode u visinu metar znači nije baš mala, kako komu. Haze sorte su obično jako velike ali jako fine, bar je LSD predobra sorta.
Koje dimenzije boxa planiraš i koje lampe gore več spomenuto?
 
12.08.2011
42
13
0
35
born_to_be_green je napisao(la):
Nisi napisao koje zarulje ces koristiti? Vidim da si napisao samo dvije.... Pa koje to?

Greenpower1 je napisao(la):
Bilo bi dobro bar 50x50cm. 35cm je ok možda za neke autoflower ili obične male sorte, LSD recimo ode u visinu metar znači nije baš mala, kako komu. Haze sorte su obično jako velike ali jako fine, bar je LSD predobra sorta.
Koje dimenzije boxa planiraš i koje lampe gore več spomenuto?

Thx.
Ovakva je situacija:
box je 1,2x2x2,5m (DxŠxV), žarulje su HPS 400W te HPS 600W (dvostruki spektar), od sjemenja 10 je TD, 5 LSD i 5 SLH stoga sam planirao svih 20 ubaciti no mozda onda skratim na 15 barem (to bi bilo onda 40x40cm za svaku), a svjetla imaju i vise no dosta - po mojim kalkulacijama :sun2: A visina ne bi trebala biti ni najmanji problrm :D

Posto sve ovo radim prvi put i namjena je "iskljucivo" medicinska, pomislih da otvorim dnevnik pa da ne spamam ovaj thread svim nedoumicama mog growa. No o tom potom :read:
Trenutna nedoumica je biti siguran da ce planirano raditi i da po vasim uputama mogucno mjenjam zavrsnu kupovinu u zadnji cas :vb_whip:

edit: I da, usput da detaljno predocim problem temperature - ventilacija je nekih 350m3/h upuha x 550m3/h ispuha, uz jedan namjenski vent za mijesanje zraka unutra, neznam tocno karakteristike - mislim da 50W, no uglavnom dostatan je, pretpostavljam :hippy:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Za taj ti je box dovoljna 600w. Dosta ti je jedan vent na ispuhu koji če izvlačiti i također uvlačiti zrak. Ja bi slobodno slabiji, ali možeš birati tiši. Uguraj 10kom max, i to je previše ako se razgranaju kako treba. Usput, prvi ti je put, ako slučajno uprskaš ostaje ti za drugu turu. Naravno, teško uprskaš ako si se načitao malo i pripremio. Slobodno dnevnik kad spremiš sve:)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ivach je napisao(la):
.....zlo ti si iskusnjara....jer taj vent moze protjerat 180 kubika ili je bolje uzet kupaonski cijevni 220v fi 125 od 185 m2/h......posto je cijena tu negdje otprilike, bas me zanima?...

....tnx....:)
Ne znam koliko ovaj galame radi,ali vjerujem da je bučan...tako da je jeftinije uzet cijevni kupaonski fi 125 i ćao :) bad je što radi galamu,ali ako ga sa dimmerom malo usporiš, još će dobro ventilirati,a da mu pomogneš u tome stavi 2-3 pc venta na upuh i to je to :)
Još ga možeš utišati i tako da namontiraš carbon filter na njega,ali tako da upuhuje u filter. Istina tako ga jaće oslabiš,ali nema veze...bitno da radi :)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....ma ja samo pitam info za protok......jer imam jednog takvog kineza doma, frend mi dao kaj liftove popravlja, sluzi za ventiliranje liftova......i da bucan je do zla boga i pun kufer se grije.....a nebi rekao da hladi nesto extra....s tim da je moj na 220v a ovaj iz kronosa sa linka je 12v.....

....nekak sam skeptican oko njih i sumnjam da moze protjerat 180m2/h.....

.....ja uzimam cijevne a za ovog sam pitao eto tak zato sto su u cijeni tu negdje a po karakteristikama se cijevni cine bolji......
 
12.08.2011
42
13
0
35
Greenpower1 je napisao(la):
Za taj ti je box dovoljna 600w. Dosta ti je jedan vent na ispuhu koji če izvlačiti i također uvlačiti zrak. Ja bi slobodno slabiji, ali možeš birati tiši. Uguraj 10kom max, i to je previše ako se razgranaju kako treba. Usput, prvi ti je put, ako slučajno uprskaš ostaje ti za drugu turu. Naravno, teško uprskaš ako si se načitao malo i pripremio. Slobodno dnevnik kad spremiš sve:)

Thx.
Upravo tako nesto je i meni palo na um pracenjem gotovo svakog zavrsenog dnevnika dosad, stoga sam i nabavio HPS 600W vec prije mjesec dva, no gledajuci radijus svjetla zarulja, pise da je HPS 600W dostatna za 1,2x1,2m2, pa se pitam kako da rijesim problem tih preostalih 0.8x1.2m2, sto bih odlicno pokrila jedna HPS 400W. Ako nista, biti ce korisno bar tokom floweringa... Posto je grow od puno veceg medicinskog znacaja i trenutne vaznosti nego osobnog "anti-law plaisira" i "jouissancea" :ninja:, pomno je planiran i pokusavam mu pristupiti sto profesionalnije moguce, za razliku od meni osobno preferirajuceg "biti ce dovoljno" stava :vb_kez:

Pregledavsi toliko izvora i uputa, moguce da uvazim super savjet i smanjim kolicinski na samo 10sjemenki, a opet, ako ce se nabaviti dodatna HPS-ica zbog spomenutih razloga, vjerujem da ce biti dovoljno svjetla da nadoknadi malu, no ipak svjesno planiranu, guzvu :gband:
Potrosnja struje nece biti moguci detektirajuci problem, jer nece biti koristen kucni izvor :b_evil:

Kako god ispadne u roku par dana, otvorim dnevnik pa mozrmo prosiriti dijalektiku i savjete, tj dapace, da znam na cemu sam :sun2:
 
20.04.2011
35
8
0
43
znači da uzmem cjevne ventove f 125. 185 m/3 mislin na upuh i ispuh u boxu. pa koliko bi ih treba staviti? 4 ukupno. 2-2
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
pozdrav svima,
ispricavam se ako sam fulao temu al me zanima ako mi netko moze pomoc...
spojio sam 3 pc ventilatora na punjac(adapter) 550mA i zanima me dal ih mogu jos dodavat i dali su mi ova 3 previse na tu amperazu?
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Na ventovima ti pise koliko struje vuku...zbroji svu amperazu i ako je ispod one koju adapter daje, onda je sve ok... =)
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
fala sekach na brzom odgovoru...to bi znacilo da ih komotno mogu jos 3 nataknut.
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
moram jos malo davit posto sam sa strujom na Vi :) ventilacija mi se sastoji od tri adaptera koja cu prikopcat na produzni,pa me interesira dali je pametnije to prikopcavat na vise stekera posto sto bi na taj isti produzni spajao svjetlo,pa se bojim da nebi osigurac iskakao i sl.?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.