Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
ok hvala sorry sto spamam...bar nisam otvorio novu temu ;-)
imas pravo zlo...mogao sam i proguglati...nece se vise ponovit
uglavnom...procitao sam da su u americi cak i zabranjenje zbog radijacije
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
MarcoPolo... Mislim da je spektar blizu onom od MH zarulje, ali je kolicina lumena mala naspram onoga na sto smo mi navikli... Mislim da bi ti ova dala negdje oko 6-7k lumena...

Gajba... Ne znam sto te muci...korijen nije ostecen...sve ce biti ok... Ali nadam se da ne mislis da je to biljka kanabis...
 
21.02.2010
13
0
0
33
pa neznam i meni čudno izgleda ali uzeo sam sjeme od neke vutre koju sam pušio... ostavit cu je da raste pa sta izraste nek' izraste... ali dobro,ionako imam svoje dvi ženke u pc boxu,a ovu sam mislio outdoor...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
MarcoPolo je napisao(la):
ok hvala sorry sto spamam...bar nisam otvorio novu temu ;-)
imas pravo zlo...mogao sam i proguglati...nece se vise ponovit
uglavnom...procitao sam da su u americi cak i zabranjenje zbog radijacije

Ma nije to samo tebi bilo upučeno, niti sam imao namjeru kritizirati :) samo savjet ;)

Živina:



MH:


Ovo su dvije Philipsove žarulje. Jedna je HPL-N High pressure Mercury-HID , a druga je MASTER HPI-T Plus-Metal halide.
Usporedbom ova dva dijagrama i bez previše mudrovanja vidimo razliku. Ako u obzir uzmemo činjenicu da je MH zakon za vege, živina sa ovakvim odstupanjem ne može imati dobar spektar. Logično, a i dokazano u praksi :)
 
20.04.2011
35
8
0
43
jel problem ako jedna strana boksa nije zatvorena. Tu treban napraviti vrata. Al se mislin bili ostavia otvoreno da bolje ulazi zrak i zbog topline. jer nije mi problem sto će se viditi svitlost
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
ostavi dole samo otvoreno, u visini saksija. Previše će ti se svijetla rasipati ako ostaviš cijelu stranicu otvorenu.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Problem je...jer njima njima recimo u cvijetanju treba 12 sati svijetla i 12 sati potpunog mraka. Znači da ih ne ometaš svijetlom sa strane, u box kad se lampa upali...
Ona slika gore je neka zafrkancija ili?
 

Esprit

Aktivan Član
31.10.2010
62
8
8
48
Mnog postova sam procitao ali ipak mi je tesko da odgonetnem da li je npr. Acapulco gold dobra za pocetnike. Treba mi vrsta koja je stabilna i laka za pocetnike, sa velikim procentom thc-a, dobra za pusenje, a i za proizvodnju ulja. Vidim da npr. L.S.D. ima super svojstva ali jako mali prinos, a Bluberi opet ima thc level ispod 20%. White widow jw dobra za sve ali nije za pocetnike... Svu opremu imam Ali definitivno i veliku dilemu sta kupiti od semenki. Hvala unapred.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
GHS Big Bang ima vrlo dobar prinos, a i jak je, no nije nešto posebno. Dobar je za opuštanje.
Niti jedna sorta ti neće bit po svemu idealna, to ne možeš naći.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
Bas tako z&n, nema idealne. Esprit, moras se odluciti sta ti je primarno od svega toga sto nabrajas, ili ako vec spominjes WW kao dobru za sve, uzmi nju pa pukni prvo 3 il' 5 semenki, probaj, na greskama se uci, sledeca tura ce biti sigurno bolja, i posle dva grow-a nema vise frke, sretno sta god da odaberes.
 

Esprit

Aktivan Član
31.10.2010
62
8
8
48
PowerSeed je napisao(la):
Bas tako z&n, nema idealne. Esprit, moras se odluciti sta ti je primarno od svega toga sto nabrajas, ili ako vec spominjes WW kao dobru za sve, uzmi nju pa pukni prvo 3 il' 5 semenki, probaj, na greskama se uci, sledeca tura ce biti sigurno bolja, i posle dva grow-a nema vise frke, sretno sta god da odaberes.

