Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
odcvala kad je spremna za kloniranje, dok jos nema vrhova

Kako biljka moze odcvasti ako nije imala vrhove???

I brate kako da znam kad je spremna za klonove tj. sta je to tacno (ODCVALA) to me malo buni...

Odcvala je kad vise ne cvate.... Jednostavno.
A klonovi se uzimaju na nacin da dio jedne biljke uzmes i posadis (necu ulaziti duboko u kloniranje) i stavis na 12/12, ako pokaze pistile, biljka s koje si uzeo dio je zenka i to je onda majka. Ta biljka s koje si uzeo dio mora biti u vegetaciji konstantno....
Spremna je za klonove kad je vec veca, da imas sto otkunuti s nje....
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
ma mozes obicne stedne zarulje nije ti to toliko bitno. koliko se razumijem on je tebe htjeo nagovorit da uzmes najskuplje.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
KneLLe je napisao(la):
pa me zanima mogu se kupiti sasvim obicne stedne sijalice philips za odredjenim lumenima i kelvinima (k)za odredjeni period.. Ne moraju biti neke posebne samo za grow ili se koriste obicne CFL?

4000K do 6700K za vegetaciju, a za cvjetanje sve ispod 3000K (npr. 2700)
 

KneLLe

Aktivan Član
02.08.2011
76
25
8
35
Da za zarulje oko temp i kelvina znam dosta, dobio sam odgovore i jos citao 10 dana :sick:, A moguce da oce da me nagovore na najskuplje a dobro je sto je Zenska radila pa tako da nisam bas gledao u zarulje :D.. Salim se :) Znam da je na vege fazi majka stalno i da moze do par godina da se cuva za majku ali me jedino buni to (odcvala) ako ima bas tacan odgovor, jeli stavis na 12/12 i kad pokaze pistile ide na vege fazu i to je odcvala? Ili je pustis da skroz zavrsi urod pa onda na vege fazu opet.. Hvala unapred.. Pozdrav svima
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
na 12/12 stavis kad dovoljno naraste i onda pokaze spol i pocne da rastu vrhovi
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....probaj se potrudit procitat, sve pise na forumu............bar su te osnovne stvari prozvakane milion puta.......
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
mrdamir je napisao(la):
jel mogu s peroksidom zaljevat 2 i pol tjedna staru biljku i ako mogu s kolko?

Možeš, ali ja bih ti savjetovao, bez kemije što duže. Osobno sam stavljao peroksid svako 3-4 zaljevanje i nikad nisam mješao sa gnojivom. Dakle, jednom ćista voda, jednom sa peroksidom i jednom gnojivo.
Ugl, kako god radio, nisam vidio nikakve bitne razlike, tako da po mojem mišljenju nije ni potrebno stavljat peroksid. Eventualno, ponekad, tek toliko da korjen dobije malo kisika i to je to.
 
20.09.2011
3
0
0
36
Prije svega veliki pozdrav svim clanovima najboljeg foruma na svijetu!!!!
STVARNO SVI STE LEGENDE I JOS NEMOGU VJEROVAT DA SAM NAISAO NA NESTO OVAKO...

Uglavnom...do sada sam samo pusio marihuanu i to je to ali kako je recesija dobro lupila a cijene u gradu u kojem ja zivim su abnormalne pomislih ja pa krenut cu uzgajat tu cudesnu biljku hehe nista lakse...ali tek sad kad sam procitao ovaj forum uzduz i poprijeko vidim da nije to bas tako lako...e sad imam par pitanja na koja cu nadam se dobiti odgovor....

Prije svega da kazem da cu se baviti indoor uzgajanjem ali na malo drugaciji nacin...(bar sam ja to tako zamislio...)
Nezivim sam i to je jedini problem zasto nemoze box...
Tek sam prekjucer posadio nekih 10 sjemenki dobre vutre (sa ulice) i to sam napravio tako da sam u svaku teglicu stavio po 2 sjemenke...znaci 5 vaza po 2 sjemenke u svaku na razmaku od nekih 5 cm(nadam se da nece biti problema kod presadivanja kad izrastu i malo im korijen ojaca)

sto se svjetlosti tice vaze zasada stoje pod ikeinom ukrasnom lampom a zarulja je unutra 60 W hahahahha...ne kuzim se bas previse u sve one karakteristike koje su pisane u temama kao sto su hps lampe pa me zanima dali mi ovo ista vrijedi...kroz nekih 2 tjedna razmisljam uzet te hps lampe i snjima sve odradit za pocetak....
sto se tice rezima nisam u mogucnosti pruzit biljkama vise od 12/12 jbgdrzo bih ih ja od 0-24 za pocetak ali nemogu...

e sad pitanja:

1.znaci dali ce mi biljka rast u tih 2 tjedna (ja se nadam ranije da cu to nabavit)pod ovim *****m od 60 w radi se o obicnoj kucnoj sijalici...i koliki razmak izmedu lampe i vaze
2.kolicine vode po vazi dnevno (koliko puta dnevno zalijevat...)

o ventilaciji zasada necu ni razmisljat jer neznam ni sam kako da to rijesim kad citam ovaj forum i kad vidim kako ljudi strucno pricaju o spajanju hps lampi i ventilaciji imam dojam da ja pola vas tu elektricara...pa ako mi neko samo moze molim vas kao totalnom laiku objasnit tocno sta mi je sve potrebno za te hps lampe( od kabela prigusnice grla ma sve) jer o tome neznam apsolutno nista a trazio sam svugdje znaci nioje mi jasno jel vi kupite vec sve gotovo ili vi sami razvlacite kablove i kako se to onda spaja na struju ...isto tako ovo vrijedi i za ventilaciju jer stvarno sam po tome potpuni laik...ili linkovi ili objasnjenja MOLIM VAS...

