Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
....nemozes u funkcionalnom pc imat grow box i tocka....ako hoces pc box morat ces ga slozit a ako nemas uvjete trebas sacekat vrijeme kad ces imat uvjete.....ovak mozes samo najebat......sretno.....
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
ivach bojim se za bilje a i da neko ne provali moj plant. na kakve uvjete si mislio?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
Quix je napisao(la):
triba bi zakamuflirati sum ventilatora i svjetlo iz praznog kucista.
evo da malo bolje shvatis moju situaciju ovo je moj pc: ImageShack® - Online Photo and Video Hostingovo su komponente koje ocu da potrpam s vegetacijom ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
u ovo kuciste ImageShack® - Online Photo and Video Hosting koje mogu stavit pod stol da mi dokuci do napajanja. zanima me iz tvoje, vjerujem iskusne perspektive koliko bi moga max bilja stavit u box i koliko stednih lampi bi islo. ventilatore nadam se da sam ispravno rasporedio 1 napred upuhuje (80mm) i jedan nazad ispuhuje (80mm) i stavit cu 120mm da duva po bilju.
nadam se da nisam ispao glup i dosadan

Quix brate, shvatam ja tvoju situaciju u potpunosti ali ajd' da razjasnimo jednu stvar, ne moz' komponente i biljke zajedno, kako god da okrenes. To kuciste samo po sebi moze da posluzi, npr. za 2 biljke, al' moras ubosti jos recimo 4 sijalicna grla za stedne sijalice + ventilacija, ta koju si spomenuo... sklopi ti to kuciste da PC fercera kako treba, a ako mozes nabavi jos jedno vece i ubaci instalaciju shodno onome sto mozes naci na forumu po pitanju pc grow-a, a za sve koji se raspituju smisli neku pricu, recimo drzis drugi racunar sa dva harda unutra za bekap ili nesto slicno, turi ga u ormar... snadji se, samo ne guraj biljke u aktivan pc, sjeba*** i jedno i drugo. Nije u pitanju "glup i dosadan" ali razmisli i sam malo pa ce ti biti jasno da te dve stvari u tom prostoru ne mogu zajedno, ajd' sretno!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
Quix je napisao(la):
meni pc box ni ne treba. ideja je da u ormar stavim to kuciste s curama ImageShack® - Online Photo and Video Hosting nadam se da sam dobro shvatio

pa, ako ces da stavljas to kuciste sa curama u ormar, onda ti je to vec pc-grow box smesten u ormar, sve u svemu, da, ta ideja sa praznim kucistem pa jos skrivenim u ormaru je ok, pod uslovom da ti niko ne zaviruje puno po ormaru. i naravno oprez sa strujnim instalacijama, nemoj da zapalis gajbu
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
Quix je napisao(la):
dali vutra miriše kad se sadi?

aman, JOK, ali kad procveta DA, i to vrlo intenzivno... tako da, obrati paznju i na taj detalj, lepo ti rekao Ivach, ako nemas uslova (tj. ako postoji mogucnost da ti neko to otkrije) bolje nemoj reskirat
 
08.07.2010
34
10
0
31
kad se sadi - ne. u vegetaciji - nako. kad cvjeta - ko ludo.

@ power seed lol, kasno palim
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
onda komp ide na tavan... msm komponente ostaju u sobi hihi :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
Dževad;174853 je napisao(la):
kad se sadi - ne. u vegetaciji - nako. kad cvjeta - ko ludo.

@ power seed lol, kasno palim

ma opusteno, kakva pitanja postavlja (umesto da malo cita po forumu), nije na odmet ponoviti dva puta :)
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
sharplaninac je napisao(la):
cistu morsku vodu nemoj nikako. to ti je ko da si se popisao u nju. razumijem da ju razrijedis 1l:5l u korist obicne vode.
uostalom nemoj ju uopce zaliti. ako okolo raste zbunje preko 1,5m, to ti je pokazatelj da ima dovoljno vode u zemlji

Eh da se bar ne treba ni jednom zaliti ali mislim da nije bas tako jos pogotovo ako su suse kao i ove godine rebalo bi bar jedamput tjedno..znaci morska voda nikako ne dolazi u obzir?
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
planiram zaljevat 1-2 tjedno. 1-2dl znaci? sta je bolje, vodovodna ili destilirana (tj. prokuhana vodovodna)?
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
zuz1 je napisao(la):
Eh da se bar ne treba ni jednom zaliti ali mislim da nije bas tako jos pogotovo ako su suse kao i ove godine trebalo bi bar jedamput tjedno..znaci morska voda nikako ne dolazi u obzir?
pa po opisu di ju mislis saditi to je max. 200m do mora jel da? aj nek je 500 m.
ternutno na moru je otp. 35 st. po danu. kad bi isao kopati, na dubinu od pol metra bi naletio na kamenje.kad bi kamenje izvukao van , primjetio bi da su mokri(vlazni) bez obzira na velike suse. prema tome...
ma bubni jednu biljku,makar i banana ispala ,nemoj ju zaljevati i vidjet ces rezultat.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
Quix je napisao(la):
planiram zaljevat 1-2 tjedno. 1-2dl znaci? sta je bolje, vodovodna ili destilirana (tj. prokuhana vodovodna)?

prokuvanu ili destilovanu vodu ne sipam ni u akvarijum gde mi je ribica, ajd' zapitaj se koje znas biljke da se zalivaju destilovanom vodom? obicna voda, odstajala dan~dva, i stvarno kreni malo sa citanjem vec datih odgovora na forumu
 
10.06.2011
8
0
0
37
Quix :wave: ako si polepio alu foliju ona slabo reflektuje.
Ja sam se snaso tako da sam uzeo vrecicu od chipsa i neke etikete s energetshih pica,s unutarnje strane je mylar
neznam koliko kvalitetan ali bitno da je sto ravniji.
Ulozio sam 0 eura. :icon_mrgreen:
One ladice za harddrive i cdrom ti samo uzimaju mesto.
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
@PowerSeed jbg nesnalazim se bas najbolje
@HEDINA najbolje ce bit da poljepin preko aluminiske folije. imas mozda kakvu slicicu da vidim tvoj rad?
 
10.06.2011
8
0
0
37
Sad je noc.
Dlakavice mi odmaraju pa necu da ih budim :watchplant:
Neznam ako imas novaca mozes i kupit mylar.
mislim da on reflektuje 95 posto kad je ravan i cist.
Alu folija je najgora stvar za oblepit box probao sam i ja pa mi diglo temp za nekih 6-7 c.
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
Ma ne moram ja odmah do mora saditi ali bi bilo jednostavnije kada bi mogao zalijevat morskom vodom jer nebi trebao donositi vodu na sajt.A dobro vjerojatno cu i saditi blizu mora pa me bas zanima koliko ce moci bez vode biljke.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.