Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
ajde je napisao(la):
znam da je ovo bilo bezbroj puta, ali imam problem oko hps 70w
spojio sam prema shemi sa prigušnice,odnosno prema shemi koju mi je nacrtao prodavač. ali kad uključim u struju nešto zuji i lampa ne gori... :\
nisam spojio zeleno-žutu žicu (uzemljenje) - možda je to problem?
dajte molim vas pomognite ili bar me uputite na link ako znate da je bilo sličnih problema - ja nisam našao
hvala

ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

hpsm.jpg



Naravno ne gurati doslovno žice u utičnicu i uzmi fleksibilni kabel neki. Za 70W je dovoljan 3x0,75.
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
svijetli - pod naponom (faza)
ne svijetli - nije pod naponom (nula)

hps-u treba malo da se zagrije...nakon nekoliko minuta zagrije se i lumeni su na max...ostavi malo nek radi pa
vidi sta ce se dogodit...uzemljenje obavezno spoji
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
32
ne mogu da verujem da sam "doziveo" svadju na vutra.org! :D ali ja se javljam s malom digresijom: jel ok mesavina nekih 50:50 perlit i zemlja (terra magma)?
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
joj decki molim vas nemojte se svadat.sad citam postove i zbediro sam se jos napljugan.hvala vam na odgovorima.oboje ste u pravu ali odabir gnojiva je individualan tako da kako ko sta hoce.nego voli organic neko kemiju.mene osobno iskreno boli briga jer kemija ili nije.svjestan sam da je organic puno zdravije i svjestan sam da mekdrek nevalja za jest a opet ga jedem.hesi sam prvi put dobio pa ga koristim jer sam se navikao.uvjek dajem tocnu dozu cak i 10 posto manje.vec sam uzgajao sa hesijem i nisam imao tolko problema.zemlja je composana sve radim isto.ne vjerujem da te sorte ne podnose tolko gnojiva.flusho 2 puta.teglu od 20 litara 20 min.dobit cu vodu milion kuna racun.vlaga je mozda malo mala ponekad i temp.po noci maalo visoka.al to nebi trebao bit problem.upuh 300m3 ispuh 350.unutra su jos dva venta.nakon drugog flushu tjedan dana su pile samo vodu s 6.5 ph.ne zaljevam ih previse.zemlja se cjela osusi.neznam flushut cu ih opet i isprat s duplo vise vode.fakat ne kuzim kad su mi se uvjeti popravili buljke su losije a na ljeto na plus 80 bez ph metra i neznam sta sve ne bile su zdravije.a jedino u cem je bila razlika je zemlja.ali ne vjerujem da to moze bit problem jer vidim da svi koriste composanu.uglavnom decki hvala puno na odgovorima.i nemojte se svadat jer organsko i kemija je stvar odabira i misljenja se razilaze i nema smisla se raspravljat.
 
24.06.2010
4
0
0
47
PowerSeed je napisao(la):
prvi put cujem savet da treba gnojiti tokom prvih 2 nedelje vege??? jesi siguran toxic20, imas neku referencu po tom pitanju, da procitam?

probacu da nadjem literaturu, ja upravo radim moj grow i uvek od pocetka stavljam djubrivo i super-vit posto u glavnom u svim nasim zemljama za cvece, kompostima itd... nema dovoljno elemenata koji su potrebni za rast u pocetnom stadiumu.
molim vas ne mojte ni citati moje postove. drugaru sam rekao da sipa u 2l vode 4ml hesi tnt komplexs, a on sipao casicu rakije od 0.3 i jos malo dodao. naravno da je sprzio biljke!!!! posto je sipao 40ml, a ne 4ml i onda ja bio kriv!!! zanemarite sve prejasnje postove sto sam ja napisao!!!!! napravicu dnevnik pa pogledajte. bice po nedeljama do tancina pa ko voli neka izvoli.... vidimo se... BTW dosao sam ovde samo po savet kako da napravim vecu vlagu u box-u, a da ne kupujem nikakve ovlazivace i da ne dajem jos stotine eura ali cu ipak danas, sutra otici po ovlazivac. havala unapred i izvinite ako je doslo do nekog nesporazuma, misljenja su uvek razlicita...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
@hazeboy
Koja composana? Sad mi je sinulo da sam ja u svom prvom growu koristio pogrešnu vrstu composane i gotovo uništio biljku.
Provjereno dobre su composana za ruže i univerzalna sa dodatkom perlita i agrosila. Za palme NE valja (s tom sam si napravio probleme), a one za citruse i za kaktuse valjda ne moram ni spominjati da nisu dobre.

