Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
@te calabash-yiffi ili ti tresetne tablete.super stvar.ja radim ovak, stavim sjemenke u vodu na jedan dan da se upiju vode.stavis tresetnu tabletu u vodu i napuhne se.kad upije svu vodu,ulijes jos vode u. casicu u kojoj ti je tableta.nekih centimetar dva.gore stavis sjemenku na vrh i pustis.uvjek moras pazit da u casici uvjek na dnu ima vode.sjemenka ce ti puknut i pusti je da raste dok korjen ne probije izvan tablete.onda sve to uzmes i presadis u zemlju.uglavnom puno jednostavnije nego sa namocenim salvetama i tak to.meni je bolje tak pa ako ih uspijes nabavit koristi ih.al moras pazit,imas i kokosove tablete.te bas nisu dobre jer imaju manji ph.tako sam ja cuo bar.ti kupi tresetne tablete.neces pozalit.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Veljas je napisao(la):
Izvinjavam se puno shto ovo pitanje nema veze sa temom na kojoj postavljam pitanje ali ne znam gde drugde da pitam. Zanima me ove dokumentarce sa sajta shto sam pocheo da skidam da li u sebi imaju ubachen i hrvatski titl? Jedan od dokumentaraca je valjda i unutrashnje uzgajanje tako da nije bash da nema veze sa ovom temom. Hvala unapred! Pozdrav!

Evo ti jedan titlovan, dok za ostale nema...zasad...
Stoned Free

The_Calabash je napisao(la):
ljudi jos jedno pitanje: sta mislite o istoj prici sa 150w hps?

jedna, do dvije biljke max. i opet isto imaš problem sa rasipanjem svjetla, kao što PowerSeed kaže.

Parro.T.Stero! je napisao(la):
pozz ljudovi, big tower box koji sklapam vec godinu dana je skoro pri kraju, ostalo je jos zatvaranje rupica, tj oblepljujem sve izolir trakom. Problem je sledeci, da li sa lakmus listicem\papirom se moze odrediti ph vode one koja iscuri na kraju pot-a gde je zasadjena biljka ? video sam ove vodene ph testere ali mislim da oni nece prikazati boju kakvu treba, posto kontam da ta voda koja izlazi na kraju je obojena, tj verovatno zuckasta ? ili je jedino resenje digitalni ph merac ???
2. koja je normalna cena termo/higrometra ? i da li je bolji analogni ili digitalni ?

Vjerujem da se sa lakmus papirićima može odredit pH prljave vode, samo ne znam zašto ti je to bitno.
Mjerač je definitivno bolji i ako uzmeš kvalitetan (ne one igračke nego kulturnu spravu), možeš sa sigurnošću znati koliki je pH, dok je s ovim uvijek odstupanje relativno veliko, ovisno o tvojoj sposobnosti razlikovanja boja :)

Tetmo/hygro metri koštaju od 10-tak eura do nekih 30-tak eura (ima i skupljih), digitalni koji su jeftini su i relativno neprecizni, dok sa analognim namjenjenim za terarije možeš pouzdano znati temp./vlagu.
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
32
hvala puno svima!!
@hazeboy: imam ih vec, i cekam da vidim zeleniku kako izbija iz zemlje :) nece biti previse vode ako jos dolijem pod jiffy? i kazi mi kad Marijana "savlada" Jiffy jel potreban medju-transplant u casu, ili moze odma u saxiju, i koja je razlika generalno ako bi se biljka odma stavila u saxiju?

imam jos par pitanja (mozda sam naporan, al jbg mozak mi gladan :) (1 sam napisao haze-u) niko mi nije odg na pitanje za fert: veg 6.3.6 bloom 3.8.6, jel to ok? i sta mislite o zemlji SUBSTRAL Terra Magma, i zna li neko koji joj je pH posto na nemackom pise 5-6.5 za austriju pise 6.7 a na srpskoj deklaraciji pise 6.8 tako da me to opasno zbunilo! :D Peace n Pot!
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
PowerSeed je napisao(la):
ma ok je fret a i zemlja, ja je koristim a nikad nisam ni gledao sta pise za ph ;)

Tako sam i ja uzo ovu organsku mjesavinu i jutros se sjetio pogledat..ono ph 7,5, a nemam ni trakice za provjerit, pa sad panika do sutra dok ne rjesim neki nacin mjerenja..barem te trakice jer sam vidio da se moze mjeriti i ph zemlje s njima iako vjerojatno ne toliko pouzdano, ali za prvu ruku..

