Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ama miksaj, ko te drži :p
Samo...nije ovo pod forum za to. Znam,znam,piše u naslovu teme, ali uzmi u obzir da je tema u "uzgoju", pa se da predpostaviti kakva pitanja se ipak tu NE očekuju :p
 
20.04.2011
35
8
0
43
koliko treba biti mreža za scrog visoko iznad pitara. i koliko biljaka je poželjno staviti u box 70X55. kad radiš scrog. mislin staviti white window, samo neznan koliko ih treba za taj prostor. Jel puno 3 komada?
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
mr.dr.Smok je napisao(la):
Svaki taj gumbič kad spustiš dole znači da u to vrjeme radi interval 15min
hvala,daj mi jos samo pomozi na kolko da okrenem krug ako zelim 18/6,buni me to sto je 6-18 spojeni sa crnom crtom ?!?!:icon_eek:


grass,puno previse tri komada!
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Krugom namjestis vrijeme koje je trenutno...znaci u ovo vrijeme okrenes krug da ti strelica pokazuje 1 i jos jednu i nesto sitno crticu za tih 20 minuta...

I onda spustis(ili dignes ovisno o vrsti uredaja) sve gumbice izmedu npr 18 i 12...pa ce ti svjetlo biti upaljeno u to vrijeme...a ostalih 6 sati ce biti ugaseno...

Eksperimentiraj i brzo ces shvatiti... =)
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
za tajmer.. ako je analogni,:

Spuštene: SVJETLO
Dignute: MRAK

najbolje ti je pratiti vrijeme, na tom krugu ti se nalazi 0-24.. znači najbolje za vegetaciju ti je onako kako ti je Sekach napisao, tako rade mnogi, čekaš 18 sati, naštelaš timer, staviš da ti se svjetlo pali u 18 popodne, drugi dan do 12 popodne, i onda ponovno se pali u 18 i tako u krug.. sad sam zakomplicirao, uglavnom, brojevi na tajmeru su ti sati..
 

SpongeBong

Aktivan Član
27.01.2011
118
10
18
34
neznam dali je to tema da pitam ovo posto je u unutarnjem uzgajanju,ali ok pise pitajte sta vas interesuje :D.ovih dana idem u zg pa bih molio da mi preporucite koji dobar smartshop ako vam nije bed,moguce i lokaciju gdje se nalazi :icon_lol:
citao sam temu za smartshopove u zg ali su postovi stari pa mozda se sta promjenilo..
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
imaš smart shop: Petrinjska 4, 10000 Zagreb


Avenija Dubrava 66
 

KneLLe

Aktivan Član
02.08.2011
76
25
8
35
derataur je napisao(la):
jel ima netko iskustva sa ovim analognim tajmerom?Mehani
znaci nikakve upute nisam dobio a pojma nemam kak to namjestit,sve je puno sitnih crnih gumbica:spcartman: pomoc bi dobro dosla kad bi naletio netko sa malo iskustva sa tajmerima jer ga ja nazalost uopce nemam.Hvala


treba ti bar nekakav vent za ispuh koji je potreban da se stvori podtlak kako bi konstantno ulazio friski zrak koji cirkulira boxom i koji bi isto tako izvlacio ...samim time bi se stvorila dobra izmjena kisika i ugljicnog dioksida

De mi reci samo jeli valja stvarati pottlak u boxu? Citao sam u dnevniku kod CHE da valja al jedan iskusan instalater za ventilaciju kaze da to nije pametno.. znas li ista vise o tome ili onako reko neko nekome pa ja cuo :D Hvala... :)
 
09.08.2011
15
2
0
49
Evo ovako... Planiram za sledeću outdoor sezonu posaditi neku od autoflowering sorti ( vjerovatno AutoWembley ili AutoMazar) u velike saksije ( one za fikuse i olijandere :)). Uz neku dobru zemlju, planiram i neku improvizaciju sa pletenom žicom na vrhu posuda, kao neki poklopac ( osim zaštite od raznih životinja može se koristiti i za sve vrste „ low stress training-a“).
E sad, iskustva sa AF sortama outdoor su više nego kontradiktorna. Neko ih hvali ( brz harvest, teško uočljive itd.) a neko kudi ( osjetljive na nametnike i nevrijeme, slab postotak THC-a itd.) do neba.
Interesuje me ima li neko od forumaša iskustva sa AF sortama outdoor?
Sve primjedbe i komentari su dobrodošli...
Peace
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
u optimalnim uslovima sve ti je, u najvecem broju slucajeva, onako kako pise u opisu biljke, licno, ja sam vise za nego protiv, ne bih rekao da je "slab postotak THC-a", a za nametnike i nevreme ne znam, nisam imao cist outdoor, al' planiram na godinu :)
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Zdravo ekipa..dugo vas nista nisam pito, ali sad je kriticno.. Naime malo sam skurio jednu biljcicu..pozutili listovi od svjetla i vent bio uperen u nju..budala sta ces.. Nego ocel se ona oporaviti, onak dobar dio lista je pozutio..i koliko bi to trebalo trajati??
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
ooo pa živ si ti.. :hehe.

