Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
wu-varcar je napisao(la):
moze li u reflektor jace snage slabija sijalica??e 40 grlo
:vb_whip:
Kakav reflektor jace snage??
Prvi put cujem da ima jacih i slabijih reflektora :crash:
 

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
evo, nije me danas bilo kod kuće, i kad sam došao imao sam šta vidjet.. biljka mi je udarila listovima po cfl-kama i malo ih po rubovima spržila. hoće li biti kakvih većih posljedica radi toga?
 
20.05.2011
13
2
0
47
Dali je neko uzgajao mozda SHORT RYDER BY NIRVANA. Nisam mogao naci na forumu, zapoceo sam grow pre 20 tak dana lepo napreduju inace imam par godina iskustva ali nikada autoflower.UNAPRED ZAHVALAN! :icon_confused:
 
09.08.2010
2
0
1
44
tinitus je napisao(la):
:vb_whip:
Kakav reflektor jace snage??
Prvi put cujem da ima jacih i slabijih reflektora :crash:

Preformulisacu pitanje moze li prigusnica 400 w da se koristi za sijalicu 250 w phs??
 
13.02.2011
0
0
0
57
jedno glupo i verovatno svima vec dosadno pitanje ali me zanima jer nisam nigde nasao, dali sam napravio veliku gresku sa tim sto su mi biljoze od prvog dana na rezimu 12-12 i kako to da ispravim a da ih ne slogiram, izvinte svi na smaranju ja sam novi indoor uzgajivac a ovo je tema pitajte sta vas zanima, biljoze rastu do jaja i prelepo izgledaju, inace uvek pustim prirodu da odradi svoje i ove godine sam to uradio ali sam se opredelio i za brzu varijantu jer zelim da pomognem dobrom prijatelju koji je oboleo od kancera :sick: i nemamo puno vremena da cekam oktobar, hvala svima koji mi pomognu oko ovog
mog problema - poz

p.s. zaboravih da kazem da su biljoze stare 20 dana
 

RastaBird

Aktivan Član
19.03.2011
88
1
0
44
Pošto moja tema kaj sam otvorio nije baš popularna, možda ovdje dobim odgovor haha :D

Razmišljam o boxu 55x55x100, unutra diamont folija koju sam kupio od jednog vutri poznatog slovenca , 150w HPS bez cooltube-a sa reflektorom od inoxa na kojem je namontiran ventilator 120mm 36w koji puše po žarulji, cijela rasvjeta tj. reflektor bi bio na lancima da se može dizati i spuštati, jedan cijevni ventilator 125 mm koji izbacuje 185 kubika po satu zraka i na izlal cijevi karbonski filter, ulaznog ventilatore nebi bilo ili bi to eventualno bio neki 80mm kompjuterski...cijeli setup bi se trebao nalaziti na tavanu pa se bojim da bi mogao biti problem sa pregrijavanjem i morao bi biti jako dobro izoliran da mi krovište ne izgori ...cijeli grow bi trebao početi negdje u 8. mjesecu di su relativno malo blaže temperature, javite šta mislite, nažalost nemogu imat viši box, planiro bi unutra stavit 2 biljke pa lst ili scrog pa šta bog da...javite mi šta mislite o visini boxa šta mislite i neku procjenu kolko bi mogo eventualno gramosa hedića dobit ...
Živjeli
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Rasta :
- cool tube obavezno
- kablovi od struje da idu vertikalno-paralelno, nikako da se preklapaju
- napravi neke testove pa ces vise znati
- u 8 mesecu su najvise temperature, pogotovo sa danasnjom klimom :(

Dotle nekoliko testova i igraj se
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
b.i.g nisi zajebo s rezimom 12/12. Ja sam jedan indoor odradio na taj nacin jer prvih 20 dana je vegetacija. Jednostavno ce biljke nakon 20 dana pocet cvijetat (jer ipak moraju imati neku lisnu masu kao i granje di ce se razvijati hedovi) i to je to... Samo teraj na 12/12 i za 70-80 dana ce vec biti pri kraju. Jedni neznam kakvo svijetlo koristis i kakav ti je setup boxa...
A, neznam da si bas i trazio jer ima jedan dnevnik gdje je tip napravio eksperiment sa rezimom 12/12 od starta.