I jel netko zna odgovor na ovo pitanje?

Monk je napisao(la):
Edit: Jel one (te pljesnjive musice, tj. te glistice/larve) mogu sjemenkama da sranje naprave isto ko biljkama, tj. da mi upropasti sjemenku i pojede korijen u pocetku razvoja? Da i na ove novo posadene nekako nabacam krumpira za pocetak?
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
@calabas slobodno nadolij vode.znaci nek ti u casi sa tresetom uvjek bude vode do 1/3 visine treseta.ako ti je korjen probio treset i dodiruje se s vodom izravno nema veze.meni osobno cim padne ona ljuska s biljke i ona se otvori ja ju presadim.ja tako radim i uvjek uspjesno.mozes prvo u manj presadit pa kad se napuni tegla sa korjenom presadi u vecu.tako je bolje ja mislim jer korjen napreduje bolje.uglavnom ja to onda bubnem odma u 20-25 litara teglu jer eto nemam naviku u malu pa vecu.(mozda bi trebao pocet)
 

El_Vato

Aktivan Član
04.02.2011
56
46
18
33
zlo&naopako je napisao(la):
Vjerujem da se sa lakmus papirićima može odredit pH prljave vode, samo ne znam zašto ti je to bitno.
Mjerač je definitivno bolji i ako uzmeš kvalitetan (ne one igračke nego kulturnu spravu), možeš sa sigurnošću znati koliki je pH, dok je s ovim uvijek odstupanje relativno veliko, ovisno o tvojoj sposobnosti razlikovanja boja :)

Tetmo/hygro metri koštaju od 10-tak eura do nekih 30-tak eura (ima i skupljih), digitalni koji su jeftini su i relativno neprecizni, dok sa analognim namjenjenim za terarije možeš pouzdano znati temp./vlagu.
znaci te analogne higrometre bi trebalo da ima u pet shopovima ???
a za ph kontam da nije lose izdovijiti malo vecu sumu novca za neki dostojan ph merac, samo sam za prvi uzgoj mislio sve samo testirati sa malo jeftinijom opremom pa tek onda kupiti merac. Ima u *********** dva onako malo jeftinija ph meraca pa me zanima sta mislite o njima ??
http://www.***********.com/srb/index.php?route=product/product&path=34_66&product_id=132
 
06.04.2011
35
4
0
45
Moje marijane su u 70 danu cvetanja a nameravam da ih drzim do 82-84 dana posto neznam koje su sorte imam 2 sative i 2 indike.Imam i mali mikroskop na osnovu koga cu odrediti njihov sudnji dan.Znam da se zadnja 2 dana drze u totalnom mraku (dali to moze i da bude duze od 2 dana ?) I skontao sam da im se pri kraju cvetanja skracuje dan.(Od kada im se smanjuje dan i otprilike do koliko sati im se uskracuje sunce?)Sve pohvale za sinhronizaciju filma Stoned Free. Konbinacija elemenata za pravljenje zemlje je babaroga i uspeh je stvarno zagarantovan.Pravio sam tu konbinaciju kada sam sadio spoljasnju varijantu (Pre par godina) Hvala velikim majstorima za otkrivanje malih tajni.
:email:
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Nema tu puno mudrosti ludi!
Taman imas da ih flush-as 14 dana, a zadnja 2 dana jednostavno ugasi svjetla i nek se pate. Bez previse razmisljanja.
Sretno, nadam se da ces zakaciti slike.
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
32
eo 1 off topic. kako da uradim 1 od sledece 2 stvari:
1. promenim ime (username)
2. obrisem profil
zelim da promenim ime iz meni bitnih razloga, pa ako je to nemoguce zelim da obrisem profil i napravim novi. ne brinite, NIKAD vas necu napustiti! :D Peace n Pot yall!
 

