Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
ma jašta nego novo, još najbolje da prodaju rabljeno :icon_lol:
valjda novi proizvod u trgovini gdje si to kupio, a plantella to proizvodi već neko vrijeme
nebitno... :lml_spam:
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
pitanje u vezi prehrane...da li mi dodje na isto prehranjivati biljcice po danu ili po noci? (dakle netom poslije paljenja svjetla ili netom prije gasenja?) da li u istoj kolicini uzimaju nutrijente?
 
06.04.2011
35
4
0
45
MarcoPolo je napisao(la):
pitanje u vezi prehrane...da li mi dodje na isto prehranjivati biljcice po danu ili po noci? (dakle netom poslije paljenja svjetla ili netom prije gasenja?) da li u istoj kolicini uzimaju nutrijente?
Pozdrav.Marijana ti je kao covek nocu slabo pije vodu a danju koliko je zedna .Najbitnije ti je da je ne udavis i da ti vaze budu izbusene odozdo da visak iscuri a da je polivas mozes kad hoces nebitno dali je noc ili dan.Bitno da je zemlja suva do dubine duzine prsta.
 

GreenBiker

Aktivan Član
27.11.2011
102
13
18
36
Pozdrav svima. E ovako prvi put sam sad probao in door da radim, kupio sam feminizirane semenke SKUNK #1. Imam grow box 600w 100x100 i visine 180cm. Pa me sad muci imam 8 biljki u velikim kaljevima od 8l i imam dve biljke koje su manje od ostalih, a druga je bas manja dosta od svih stare su 31 dan. I kako ja sad da predjem na HPS sijalicu za koju nedelju kad bude ostalim biljkama vreme za cvetanje? Sutra cu slikati ih malo pa cu okaciti, bice vam sve jasnije.
 
06.04.2011
35
4
0
45
Vipla Te sto su ti najmanje stavi ih direktno ispod lampe.Nista ne brini izravnace se.Ti vegu mozes da produzis nije problem.Poz
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Stavi ove manje na nesto da budu u ravnini s ostalima i nemas briga.... Da i one dobe :sun2: ko i ostale.
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
Bok ljudi.imam opet problem.mislim nije ni prestao ali se pipravio.imam 2x exodus cheese,white widow i vanilla kush.zemlja composana.gnojiva hesi komplet.vec mi je ipadalo lisce pa sam ih flusho.malo se popravilo ali ne puno.neki dan sam ih flusho opet i isprao s 10 lit vode s 6.5 ph.ph sad drzim na 6.5 tak da radi toga mislim da nije.imam ventilatora 2 unutra koji puse po biljkama.lisca ima suhog koje otpadne,zutog koje odpada,sa flekama.mladih starih.cak i zdravi listovi odpadaju.preko dana je 25-27 stupnjeva ,a noci 20-24.evo imam slike.skinuo sam par listova i slikao.pa nije valjda da opet trebam radit flush.neznam sta da radim vise.
Ako netko ima ideje.



 

GreenBiker

Aktivan Član
27.11.2011
102
13
18
36
Evo ljudi upravo slikah i ove moje lepotice, pa sad kontam posto imam 18 slika da okacim na mediafire hosting da zararujem to sve i da vam pustim ovde link onda samo. Pa da skinete sami, posto bi voleo da stavim sve slike da vidite kako to sve izgleda.

Evo i linka... Mama Mara.rar 49.6mb Tu ima sve, pa da cujem vase misljenje. Hvala svima pozz
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Zanima me zasto je bolje zalivati biljke u vreme kada je svetlo ugaseno,i sta moze biti ako se zaliva u vremenu dok je upaljeno svetlo??
Unapred hvala.
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
37
nemože ništa biti.. samo ti zalij kad je upaljeno svjetlo.. ako možeš, zalijevaj par minuta od onda od kada se je upalilo svjetlo.. dođe ti skoro na isto!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.468
3.198
Bekaa Valley
camelonus9 je napisao(la):
Zanima me zasto je bolje zalivati biljke u vreme kada je svetlo ugaseno,i sta moze biti ako se zaliva u vremenu dok je upaljeno svetlo??
Unapred hvala.

