Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
dobio si pred ban ... sad nemoj da zajebes nesto posto neces moci da ccitas forum a veruj mi tebi treba puno citanja ono bilje mozes da bacis ako nemislis da kupujes rasvetu....
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
taj ko ti je reko da netreba nikakvo svjetlo za njih nema pojma o uzgajanju.. automatske ne znači da SAME od sebe rastu, to si mogao zaključiti i sam od sebe (valjda)

automatik znači da ne ovise o svjetlosnom režimu, tj. ne određuješ im ti kada idu na cvjetanje i koliko dugo vegetiraju... čitaj, jer se ljudima samo diže tlak na ovakva pitanja, a odgovorena su miljardu puta....
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Offtopic: ne vjerujem koliko imate zivaca. Ovaj je postavio vise sranja u jednom danu, nego ja od 2009.!!! I opet, i opet.... Jedno mu odgovoris, on opet po svojem.... Ne isplati se spominjati ni termine kao sto su svjetlosni rezim jer je to ocito znanstvena fantastika...
Oprostite, morao sam komentirati.

Covjece, daj si truda ako hoces nesto napraviti.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
seme je ok, ali ostalo je katastrofa, za pocetak trebaju vece posude, neprozirne, vise svetla, manje vode, i odaberi par najboljih, neces ti to moci hendlati, a sumnjam i da imas prostora za svih 18
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Ljudovi malo sam okopavo zemlju i sredivo oko boljoza da im bude fino i naletio sam na neke male bijele jedva okom vidljive u zemlji..njih par kad sam skuzio prvu i bolje pogledo, jel to potencijalni problem ili nemam brige?
 
03.10.2011
0
0
0
31
pozdrav.. imam par pitanja.. nisam nigdje mogo nac na forumu.. koja je razlika izmedu plavog i crvenog spektra? znam da se za vegetativnu fazu korsiti plavi a za cvjetanje crveni, ali neznam koje su zarulje koje :S
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
32
Veliki pozdrav dragim obozavaocima, svima nama drage Marijane! :) imam jedno pitanje i MISLIM da nije glupo, a vi procenite, pa odgovorite u svakom slucaju ;) dakle, trenutno cekam platu da uzmem svetlo i zapocnem dugo ocekivani grow. za prostor sam odredio 1 sobu u potkrovlju sa 2 prozora i nesto manje od 20m2. ne planiram za pocetak da radim vise od 3 biljke istovremeno, mada pocinjem samo sa 1 (Rocklock) pa me zanima sta mislite o svetlu. ja sam mislio da uzmem 250w hps i imam 3 cfl 6500k od ukupno 80w od proslog pokusaja growa, pa planiram da je drzim do kraja seedlinga pod cfl, i onda ubacim hps. zanima me da li je to dosta, znam da svetla nikad dosta, tacnije da li je to dovoljno za ok vegetaciju i cvetanje i na kraju krajeva yield :) pored toga zanima me da li ce po potrebi otvoreni prozori i 1 redovan ventilator biti zadovoljavajuca kolicina ventilacije. jos jednom pozdrav za sve nas sto smo zaljubljeni u istu curu ;) Peace n Pot yall!!
i da, zanima me vase misljenje o Jiffy diskovima, posto sam uzeo neki mali set pa da vidim sta misle kolege, posto sam ja jedva upoznat :)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Pozdrav. Ja nisam upoznat s tim diskovima.
Mislim da ce to ici sto si napisao. Samo, koliko sam ja skuzio, neces imati zidove... Dosta svjetla ce se rasipati bezveze. A posto je velik prostor 1 vent je dosta jer tu ima mjesta za cirkulaciju zraka. Jos malo pojasni za tocniji odogovor. Smjestit ces ih u jedan kut? ili nasred sobe? ili kako?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Pozz!

Kažeš 3 biljke, jedna biljka...koliko na kraju? 250w HPS je dovoljno svjetla za 3 biljke, ali ne znam baš da će biti dobro bez boxa. Previše svjetla će se tu rasipati, a da ne spominjem da će se vidjeti kako blješti kroz prozore. Dolazi i zima! Temperatura ne smije bit pre niska.
CFL možeš upotrijebiti za početni stadij rasta, a što se tih jiffy diskova tiće, nemam iskustva, tako da nemam ni odgovora :)

Edit:

Preteko me kolega, al slažemo se :)
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
32
hvala ljudi za brz reply!

@born: ne znam oce li biti u uglu ili nasred ili kako, nisam odlucio, a sto se tice rasipanja.. znam, i to me brine :( jel imate mozda neki savet kako resiti rasipanje a ne koristiti box?