Izbor mi je suzen na ono sto ima u snailseds (slovenija). Vidim da ima Jack Herer. Da li je ona laksa za uzgoj od ww? Dosta sam lepih reci cuo za tu sortu, a ni thc joj ne manjka :). Cvetanje je 8 nedelja tako da mi i to odgovara. A imam iskustvo sa jednim growom i to pola growa u pc-u i pola u kupatilu :). Nocu sam iznosio biljke iz kompa i stavljao pod hps... i super je ispalo ali sad imam malo drugaiju situaciju. Covek kod koga ce stajati box dva dana u nedelji nece biti u kuci, a nije bas blizu da bih ja to obilazio tih dana... Imamo kapaljke pa mislim da oko vode nece biti problem, a sve ostalo je ok... tajmeri se podese i sve to ide... Nego malo mi je frka zbog brzog reagovanja pa bih zbog toga neku zilaviju sortu. Velicinom grow boxa nismo ograniceni, a sigurno cemo kupiti pored mog hps-a 400 jos jedan hps 600. Pa eto jos jedno pitanje. Koliki box da optimalno napravim za 600+400w. Pozdrav
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Prijatelju, ako ti se dopada nešto i imaš malo iskustva, nemaš što razmišljati. Kvalitetna zemlja, regulirati ph i koristiti vrhunska gnojiva je osnova. Osim toga, treba osigurati optimalne uvjete u prostoru za uzgoj i to: temperatura ne smije prelaziti 30 stupnjeva( min. 16-noć, min 20-dan ; to je onak, prema osobnom iskustvu ), vlaga do 60%, kvalitetna rasvjeta i naravno ventilacija koja i omogučava one parametre za temp. i vlagu.
Prostor za te dvije žarulje bi bio recimo 250x100x? (šxdxv). 100x150 za 600W i to tako okrenuta da što više svjetla rasipa po ovoj širini od 150, a onda ovu 400-tku okreni kako hoćeš na preostalih 100x100 :)

Nadam se da sam pomogao :)

Pozz
 

Esprit

Aktivan Član
31.10.2010
62
8
8
48
zlo&naopako je napisao(la):
Prijatelju, ako ti se dopada nešto i imaš malo iskustva, nemaš što razmišljati. Kvalitetna zemlja, regulirati ph i koristiti vrhunska gnojiva je osnova. Osim toga, treba osigurati optimalne uvjete u prostoru za uzgoj i to: temperatura ne smije prelaziti 30 stupnjeva( min. 16-noć, min 20-dan ; to je onak, prema osobnom iskustvu ), vlaga do 60%, kvalitetna rasvjeta i naravno ventilacija koja i omogučava one parametre za temp. i vlagu.
Prostor za te dvije žarulje bi bio recimo 250x100x? (šxdxv). 100x150 za 600W i to tako okrenuta da što više svjetla rasipa po ovoj širini od 150, a onda ovu 400-tku okreni kako hoćeš na preostalih 100x100 :)

Nadam se da sam pomogao :)

Pozz

Naravno da jesi.

Jos jedno pitanje. Ja sam gledao ponudu semenki u Ljubljani. Ima li neki grow shop u sloveniji blize Istri u Hrvatskoj? Ljubljana je odatle 300km... Neko blize mesto u Sloveniji u kome ima G.S?
 

rastafarijan

sto nam malo smrti moze
16.04.2011
225
657
93
32
ljudi sryte sto ovo nije tema za ovakva pitanja ali trebam hitnu pomoc...ugl jucer kad sam dosao na sajt na 2 cure su mi hedovi izgledali sumnjivo....kad sam se pribliozio vidio sam da su dlacice s hedova nestale.... hedovi su izgledali totalno cudno i kad ono u jednom hedu nadem nesto izmedu crva ili gusjenice....zelene boje,...vise nalik malo maloj gusjenicii...plizz pomagajte nezelim izgubit te 2 cure jer su jako jako dobre....dali znate s cim bi ih mogao obranit od tih uljezaa???
 
20.04.2011
35
8
0
43
ima li koji električar tu? Box stavljam u malu kućicu koja nema struje pa moran provesti kabel za struju do tamo. 30 metara kabela. e sad iman doma kabel kojem je debljina žice 1 mm. čitan da takav kabel izdrži 10 Ampera. bi li taj kabel izdrža hps 250w i 3-4 ventilatora. žarulja 250w - 3 ampera, sva 4 venta blizu 1 amper i neznan za prigušnicu jel ona što opterećuje.
 

freak_Sb2

Banned
Banovan
31.08.2011
0
0
0
30
pa ako je kabal dovoljno dobar..10 ampera kazes da izdrzi a ovo sve zajedno ima manje od 10 ampera moralo bi..samo kabal treba biti malcice deblji od standardnog..prvo probaj sa standardnim ako se pregrijava mjenjaj..i probaj nac da tamo gdje bodes u szvor struje..da je direktan..da ima svoj circut na sklopku..isto kao sto bojleri(veci potrosaci) imaju zaseban strujni krug..mislim da i to nije toliko potrebno ali just in Kejs ;)
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Predaleko za to ! Potegni do najbližeg dučana el.opremom i kupi 40 m kabela 3x2,5 ,nemoj se igrati sa strujom :) Sigurno je sigurno,a mogu se okladit da neće samo lampa bit prikopčana kad jednom to napraviš :p
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.