hendrix&frusciante

Aktivan Član
22.10.2011
113
62
0
30
Pozdrav ekipa! Citam forum nekih 10-ak dana i stvarno sam dosta toga naucio,te sad ozbiljno planiram kroz koji mjesec napravit indoor grow...Ali posto zivim sa starcima,box cu sakriti na tavanu,no zanima me koliko bi iznosio porast struje,otprilike,kada bih koristio 250W HPS kit i 3 vent-a SnailShop.com.hr - Prvi pravi hrvatski online GrowShop! mislim da mi je najvaznije koliko bi struje potrosio na vegetaciji,jer sam planirao 18/6 sistem,pa me zanima ako mi moze netko otprilike iz iskustva napisati koliko bi porast bio,jer bi starci mogli posumnjati ako racun dost poskupi :icon_lol:
unaprijed zahvaljujem
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
hendrix&frusciante je napisao(la):
Pozdrav ekipa! Citam forum nekih 10-ak dana i stvarno sam dosta toga naucio,te sad ozbiljno planiram kroz koji mjesec napravit indoor grow...Ali posto zivim sa starcima,box cu sakriti na tavanu,no zanima me koliko bi iznosio porast struje,otprilike,kada bih koristio 250W HPS kit i 3 vent-a SnailShop.com.hr - Prvi pravi hrvatski online GrowShop! mislim da mi je najvaznije koliko bi struje potrosio na vegetaciji,jer sam planirao 18/6 sistem,pa me zanima ako mi moze netko otprilike iz iskustva napisati koliko bi porast bio,jer bi starci mogli posumnjati ako racun dost poskupi :icon_lol:
unaprijed zahvaljujem
Izracun potrosnje struje george ti dobro kaze...cca 100-tinjak kn
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
@ hendrix&frusciante

A hladnoća? Kako ćeš to rješit?
A miris? Na to obrati pažnju sada, iako ti ne treba filter do cvjetanja.
Razmisli malo kako ćeš opravdati učestale odlaske na tavan.
Koliko godina imaš?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
The_Calabash je napisao(la):
eo 1 off topic. kako da uradim 1 od sledece 2 stvari:
1. promenim ime (username)
2. obrisem profil
zelim da promenim ime iz meni bitnih razloga, pa ako je to nemoguce zelim da obrisem profil i napravim novi. ne brinite, NIKAD vas necu napustiti! :D Peace n Pot yall!

obrati se nekom od modera ili adminu pa vidi


@ btbg jbg. strpljivo, pa sve bude ;)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Moderatori ce ga usmjerit na admina, a admin se ne javlja....
Isprobano!

EDIT: Power, nisam ja nestrpljiv... Odavno sam poslao PM. Ako bude, bit ce, ako ne opet dobro... :)
 

hendrix&frusciante

Aktivan Član
22.10.2011
113
62
0
30
Ah,nista,probat cu trositi sto manje struje za vrijeme vegetacije,pa da nebude prevelika razlika:icon_lol:

zlo&naopako je napisao(la):
@ hendrix&frusciante

A hladnoća? Kako ćeš to rješit?
A miris? Na to obrati pažnju sada, iako ti ne treba filter do cvjetanja.
Razmisli malo kako ćeš opravdati učestale odlaske na tavan.
Koliko godina imaš?
Što se tice hladnoce,to nije problem,tavan je izoliran staklenom vunom,te nakon nje ide rigips,tako da mislim da hladnoca ne ce biti problem,ako bude,nabavit cu neku jeftiniju grijalicu...Za miris ne znam,mislim da mozda ne ce pretstavljati problem,jer sam ja u potkrovlju,a tavan je iznad mene(a starci jako rijetko dodu gore),ako filter bude potreban,vidio sam neki homemade na forumu(sa aktivnim ugljenom i nekakvom čašicom),a i nitko ni nezna za odlaske na tavan,jer sam sam u potkrovlju:icon_lol:
Imam 18.godina
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Vidim da neki i čitaju pravilnik :icon_lol:

Grijalice su ti po 2000W. To ne troši, to ždere struju :rofl:
Ajde, sretno sa growom i dobro se pripremi :read:
 

hendrix&frusciante

Aktivan Član
22.10.2011
113
62
0
30
:icon_lol::icon_lol:
Ima onda neka alternativa za grijalicu? Nadam se da ne ce biti potrebna,al ne zelim se oslanjat na predviđanja...
Ma grow planiram za neka 2 mj.,do tada edukacija i polagana izrada box-a
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.