Unaprijed hvala i pozz
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
bas kao sto i sam kazes da si potpuni laik...stoga si daj vremena i truda pa procitaj malo detaljnije po forumu sto te zanima,npr.vezano za svjetlo a ne da pises i radis takve gluposti sa obicnom zaruljom od 60W i ocekujes da ce ti netko govorit sitnicu po sitnicu dok nesto ne sklepas!
..nije ovo privatni fakultet da nemoras ucit :read:
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
ma jbs hps. to nije za nas sirotinje. uzmi si 3 stene po 20w ali pazi na lumene i kelvine. a ventilatore kupi u computer shopu, gledaj da ti budu sva tri 12cm (jedan upuhuje,drugi ispuhuje i treci puse po biljkama) i spojis sva tri na adapter od 12v (od starog rutera ili sl...)
 
29.07.2011
30
5
3
51
jel bi mi ko zelio predlozit kakav dobar film o marihuani i da ima pirijevod za njega
moze bit dokumentarac o mariici ili neki film na tu temu.
unaprijed hvala :p
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
andyroddick2003 je napisao(la):
Prije svega veliki pozdrav svim clanovima najboljeg foruma na svijetu!!!!
STVARNO SVI STE LEGENDE I JOS NEMOGU VJEROVAT DA SAM NAISAO NA NESTO OVAKO...

Vjeruj :icon_lol:

u svaku teglicu stavio po 2 sjemenke...znaci 5 vaza po 2 sjemenke u svaku na razmaku od nekih 5 cm(nadam se da nece biti problema kod presadivanja kad izrastu i malo im korijen ojaca)

Nije dobro...al ajd, može proći. Koliko litara su "vaze"?

sto se svjetlosti tice vaze zasada stoje pod ikeinom ukrasnom lampom a zarulja je unutra 60 W

Ništ koristi :icon_lol:

sto se tice rezima nisam u mogucnosti pruzit biljkama vise od 12/12 jbgdrzo bih ih ja od 0-24 za pocetak ali nemogu...

Ne treba 24 h svjetla. 12/12 je ok. Rasti će nekih 3 tjedna i onda će početi cvjetati. To je ok, ako hoćeš male biljke.

1.znaci dali ce mi biljka rast u tih 2 tjedna (ja se nadam ranije da cu to nabavit)pod ovim *****m od 60 w radi se o obicnoj kucnoj sijalici...i koliki razmak izmedu lampe i vaze

Znači da će se izdužiti previše :icon_lol: , a razmak se određuje...ma neću ti reći, skontaj sam :icon_lol:

2.kolicine vode po vazi dnevno (koliko puta dnevno zalijevat...)

Koliko litara su "vaze"? Ne zaljeva se ni svaki dan, a kamoli da ćeš više puta dnevno :icon_lol:

o ventilaciji zasada necu ni razmisljat

:icon_lol:

imam dojam da ja pola vas tu elektricara...

Vjeruj mi, malo nas je :icon_lol:

Na kraju samo jedan savjet :) Back to basics :icon_lol:
https://forums.vutra.org/content/410-sadrzaj-portala.html


Quix je napisao(la):
Ne lupetaj...

 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
mrdamir je napisao(la):
jel bi mi ko zelio predlozit kakav dobar film o marihuani i da ima pirijevod za njega
moze bit dokumentarac o mariici ili neki film na tu temu.
unaprijed hvala :p
Vutra.TV - Imaš dokumentarce s titlovima
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
RegistrovanSep 2011
Postovi18
reputation_neg.png


ovo crveno je?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Crveno je rep - s moje strane... Ispričavam se, nisam se predstavio kad sam ti "uzeo malo reputacije" za post koji nema smisla. To inaće služi da bismo vidjeli čije postove uzimamo u obzir kao relevantne kad tražimo odgovore na forumu.
Da bi mogli uopće dati reputaciju (ili oduzeti) i sami ju moramo zaslužiti. Nekima nije stalo do toga, neki se vole kititi raznim repovima, rogovima, a meni to služi samo kao pokazatelj već navedenog. Samo jedam kvalitetan post sa dobrom informacijom će pretvoriti tu crvenu kockicu nazad u zelenu.
Nemaš nikakve restrikcije radi toga, za razliku od infraction-a , a i tu restrikcije dolaze tek sa 50 negativnih bodova.
Zanima li te još štogod?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.