Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
Biljka mi je sveukupno stara 31 dan, prije 11 dana sam je stavio na režim svijetla 12/12 kako bi pokazala spol, ali još ništa ne pokazuje. pročitao sam da bi u roku od 2 tjedna trebala pokazati ali kod mene se ništa ne događa. :watchplant:
 
04.05.2008
46
4
8
mox cemu toliko komplicirat, samo stavi hladnjak za ipuh na tu cjev nek tamo izbacuje i to ej to, nece to bas ttoliko da smrdi :)
 

RastaBird

Aktivan Član
19.03.2011
88
1
0
44
Gle tu ti se radi o varijaciji od kakvih 10-15% posto svijetlosti, diamond mylar ti je najbolja-reflektira98%, pa ti ide mylar 95%, pa ti je onda bijela mat čini mise od kakvih 85% tak ti se negdje vrte cifre, kolega bezze sa foruma koristi običnu aluminijsku, ali okrenutu na mat stranu, to ti je sve relativno, ali normalno čim je veća refleksija i urod će bit bolji...probaj nabaviti mylar-odi baloni od helija su ti od nje složeni pa ak možeš to nabaviti probaj ;)
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
MoXx je napisao(la):
Problem je što je dimnjak udaljen jedno 4-5 m zračne linije od prozora susjedne kuće(ljeto je prozor će 100% biti otvoren) praktički su u istoj razini, pa me zabrinjavaju mirisi kod cvjetanja
5 metara je malo, tko zna nanjušit če. Ja bi filter na tvom mjestu, to povlači i odgovarajuči ventilator.
 

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
Riblji specijalitet je napisao(la):
pokazaće, možda već i pokazuje ali ne vidiš, čim je sunčaš?

oke, nadam se.. nije pokazala ništa, ništa se ne vidi sa 100-postotnom sigurnošću to mogu utvrditi, a stoji ispod 7 komada cfl, 825.
 

RastaBird

Aktivan Član
19.03.2011
88
1
0
44
Sekach je napisao(la):
Pogledaj dodatne info na njoj...ono sto te zanima je koji je faktor snage... cos fi bi trebao biti veci od 0,85...ako je veci, onda ti ostaje da probas hoce li raditi... A ako je manji, nemoj ni pokusavati... ;)

Majstore pogle kaj sam našo u vezi te prigušnice tj. prigušnica za živine žarulje, postoje zamjenske natrijeve žarulje sa manje lumena jbg :S, ali se mogu spojiti na takvu prigučnicu ;) pogledaj ovo

http://www.tez.hr/_hr/katalog/visokotlacne/natrijeve_zamjenske/

uzo bi ovu 210w i to bi bilo dovoljno za box 60x60x120-150 ja brijem ;)
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
Greenpower1 je napisao(la):
5 metara je malo, tko zna nanjušit če. Ja bi filter na tvom mjestu, to povlači i odgovarajuči ventilator.


o tom ti ja pričam... i meni se činilo malo,a ne riskira mi se baš tolko da stvar pustim na biti ili ne biti(iza rešetaka)... bit će kemijanja u svakom slučaju trebalo-ne trebalo... tnx green
 
18.03.2011
1
0
0
41
Pozdrav!

Imam pitanje u vezi Advanced Hydroponics Bloom formule. Gnjojivo se inace koristi za ***********, ali vrlo dobri rezultati se postizu i u zemlji. Zanima me ako tko ima iskustva sa tim gnjojivom, i kako ga najbolje dozirati.
Na uputama pise da ide 16ml na 10l vode, pola ako se koristi za uzgoj u zemlji.
Isto tako pise da se na "kraju faze cvjetanja" dozira na 30ml, posto san u uvjerenju da je kraj cvjetanja zadnjih 10 dana, a tad se biljke flushiraju i ne koristi se nikakvo gnjojivo, nije ni meni bas jasno na sta misle.