EDIT: evo ti link pa procitaj malo: https://forums.vutra.org/threads/7954-Testing-the-Growing-CFL-12-12?highlight=rezim+12
 

RastaBird

Aktivan Član
19.03.2011
88
1
0
44
Briješ da bi trebo još i cooltube dodat?? Ipak će po lampi puhat 120mm 36w, a to se dosta vrti xD + kaj će odmah kraj toga isisivat cjevni topli zrak van...čito sam neke growove di su i bez cooltubea 250w odradili bez frke...hmm...kak da napravim neki jednostavni kulić? jel može bit četvrtasti?? brijem da može xD
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Ne treba ti cooltube, ne grije 150-tica toliko i pogotovo što imaš vent koji puše po lampi, samo neka puše u pravom smjeru ( prema odvodu), ići će to i na 20-tak cm od vrhova bez beda, jedino pripazi prvih tjedan-dva dok su još sitne. Prigušnica grije ali isto ne toliko, nek je dobro izolirana i to je to, neće biti opasnosti od požara.
Što se tiče boxa, hebiga ako ne može više - ne može, imat češ 50-60tak cm efektivne visine, dosta je to. Ekipa čuda radi i u manjim prostorima.
Maximalno 2 biljke unutra, ili kreni s 5-6 pa kasnije ostavi 2 najbolje ženke, kakogod
I nemoj uzimati hibride s dominantom sativom ili nepoznate domaćice
A gramaža na kraju - to nitko živ nezna, zavisi od svega, sorte, uvjeta, koliko iskustva imaš itd itd ... Samo ti kreni pa dotjeraj grow do kraja - lako za gramiće
Uživaj ...
 

RastaBird

Aktivan Član
19.03.2011
88
1
0
44
Sad sam gledo dnevnik nekog amera ima 150w :sick: isto, i lik izvlači jebena čuda van uz pomoć scroga :O...izvadi 400grama mokrog, al opet kad se i posuši puno je to za četvrtinu kvadrata(ima box 50x50x50 :violent018:)...nije normalan :icon_lol:
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Znači negdi 80-tak grama suhog...
A čuj nije da se ne može, koliko sam skužio ekipa računa nekih 0,5 grama po wattu lampe. To je ko neki prosjek, no nemoj se zamarati stime po meni je to totalno bespotrebno
Ja sam krenuo u prvi grow nedavno i postavio sam si 2 cilja: 1. da odradim grow od početka do kraja i 2. Da imam za zapaliti od growa na godišnjem ( recimo nekih 20-30 grama ukupno od dvije biljke) Stim bi bih bio vrlo zadovoljan, čak i ako bude manja gramaža ja opet sretan - samo da odradim grow do kraja i steknem iskustvo.
Baziraj se ti na ovo osnovno, pruži biljci svjetlo, kvalitetnu zemlju, zaljevaj redovito s kvalitetnom vodom, omogući biljci najbolje moguće uvjete i vjeruj mi da će ti to biljka na kraju i vratiti. A za gramažu se brini kad biljke budu visile naopačke u ormaru :))
 

RastaBird

Aktivan Član
19.03.2011
88
1
0
44
Jel neko od vas možda isprobao vertikalno spuštanje lampi između biljki??? Nekak mi se čini jednostavnije...uz veći urod
 
26.05.2011
0
0
0
33
zdravo,novi sam na forumu imam pitanje mislim imam dosta pitanja :) posadio sam 5 sjemenki na prozor u plasticnu casicu niklo je dvije sta sad da radim? :D unaprijed hvala
 
12.09.2010
24
2
0
50
rastamen je napisao(la):
zdravo,novi sam na forumu imam pitanje mislim imam dosta pitanja :) posadio sam 5 sjemenki na prozor u plasticnu casicu niklo je dvije sta sad da radim? :D unaprijed hvala

sad idi na ovu dobru opciju " Pretraga Foruma " i tu ces naci sve sta te interesuje :) za unutasnji grow :)
 

njrnjava

Aktivan Član
09.05.2011
106
17
18
36
kada pripremam vecu saksiju, koliko jako tj koliko puno da zemlje stavim unutra? da je malo ustisnem dlanom da je bude vise, ili da ju cisto onako isipam unutra?

hvala :)
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Nemoj nabijati...zemlja treba biti propusna... S vremenom ce se zemlja slegnuti, pa mozes dodati jos... =)
 
25.05.2011
18
2
0
31
recimo sada su mi 2 biljke kod kuce. Visoke cca 6 cm. Preko dana ih drzim vani na balkonu a preko noci unesem u sobu. I zanima me jel bolje zaliti biljke navecer ili ujtro? ja nekako mislim da je bolje navecer pa da ujtro budu spremne za sunce...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.