@ajde

Mislim da ti je propaljivač neispravan, a uzemljenje si skoro dobro spojio :) bilo bi poželjno (čitaj-moralo bi tako) da se pod šaraf stegne žica, da ima dobar i čvrst kontakt.
Još jednom provjeri jesi li zaista spojio ovako kako sam ti nacrtao.

@Wu

Nije svađa :postcrisis:
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
@toxic20 pa jeste doslo do nesporazuma, moras biti svestan da ljudi citaju ovaj forum, traze pomoc i savete, cesto nisu ni registrovani nego samo citaju, dolaze ovamo po informacije pa nije u redu davati dezinformacije pa onda pisati "ne citajte moje postove", onda ih nemoj brate ni pisati, ovako ispadas odgovoran za svakog ko sprzi biljku overfertom u ranoj fazi. ne treba gnojiti prve dve nedelje sigurno, ako se uzme odgovarajuca i kvalitetna zemlja (composana, teramagma, plantela) biljka ima dovoljno hranljivih materija bar za prvih mesec dana, a prve dve nedelje se definitivno nikad ne sipa nista, apsolutno nepotrebno i kontaindikativno ("good soil contains enough nutrients to sustain the plant for the next 2-3 weeks") . sledeci put za takve tvrdnje delim rep-, ovaj put mi promaklo ;)

toxic20 je napisao(la):
ja koristim humus sa privatnog poljoprivrednog gazdinstva cvetinov ilija ali on za mene napravi posebnu drenazu. 33%humus, 33% perlit i 33% vermulit...

gde si pokupio taj recept? ne cudi me da gnojis od pocetka kad zemlje skoro i nemas, radi onda hidro brate, kog ce ti uopste 30% zemlja

zlo&naopako je napisao(la):
@hazeboy
Koja composana? Sad mi je sinulo da sam ja u svom prvom growu koristio pogrešnu vrstu composane i gotovo uništio biljku.
Provjereno dobre su composana za ruže i univerzalna sa dodatkom perlita i agrosila. Za palme NE valja (s tom sam si napravio probleme), a one za citruse i za kaktuse valjda ne moram ni spominjati da nisu dobre.

sad kad citam to i meni pade na pamet, kaze da je sve isto kao i ranije jedino se zemlja razlikuje, mora biti da je tu onda kvaka tj. zajeb!
izvinjavam se za dupli post, na brzinu sam odreagovao, jos nerazbudjen ;) molim dezurnog modera da spoji
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeboy
24.06.2010
4
0
0
47
zlo&naopako je napisao(la):
@hazeboy
Koja composana? Sad mi je sinulo da sam ja u svom prvom growu koristio pogrešnu vrstu composane i gotovo uništio biljku.
Provjereno dobre su composana za ruže i univerzalna sa dodatkom perlita i agrosila. Za palme NE valja (s tom sam si napravio probleme), a one za citruse i za kaktuse valjda ne moram ni spominjati da nisu dobre.

ja koristim humus sa privatnog poljoprivrednog gazdinstva cvetinov ilija ali on za mene napravi posebnu drenazu. 33%humus, 33% perlit i 33% vermulit...

izbrisah prejasnji post da neko slucajno ne bi procitao :), mada ja i u semenke kada ih klijam dodajem po koju kap. nvm. nisam uspeo kod nas da nadjem gore naveden kompost pa sam trazio od drugara da mi napravi posebno pa ipak opet isto koristim i stvarno nemam nikakav problem, napravicu mali experiment sa i bez pa cu biti sigurniji i poslacu vam slike :)

Perlit dodje za odrzavanje vlage, vermulit(vermikulit) daje dovoljno O za koren, a da ne bih radio hidro ima i zemlj 33% do sada su mi rezultati bili odlicni.
U zamenu neko stavlja stiropor(daje vazduh i rastresitost) i drobljenu ciglu(vlaga) sto znaci stiropor menja vermulit, a cigla perlit :).
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
To je mix gotovo bez hranjivih tvari. U tom slučaju je opravdano gnojenje od početka. Trebao si odmah tako reći ;)
 
24.06.2010
4
0
0
47
zlo&naopako je napisao(la):
To je mix gotovo bez hranjivih tvari. U tom slučaju je opravdano gnojenje od početka. Trebao si odmah tako reći ;)
upravo tako sorry na sturom objasnjavanju, bicu detaljniji sledeci put...
 
06.04.2011
35
4
0
45
Pozdrav.Navatao sam par bubamarica za sajt ali sajt mi ne radi trenutno zbog niske temperature.Kako da sacuvam bubamarice do proleca?
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
bit ce ih i na proljece valjda...nego,jel mozes meni laijku objasnit cemu one sluze?hvala
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Zivotni vijek tih malih dobrocinitelja je godinu dana...tako da mozda nece dozivjeti toplo vrijeme cak i ako im pruzis dobre uvjete...