ne znam gde si to nasao al ja zalivam kada upalim svetlo, jedino u outdooru uvece kada padne zega ;)

Vipla_SM je napisao(la):
Evo i linka... Mama Mara.rar 49.6mb Tu ima sve, pa da cujem vase misljenje. Hvala svima pozz

sve je to ok za sada, zdrave biljke, mozda moze malo nize lampa al mozda i ne mora, dobro izgledaju
nauci postavljati fotke na forum, nema potrebe za tako velikom kolicinom fotki, odaberes par najboljih pa stavis, predlazem da pokrenes dnevnik
 

GreenBiker

Aktivan Član
27.11.2011
102
13
18
36
Vazi ljudi, sledeci put ide sve po ps-u :) Lampa treba da bude od 60 do 70 cm od biljki koliko sam upucen, e sad ako neko misli drugacije recite. Al mene muci zalivanje, ja to uvek zalijem momacki i uvek mi dole onaj tanjiric ispod saksije bude pun vode :) koliko je to dobro? S' obzirom da mi duva neka grejalica tu u toj prostoriji i kontam da susi vazduh, a moram jer je hladno. I sta mislite za te dve biljke sto su tako male?

Vazi ljudi sledeci put ide sve po ps-u... :) A za lampu koliko sam upucen kao treba da bude od 60 do 70cm od biljki. E sad mene tu najvise muci zalivanje jer ja uvek to zalijem onako momacki :) uvek mi je pun onaj tanjiric dole ispod saksije vode, i onda sam miran 2 dana i ponovo opet tako uradim. Koliko mi je to pametno sto radim? A inace u toj prostori je upaljena grejalica na duvanje koja isusuje vazduh, al bolje nemam a hladno je pa moram grejati. A sta da radim sa ove dve biljke sto su mi male?

Evo ovde se mogu videti te dve male. Nadam se da sam sad dobro okacio :)


 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Vipla_SM je napisao(la):
Vazi ljudi sledeci put ide sve po ps-u... :) A za lampu koliko sam upucen kao treba da bude od 60 do 70cm od biljki.
Lampa treba da bude toliko udaljena da biljkama nije prevruće, nekome je to 20 cm a nekome 50 cm, dobro je ispočetka malo više staviti ako nepoznaš još svoj setup pa malo po malo smanjuješ tu razdaljinu sve dokle ide tj dok su biljke sretne
Vipla_SM je napisao(la):
E sad mene tu najvise muci zalivanje jer ja uvek to zalijem onako momacki :) uvek mi je pun onaj tanjiric dole ispod saksije vode, i onda sam miran 2 dana i ponovo opet tako uradim. Koliko mi je to pametno sto radim? A inace u toj prostori je upaljena grejalica na duvanje koja isusuje vazduh, al bolje nemam a hladno je pa moram grejati. A sta da radim sa ove dve biljke sto su mi male?
Približi lampu pa im neće biti hladno :)) Zaljevanje je OK samo pazi da se zemlja posuši prije idućeg zaljevanja, sretno s biljkama - meni se sviđaju, za male ne brini - te znaju biti najslađe kasnije :))
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.468
3.198
Bekaa Valley
drugar, pa kada si bio u osnovnoj skoli da li su svi u razredu bili iste visine, nemoj zbog toga da se jedis, prirodno je da postoje "individualne" razlike ;)
kada kucas post za postom nemoj pocinjati novi nego koristi opciju u postu edit/ispravi post.
Kenny ti je lepo odgovorio, a i ja ranije spomenuo, priblizi lampu, ili njih lampi.
dobro je ako voda iscuri, imas onda odlicnu drenazu sto je bitno... kasnije mozes isprazniti tu posudu kada se nakupi vode, da eventualno ne pocne truliti koren, sada su jos male pa nije tolika frka.
zaboravio si napisati koji su uslovi, kolika je temp. kad spominjes da je hladno, koja je zemlja u pitanju (sta ti je to belicasto po povrsini, stiropor, sljunak?) koliki je box, koji je hps u pitanju, koja vrsta je u pitanju... i ako planiras nastaviti druzenje na forumu savetujem da pokrenes svoj dnevnik pa tamo tovari sve sto hoces i sto te zanima ;) sretno
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
37
hazeboy je napisao(la):
Bok ljudi.imam opet problem.mislim nije ni prestao ali se pipravio.imam 2x exodus cheese,white widow i vanilla kush.zemlja composana.gnojiva hesi komplet.vec mi je ipadalo lisce pa sam ih flusho.malo se popravilo ali ne puno.neki dan sam ih flusho opet i isprao s 10 lit vode s 6.5 ph.ph sad drzim na 6.5 tak da radi toga mislim da nije.imam ventilatora 2 unutra koji puse po biljkama.lisca ima suhog koje otpadne,zutog koje odpada,sa flekama.mladih starih.cak i zdravi listovi odpadaju.preko dana je 25-27 stupnjeva ,a noci 20-24.evo imam slike.skinuo sam par listova i slikao.pa nije valjda da opet trebam radit flush.neznam sta da radim vise.
Ako netko ima ideje.