@zlo: 1 biljka za 1. grow, a 3-4 biljke max. istovremeno (uopste), jbg znam da zbunim :D prozori su krovni tako da se slabo sta vidi, ali stavicu foliju na njih svakako tako da to nije problem.. znaci treba mi resenje za rasipanje svetlosti.. evo i Jiffy-ja :D http://www.abergreen.co.uk/images/Jiffy_pellets.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
The_Calabash je napisao(la):
hvala ljudi za brz reply!
a sto se tice rasipanja.. znam, i to me brine :( jel imate mozda neki savet kako resiti rasipanje a ne koristiti box?
[/url]

improvizuj nesto, pregradi, pogledaj moj tekuci dnevnik roadrunner#2 x jet 47, mozda ti nesto zgodno padne ne pamet
extra efikasna improvizacija http://imageshack.us/photo/my-images/42/pa210003n.jpg/
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
32
Hvala power, razmisljam da mozda nadjem prilicno veliku kutiju, iznutra je oblozim diamond ili mylar folijom i postavim oko biljke tako da je gore otvoreno, i malo iznad kutije stavim svetlo. mislim da je to ok resenje, a bila bi i ok ventilacija.. ostaje mi samo problem kako namestiti neonke :\ e da, imam djubrivo za veg i bloom, veg je substral 6-3-6 a bloom fitofert 3-8-6 pa me zanima vase misljenje o razmeri elemenata. Power pise ti State of Exit, da li to znaci mozda da smo komsije? :)
 

El_Vato

Aktivan Član
04.02.2011
56
46
18
33
pozz ljudovi, big tower box koji sklapam vec godinu dana je skoro pri kraju, ostalo je jos zatvaranje rupica, tj oblepljujem sve izolir trakom. Problem je sledeci, da li sa lakmus listicem\papirom se moze odrediti ph vode one koja iscuri na kraju pot-a gde je zasadjena biljka ? video sam ove vodene ph testere ali mislim da oni nece prikazati boju kakvu treba, posto kontam da ta voda koja izlazi na kraju je obojena, tj verovatno zuckasta ? ili je jedino resenje digitalni ph merac ???
2. koja je normalna cena termo/higrometra ? i da li je bolji analogni ili digitalni ?
 
01.10.2011
16
0
0
34
Izvinjavam se puno shto ovo pitanje nema veze sa temom na kojoj postavljam pitanje ali ne znam gde drugde da pitam. Zanima me ove dokumentarce sa sajta shto sam pocheo da skidam da li u sebi imaju ubachen i hrvatski titl? Jedan od dokumentaraca je valjda i unutrashnje uzgajanje tako da nije bash da nema veze sa ovom temom. Hvala unapred! Pozdrav!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
The_Calabash je napisao(la):
Hvala power, razmisljam da mozda nadjem prilicno veliku kutiju, iznutra je oblozim diamond ili mylar folijom i postavim oko biljke tako da je gore otvoreno, i malo iznad kutije stavim svetlo. mislim da je to ok resenje, a bila bi i ok ventilacija.. ostaje mi samo problem kako namestiti neonke :\ e da, imam djubrivo za veg i bloom, veg je substral 6-3-6 a bloom fitofert 3-8-6 pa me zanima vase misljenje o razmeri elemenata. Power pise ti State of Exit, da li to znaci mozda da smo komsije? :)

tebi ne pise nista, kako da ti odgovorim ;)
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
mr.dr.Smok je napisao(la):

Buraz hvala tocan si ko svicarski sat :icon_mrgreen: Jos sam neki dan vidio valjda tu musicu, ali sam mislio komarac s obzirom da ih jos ima tu i tamo u kuci zbog ovog cudno toplog vremena za ovo doba. Nemam pojma..idem ubijat po boxu..one ce meni biljku..o mamu cu im *****!!

I krumpir rezat takoder :D

Spawn_of_Uamenti je napisao(la):
1. Prva metoda je da se na zemlju polegnu kriške krumpira narezan na pločice kako bi se larve (koje se hrane korijenom) namamile na krumpir, i nakon toga taj krumpir bacamo skupa s larvama na njima

Sta bi ja bez Vas..ko muva bez glave ^^


Edit: Jel one mogu sjemenkama da sranje naprave isto ko biljkama, tj. da mi upropasti sjemenku i pojede korijen u pocetku razvoja? Da i na ove novo posadene nekako nabacam krumpira za pocetak?
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
32
ljudi jos jedno pitanje: sta mislite o istoj prici sa 150w hps?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
prakticno ista prica, neophodno je da nekako izolujes grow, moras nekako "ograditi" da se ne rasipa svetlo i da bolje kontrolises temp. i vlaznost
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.