Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Zanima me sta bi bilo kad bi jednu biljku muzjaka starog mesec ipo ostavio u boxu da pravi vlagu a da se pri tom tamo nalaze neke male zenke kojima treba bar jos 20ak dana da procvetaju?
Moze ili ne moza?
Pozz!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
camelonus9 je napisao(la):
Zanima me sta bi bilo kad bi jednu biljku muzjaka starog mesec ipo ostavio u boxu da pravi vlagu a da se pri tom tamo nalaze neke male zenke kojima treba bar jos 20ak dana da procvetaju?
Moze ili ne moza?
Pozz!

kako mislis da pravi vlagu?
 

Exotic

Aktivan Član
07.09.2011
66
1
0
38
oprez je napisao(la):
Imam vjetra (3x8cm pc), cak sam ubacio i jedan mali stolni vent (sto je smanjilo temp sa 35 na 31), veceras stavljam jos staklo izmedju, i nadam se da ce problem biti rjesen :|
Nego me zanima i dalje u cemu je tolika razlika izmedju boksa i outa..znas kad upece ljeti na suncu..a ima dana kada ni povjetarca nema, pa opet biljka ne pati toliko..

Priroda ima svoje čari! Zemlja se rotira oko sunca, pa na to možeš gledati kao da je biljaka outdoor ko' odojak koji se peće... Ravnomjerno... A tvoja indoor je ko u pekani, konstantno na istoj poziciji, konstantno peče iz istog smjera... Monotonija stari... ona ubija biljku, da tako slikovito kažem...
 
20.04.2011
35
8
0
43
posadia san 4 auto flovera, pa me zanima mogu li raditi scrog sa auto biljkama. jer box mi nije nešto visok.
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
grass je napisao(la):
posadia san 4 auto flovera, pa me zanima mogu li raditi scrog sa auto biljkama. jer box mi nije nešto visok.

dapače


na stranicama mnogih seedbankova sam vidio da preporucuju sog ili scrog za vecinu svojih dwarfova
 
10.11.2011
23
2
3
38
pozdrav svima,

prvo par informacija... imam hps 250w lampu, prigusnicu i starter za nju. kako mi je to stajalo nekoliko godina odlucio sam ju upogoniti no velicina "kutije" je barem 3 puta manja nego za preporucenu velicinu. ipak sam ju stavio u kutiju i temperatura je 40 stupnjeva. pitanje je sljedece: da li je isto grlo za lampe manje snage (150, 70) tj. da li mogu i na istu prigusnicu i starter...? velicina kutije 57x47x38 (visina x dužina x širina) - sto znaci minus 10ak cm visine zbog stakla

koliko lumena je dovoljno za takav prostor da urod bude dobar tj. ima li smisla stavljat vise od 1ooW

preporuke molim i hvala :icon_mrgreen:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
pa moz da ide sa 150 uz adekvatnu ventilaciju, al bi bilo pozeljno imati uparen ostatak opreme, grlo je isto
 
21.01.2010
5
0
0
31
ja sam stvarno noob sto se tice i outdoora i indoora, nisam nikad uzgajao bilju ali planiram indoor... dosta citam o svemu sto je vezano za indoor, imam dosta pitanja, ali da pitacu samo nesto.
koliko dobijes grama po jednoj biljci, neki prosjek?
i koliko 400W sijalica struje trosi? jel se primijeti razlika na racunu za struju kad sadis i kad ne? :D
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
citirao sam sebe, a napisao sam tvrd kao cigla, i ne moze ni da se pocepa hed na pola, a jos teze se mrvi susio sam je par dana al nije puno pomoglo. vise je nema pa mi je tesko okaciti slike :D pazario sam je na ulici od pouzdanog izvora, i odlicna je ali jednostavno je pretvrda. a jos se i lepi :) nadam se da sam sad bolje opisao situaciju ;):b_cyclops::b_cyclops::b_cyclops: i sad sam je pusio, i umirem banana kiklopima hahahhahahaha

@vodovod: moj savet je da stavis staklo ili drugacije regulises temperaturu, ostavis 250w i posvetis vremena izucavanju scrog tehnike, naravno ako imas mogucnosti da napravis tako nesto. jacina prigusnice treba da prati jacinu sijalice kako kaze Seed.
 