Zahvalan san na bilo kakvoj pomoci!
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
gijoe je napisao(la):
Pozdrav!
Na uputama pise da ide 16ml na 10l vode, pola ako se koristi za uzgoj u zemlji.
Isto tako pise da se na "kraju faze cvjetanja" dozira na 30ml, posto san u uvjerenju da je kraj cvjetanja zadnjih 10 dana, a tad se biljke flushiraju i ne koristi se nikakvo gnjojivo, nije ni meni bas jasno na sta misle.

Zahvalan san na bilo kakvoj pomoci!
pola bi trebao znat izracunat, a ovo "na kraju faze cvjetanja mozes" i shvatit kao "na kraju faze gnojenja"..
znaci zadnjih 1-2 gnojenja das toliko. zadnjih desetak dana ne gnojis, osim ako npr. volis water curing.
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
RastaBird Moze ta, i taman ti je za te dimenzije boksa... =)

high_all_the_time Ventovi nek ti rade cijelo vrijeme...neka se gibaju i neka imaju svjezeg zraka kostantno... =) Mozes ih eventualno smanjiti ako prave neku buku da ti po noci bude malo tise... =)

gijoe Proizvodaci ne uzimaju u obzir da mi flushamo biljke prije rezanja(neki to cak ni ne rade), zato tako pise...a kraj ti moze biti zadnja 3 tjedna...tada mozes pojacati dozu pred kraj da se sto jace udebljaju i da stvore neke zalihe hrane u sebi da ih drzi do kraja nakon sto prestanes hraniti... =)
 
18.03.2011
1
0
0
41
gargamel je napisao(la):
pola bi trebao znat izracunat, a ovo "na kraju faze cvjetanja mozes" i shvatit kao "na kraju faze gnojenja"..
znaci zadnjih 1-2 gnojenja das toliko. zadnjih desetak dana ne gnojis, osim ako npr. volis water curing.

E to me bunilo, hvala majstore!
 
09.08.2010
2
0
1
44
nabavio sam sijalicu 250 w e40 grlo natrijumovu ...sta mi predlazete kako da je spojim...skup je reflektor
 

dite_splita

Aktivan Član
04.05.2011
228
261
63
somewhere in space
pozz, mislim se narucit sjeme lowrider autoflowera za indor drveni box grow, zanima me koja je shema sa svjetlosnim rezimom sobzirom da je autoflower, jeli ju bolje drzat na 18/6 pa da iraste sto vise pa je puknut na 12/12 kad pocne cvjetat, ipak je autoflower :D
ako tko zna molio bi sto prije da javi tnx ekipa
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
U opisu sorte ti pise sko sve kaj trebas znati, a ako slucajno ne pise onda drzi na 16/8 a pod kraj stavi na 12/12.
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
wu-varcar Spajas normalno zarulju, prigusnicu i propaljivac... Reflektor je samo tu ako zelis dodatno iskoristiti potencijal zarulje, nije obavezan...moze ti pomoci i ako ti je gornja stranica boxa opremljena nekim reflektivnim materijalom kao i stranice... ;)

dite_splita Kod autoflowera nemas potrebe bacati na 12/12 da induciras cvjetanje, posto ce to biljka sama...tako da tokom citavog uzgoja drzi na 18/6... Neki cak preporucuju i 20/4, ali to ovisi i o vrsti... =)
 
18.03.2011
1
0
0
41
dite_splita je napisao(la):
pozz, mislim se narucit sjeme lowrider autoflowera za indor drveni box grow, zanima me koja je shema sa svjetlosnim rezimom sobzirom da je autoflower, jeli ju bolje drzat na 18/6 pa da iraste sto vise pa je puknut na 12/12 kad pocne cvjetat, ipak je autoflower :D
ako tko zna molio bi sto prije da javi tnx ekipa

Autoflower biljke ne ovise o svjetlosnom rezimu za cvjetanje, ona prati svoj unutrasnji ritam, znaci da ce na 18/6 vegetirat, a kad joj dodje vrime pocet ce cvijetat. Za neke autoflowere san vidija da ih se i drzi na 24/0. Uglavnom moje biljke su uvik bolje reagirale kad su imale period mraka.
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Neke banke sjemena za autofloweringa čak preporučuju i 14/10 16/8. Ja sam držao na 18/6 i super ispalo. Iznad toga mislim da nema potrebe ići :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.