Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
Ima li tko ideju od čega da napravim posudu (saksiju) za biljku za PC box.... Znaci htio bih tocno po dimenzijama boxa napravit posudu da max iskoristim prostor....

Od čega i kako (kako da zalijepim ili što već...)

Ako je tko radio (mislim da je Che radio nesto slicno) nek se javi sad il nek zauvijek suti....

:D
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
ajmo savjet...jel da prebacujem na cvjetanje ili da držim još koji dan u vege?
negdje sam procitao da se prebacuje na 12/12 kad se mreza popuni nekih 80% a pošto prvi put radim scrog bolje da pitam iskusnije ;-)

btw...ima mjesta u boxu sa svih strana tak da nije bed



negdje se malko vide kandže al nije problem, tak su mi i prošli put, pa za 2-3 sata eksplodiraju i sve se normalizira...sopam ih hranom naveliko (po propisu naravno) moram jer ima puno, al bas puno vrhova :)
i da...puno manje zajebancije ovak imam nego sa lst-om

Edit: uspio sam nabrojat 40 vrhova, sto vecih, sto manjih...a vidi se i puno mladih izdanaka...dakle
u odnosu na LST razlika je ogromna
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
uf... bome lijepo.... ako imas prostora drz jos u vege a ako ti je prostor problem, bacaj na 12 12.... ma tvoja odluka nema pravila nikakvog ako se mene pita....


bit ce tu materijala
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
marco polo prekrasan je scrog.ja sad imam scrog 400 w 80x90 cm po jedan super lemon haze i arjan strawberry haze.ja sam ih mislio kad napune oko 40 posto mreze.nadi negdje di pise kolko ta tvoja sorta naraste jos tjekom 12/12.meni je lemon jedan bio stavljen na cvjetanje kada je imao 45 cm i kada je bio harvest dosegao je 150 u boxu naravno.po tome si gledaj nekako kolko se sorta jos rastegne kad je na 12/12.znam da se tesko odredi visina kad je rasprepletena po mrezi al odprilike nekaj.ja si isto stalno razmisljam kad da prebacim svoje.kolko je to biljaka i koja je sorta? ako si rekao da ima mjesta u boxu onda nebi trebao bit problem ak prerastu mrezu.jedino ce se guzvat vrhovi s unutarnje strane
moja je ona zelena mreza za ograde.plastificirana promjera cca 10x15cm.koji je promjer tvoje mreze.mislim kockice jedne?
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
ma ovo je više kao mini SCROG jer se radi o PC boxu...jbg nemaju se uvjeti za nešto veće, al bit će i to jednog dana
dimenzije mreže su 30x19, taman da stane u box i da ostane još mjesta sastrane, to se bolje vidi na ovoj slici




dimenzije jedne kockice su 7x4 (to sam skinuo mrežu sa jedne kućne antene ;-) pofarbao u bijelo i dobio SCROG mrežu)
biljka je samo jedna, iz razloga što sam prošli put imao dvije i bila je neopisiva gužva u širinu, tako da sam se ovaj put odlučio na samo jednu i mislim da je bio pun pogodak. Strain je Cheese (Dinafem), a održao sam je maksimalno niskom tako da mi što više svjetlosti prolazi dolje, a i visine imam poprilično

a mislim da cu ostavit jos dva-tri dana...nek se još ovi manji vrhovi malo izduže...valjda ce tako biti dobro
 
22.11.2010
11
1
0
34
Znaci treset tablete stavim u vodu da se napuhnu pa onda stavim sjemenku u njih i moram konstantno drzat vlažnim...kad stavim sjemenku u tabletu dali odmah odmah na svijetlo ili na mrak, kako biljka izbije gore?
 

hazeboy

Aktivan Član
05.07.2011
100
16
18
38
@marco polo meni to izgleda kao 1x1m.malo sam zabrijao.mene isto brine posto su mi 2 sativcuge u scrogu.necu ti davat savjet al posto je indica nebu valjda visoko jako.postaj jos slikica kad naraste.interesirae ishod.
@thcooler sve si dobro rekao.ja ih oko 10 dana drzim u sobi i dobija sobno svjetlo.kad mi korjenje izbije iz treseta cca 15 dana stavim je pod lampe.
 
07.12.2011
1
0
0
33
ovo mi je prvi grow.... zasadio sam auto totankhamon u grow box koji sam sam izradio biljka je tek pustala prve listice dok je ovako mala trebam li je zalivati nekim posebnim sredstvima ili jos pricekati...:banana_rasta:
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Prvo : Hvala ljudi na savetu.Uverio sam se da je toplota przila biljke.Sada su vrhovi na min.10cm i sve je ok.Ponovo su ozivele i mislim da je vreme da krenu u visinu jer sad sam na nekih pola growa.

Drugo : Marco Polo,ipak si morao da stavis makar jednu fotku iz tvog novog growa he,he a sta bi sa malerom? Svaka cast ,dobio si 40 vrhova iz jedne biljke!Ako ipak naprvis dnevnik praticu.Pozdrav :vb_wave:
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
maler imam kad vodim dnevnik...eh valjda nisam toliki baksuz...dnevnik otvaram kad bude 2 tjedna do kraja ;-)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
muljaju oni malo u trgovina, a? vidi, u principu trebalo bi da ti kroz balast prolazi "ziva struja" tj, faza, sto moras proveriti (mislim proveriti aparatom koja ti je faza), mada bi tebalo da radi i ako se prikaci 0 (na nulu), zato ne znam zasto taj komentar kod balasta od 70w, al ajd. sto se tice zica, nemas problema ako uzmes tkz. 3x1.5, clasic kabl

edit: silikonske zice il sta vec... za 70w, bas ga kenjaju
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
ma idi u trgovinu pa im j...mater. pa ne gradis space shuttle,jos ce te nagovorit da kupis kakve hi-fi high end zice tipa van der hull ili canare koje kostaju 100 eu za 1 metar
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
Al ovo mi nije jasno da si na krivu stranu okrenuo utikač...

Koju školu su završili ti šta rade tamo?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
ma ja, nema tu krivih strana, ubodi srafciger (glinaricu) u utikac i vidi koja zica je faza (sija), ta zica ulazi u balast i izlazi dalje u starter a iz startera dalje u grlo, nula ti ide iz startera u grlo i pozeljno je sve zemljiti (jbg, jl' treba da crtam?)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.