ja mislim da ti nešto krivo radiš oko prihrane.. ili imaš u zemlji nešto.. ali više sam siguran da je prihrana u pitanju... kao što sam ti već rekao, baci taj hesi ili ga prodaj nekome i uzmi si neko organsko gnojivo.. probaj nabaviti slavol, to sam ti isto predložio.. i uzmi si biobizz komplet. biobloom, biogrow i topmax.. to ti je sve što trebaš.. vegetaciju udaraš samo sa slavolom, a grow, bloom i topmax koristiš kroz cijeli period nakon vegetacije pa do kraja!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.541
298
Nije problem u Hesiju i nemoj bacat...bem mu SiD... da, istina je da je organik bolji, ali brate ti ga previše serendaš ponekad :p Odradio sam grow sa hesijem i nije mi nikad bilo lakše.
Problem je u tebi! Nešto krivo radiš prijatelju.
Ajmo ponovo...pH si očito naštimao... Koncentracija gnojiva (koliko doziraš)? Intervali hranjenja? Temperatura je ok... Vlaga? Nešto tu ne štima, a ja bih rekao da je kombinacija previše zaljevanja i hrane... U kojem su sada stadiju? Vegetacija ili cvjetanje?
Nemoj pretjerivati s nićim. Ako piše u hesi tabeli 50ml/10l (odnosno 5ml/1 l) onda je to to. Ništa više od toga! Zaljevanje po potrebi, nikako zaljevati dok je zemlja još vlažna. Imao sam priliku napravit pokus na muškim biljkama. U posudama od 1,5l su bez vode preživjeli više od tjedan dana, a krepali su od strane makaza a ne od žeđi :D
 
24.06.2010
4
0
0
47
Vipla pogledaj ovo i kada vec imas pro box i kako ja kazem kultjub greota je da ga ne koristis kako treba, samo ti postavi vent na tjub i spusti ga koliko mozes da svaka biljka dobija otprilike isto svetla. premestaj ih sa mesta na mesto. hesi je vrlo agresivan program i vrlo mala kolicina koju stavis da je previse pojavljuje se bas taj problem koji imas. dobro ih isperi cistom vodom i osusi dva tri dana tek onda pocni sa hesijem ponovo ali prvo dobro prostudiraj ovaj filmic. pod istim imenom moze da se skine sa torenta. Top Quality Home Growing. Indoor Soil Marijuana Cultivation | Part 2 - YouTube

sada moje pitanje: kako do vlage u box-u? probao sam svasta ali preko 40-50% ne mogu da naguram nikako, u fazi rasta mi treba oko 70%RH. probao sam sledece kacio mokre krpe, stavljao natopljeno kamenije vodom ispod saksija... moze li to ikako bez uredjaja za ovlazivanje?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.