Ako bas imas volju, mozes ih zatvoriti u neku plasticnu posudu s rupicama za zrak...i tu bi ih trebao hraniti licinkama lisnih usi ili grinjama crvenog pauka...e tu se javlja problem posto to nije lako pronaci...pogotovo u ovo vrijeme...

Derateur...koriste se kao prirodna zastita od nametnika na biljkama... =)
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
bubamare su najjače životinjice na svijetu :) ...a predobre su pored svih nametljivaca koji bi htjeli na naše cure....ona je ko pas čuvar.....jedna bubamara za svog vijeka pojede preko 3000 jajašca white flya...jako dragocijena životinjica....
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Drustvo,hvala na odgovoru u vezi zalivanja po svetlu i mraku.Tako sam i predpostavio.Moja sledece pitanje je : Sta moze biti ako biljku koja je zapocela cvetanje nastavim da zalivam sa gnojivom za vegetaciju??
Konkretno,od tri biljke jednoj su pre neki dan izasle bele pistile i formirala se casica ,znaci cvetanje zenke ali sam je zalio sa hesi tnt za vege kao i ostale dve koje jos nisu u cvetanju i danas sam primetio da je spustila lisce i dobila braon fleke na jednom buducem hedu a donji listovi su joj pozuteli.Ovim dvema ne fali nista.U kratkim crtama: temp oko26c vlaga oko 30% od pocetka ,kada sam to primetio malopre uradio sam lagani flush sa oko 1l vode cijoj ph je 6,5.
:
101_2641.jpg

101_2643.jpg


I DA LI STE NEKAD VIDELI NESTO OVAKO:
101_2644.jpg
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
ludi skorpion je napisao(la):
Pozdrav.Navatao sam par bubamarica za sajt ali sajt mi ne radi trenutno zbog niske temperature.Kako da sacuvam bubamarice do proleca?

Vani u shopovima ih drže u frižideru.Valda na hladnom hiberniraju!
 
24.06.2010
4
0
0
47
Jel zna neko nesto o aparatima za vlagu i ako zna molim da mi neko kaze jel ovaj aparat ok za box 120x120x200?


Ardes ovlaživač vazduha 820

vrlo mi je nesto jeftin :) prvi put ocu da imam idealnu vlagu od 70% :)) rain forest na snazi


PowerSeedjeftino ti je 30e? i resen si da bacis pare na nesto sto ce ti trositi dodatnih 400w na sat? ajd, samo udri..

pa reko jeftino ali u odnosu na ostale aparate, jest. sada kada su radijatori poceli jace da greju vlaga mi je pala na 30-35% to mi se cini jako malo, a nista ne pomaze ni ves na radijatoru ni krpe u box-u ni kamenje natopljeno vodom. ama bas nista ne pomaze! gasi vent, probaj. dobio sam celih 2% beznacajno mi. tacno nem pojma sta da radim, nisam nikada radio po ovako hladnom vremenu jbg mislim da mi je jako malo vlage tih 30-35%. ili nije? ali si u pravu sto se potrosnje tice svakako vec mi lampa trosi 600 i to 400 bio bi KW na sta puta 18= 540KW mesecno sto kod nas nije puno u parama ali sam malo paranoican. ima li ko jos neki kvalitetan savet kako do vlage bez aparata, sve cu probati samo mi recite... cak sam probao da gasim vent na tube-u i da preko njega prebacim mokre stvari i u gornji cosak od box-a stavio vent da spusta vlagu ali ni to niije puno doprinelo, bez velikog venta jos manje. stvarno ne znam sta da uradim ili da drzim tako na 35%?
kakvi su problemi i sta moze da se desi sa biljkama sa nedostatkom vlage? hvala unapred...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
jeftino ti je 30e? i resen si da bacis pare na nesto sto ce ti trositi dodatnih 400w na sat? ajd, samo udri..
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
@zlo i power composana je za balkonsko cvjece.ph 5-6.5.evo i neka slikica.al evo npr himalaya je rasla isto u tome znaci sve identicno i nakon prvog flushanja svih biljki himalaya se popravila a exodus widow i ostalo sam morao opet flushat.a sta cu...flushat cu ih opet al necu ih vise gnojit bar neko vrjeme.uglavnom hvala na odgovorima.neznam dal da se vratim na tu zemlju sta sam koristio.neka bezveze za 10 kn 10 kila.ph 6.5 do 7.evo slika od te composane.ne vidi se nesto...

@toxic20 bitno ti je kolko ti vode trosi odnosno kolko ispari u sat vremena.sto vise to bolje.i kupis neki sta se da regulirat jacina.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.