06.04.2011
35
4
0
45
kOSTAMAN1 je napisao(la):
ja sam stvarno noob sto se tice i outdoora i indoora, nisam nikad uzgajao bilju ali planiram indoor... dosta citam o svemu sto je vezano za indoor, imam dosta pitanja, ali da pitacu samo nesto.
koliko dobijes grama po jednoj biljci, neki prosjek?
i koliko 400W sijalica struje trosi? jel se primijeti razlika na racunu za struju kad sadis i kad ne? :D
Svaka sijalica trosi koliko je napisano na njoj i kazi ga sa i trnsformator trosi 10W. 410W na sat.Al to je mnogo za tvoj u kutiju(Sajt).250W ti sasvim zavrsava poso.A ti se prvo zainteresuj kako da je odgojis a sladicas se svojim radom u svakom slucaju.Sedi i citaj molo.Poz
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
kOSTAMAN1 je napisao(la):
...i koliko 400W sijalica struje trosi? jel se primijeti razlika na racunu za struju kad sadis i kad ne? :D

frend, ako trosis 400W na sat, dakle, 4000w na 10 sati (ili ti 4800w na neki minimum od 12 sati u rezimu 12/12), pa to pomnozis sa 30 dana dobijes utrosenih 144000W, nemoguce da se ne oseti na racunu za struju, jel? pa puta bar tri meseca = 432.000W potrosila samo sijalica
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
vodovodarko je napisao(la):
pozdrav svima,

prvo par informacija... imam hps 250w lampu, prigusnicu i starter za nju. kako mi je to stajalo nekoliko godina odlucio sam ju upogoniti no velicina "kutije" je barem 3 puta manja nego za preporucenu velicinu. ipak sam ju stavio u kutiju i temperatura je 40 stupnjeva. pitanje je sljedece: da li je isto grlo za lampe manje snage (150, 70) tj. da li mogu i na istu prigusnicu i starter...? velicina kutije 57x47x38 (visina x dužina x širina) - sto znaci minus 10ak cm visine zbog stakla

koliko lumena je dovoljno za takav prostor da urod bude dobar tj. ima li smisla stavljat vise od 1ooW

preporuke molim i hvala :icon_mrgreen:

Gle ovako. Ako nemaš mogućnosti i moraš ovako mali box, onda ti je dosta 100W hps. Morat ćeš i drugu prigušnicu uzeti, dok ti starter odgovara za sve lampe od 35W do 400W, a grlo je isto kao i na 250W- e40.
SHP-TS 100W Tubular E40 - SHP-TS Super Tubular Natrij - H.I.D.
Prigušnica

Ja bih radije te novce uložio u materijal za novi box koji bi sa 250W upogonio.
 
10.11.2011
23
2
3
38
Wu? je napisao(la):
...

@vodovod: moj savet je da stavis staklo ili drugacije regulises temperaturu, ostavis 250w i posvetis vremena izucavanju scrog tehnike, naravno ako imas mogucnosti da napravis tako nesto. jacina prigusnice treba da prati jacinu sijalice kako kaze Seed.

staklo sam vec stavio i temperatura je 40ak stupnjeva. 4 ventilatora, 2 upuh i 2 ispuh, vec postoje. jedan post mi je dao na razmisljanje:Your grow space is less than 1sq foot (2 cubic feet), so no matter how much light you have it will be impossible to grow more than about 2oz dried bud in that space. A good-optimum grow yields about .5 - 1 gram of dried bud per watt of HID. If you do the math, you will see that a single 100w HID would be more light than your plants can actually use for that space. A 250w HID will just add unnecessary heat and force you to raise the light higher above the plants to keep from burning them (even with a cool tube) - thus using up more of your valuable limited vertical growing space. I've been growing in a 2.25 square foot garden 18" x 18" with 24" of vertical grow space (grow space calculated after deducting the space eaten up by my hydro kit, the height of the light itself, and space between light and plant) with a single 150w HPS supplemented by a 78w CFL array. Later, I actually took out the CFL array and it did not lower my yield at all...thus indicating I am probably providing more light than I can use with the 150 HPS alone. Think about it: my garden is probably 3x bigger than yours will be (in total cubic inches), and mine is getting more light than it can use with a single 150w HID. Extra light is not a "problem", it is just wasted...but extra heat and less vertical growing space are both problems you could avoid with a smaller light. I know everybody who grows likes to brag about how big their lights are, but especially for small grows like ours: more is not usually better - it can actually be worse.
 
06.04.2011
35
4
0
45
Jedino resenje je da kupis ili napravis reflektor CT(Cull Tube)Tako da ti ventilator uduvava vazduh iz boksa kroz taj reflektor i taj vreli vazduh izbacuje napolje.jedino ces tako srediti temperaturu.HVALA STO SAM PONOVO ZELEN:banana:.POZ
 

Markan

Aktivan Član
20.10.2011
50
0
0
33
imam pitanje ... u box 70-60-20 visina,širina, dubina jel bi mogo isfurat 250W HPS jer cijena između 150w i 250W je nes sitno a puno više bi mi značilo jača lampa al me zanima sto se tiče temperature i ct-a...
jel mi preporučujete 150 ili 250 i za to što mi preporučite neki savjet jel bi treabao neki ct ili je dovoljno dobra ventilacija
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.