ukloni problem, neće biti ništa strašno!
a vent?? pa slobodno vent puše po biljkama.. nisam skužio? to nije greška!
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Ja imo osjecaj da sam to negdje procito prije sat vremena-dva..nemam pojma..reko svjetlo blizu, vent puse i sav taj topli zrak na biljku..cinilo mi se pogresnim, no u svakom slucaju problem je vec rjesen, lampa 15 cm gore..za svaki slucaj :D

Nadam se da ce pozelenit sto prije :D SiD puno hvala care :) i da..ziv sam, samo radim ko mazga..jos cijeli vikend potrosio na box..ma lagano sam umoran i manje vremena za vutra.org nazalost :(
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Svijetlo blizu, vent puse, da ne puse bilo bi gore nego ti je sad.

A vidim gore nekog s problemom analognog timera. Imam istog, ima ih njih dosta koji imaju takav, pa ajmo ti malo pomoci... One crne tockice: svaka ti znaci 15min, ako je stisnuta dole, onda ima struje (iliti 1), a ako je gore (a takve su sve dok ga kupis) onda nema struje. Ako trebas 12 sati struje onda pola tih crnih "tockica" mora biti pritisnuto dole. Ja sam se isto cudio kad sam izvadio to "smece" iz pakovanja, ali sam eksperimentirao, a nije mi prva pomisao bila: "Koja ce to budala za mene odgovoriti na forumu??". Eto, ja sam za tebe saznao kako to ide... Peace!
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
2 biljke 7-mi dan na 12/12 u 3,5 l posudama, sveukupno stare mjesec dana visine cca 25 cm.

Pitanje: Dali ostaviti u tim posudama do kraja ili presaditi u neku no name zemlju. Koje zlo mi je manje štetno?
Hebem ti kad više nema Terramagme tamo gdi sam inače kupovao a baš u zao čas jer nemam nimalo vremena lunjati gradom ....
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.463
3.198
Bekaa Valley
te posude su ti plafon za 35~40 cm visinu biljke, na sadasnjih 25 cm mislim da mozes izgurati do kraja
 

vigier

Aktivan Član
06.11.2010
98
26
28
116
sioux5 je napisao(la):
Evo ovako... Planiram za sledeću outdoor sezonu posaditi neku od autoflowering sorti ( vjerovatno AutoWembley ili AutoMazar) u velike saksije ( one za fikuse i olijandere :)). Uz neku dobru zemlju, planiram i neku improvizaciju sa pletenom žicom na vrhu posuda, kao neki poklopac ( osim zaštite od raznih životinja može se koristiti i za sve vrste „ low stress training-a“).
E sad, iskustva sa AF sortama outdoor su više nego kontradiktorna. Neko ih hvali ( brz harvest, teško uočljive itd.) a neko kudi ( osjetljive na nametnike i nevrijeme, slab postotak THC-a itd.) do neba.
Interesuje me ima li neko od forumaša iskustva sa AF sortama outdoor?
Sve primjedbe i komentari su dobrodošli...
Peace
ja pomagao drugu sa lowryderom 2. Bio je na 2 sajta. Jedan je sajt prilicno stradao od stetocina a drugi nije. Znaci , sa istim sjemenom mos imati razlicita iskustva. Ako je sajt "naseljen" gamadima, onda je prilicno neophodno da necim prskas (organski ili ne, vidis sam to...), a na drugom sajtu nije bilo nicega osim par puževa koje je lako istrijebiti puzomorom. Toliko o stetocinama. Sto se tice procenta thc, autoflower sorte ne spadaju u vrh po jacini ali na osnovu ovoga sto znam, mnogo su jace od vecine (ne od svih) domacica, a ako pravilno odradis grow, susenje i kjuranje, ukus je super... Dalje, mislim da ti ne treba nikakav lst za autoflower jer rijetko dohvate 80 cm u vis bar koliko ja znam. Moze dohvatit metar ako nije full autoflower nego polu autoflower...
 
20.04.2011
35
8
0
43
Tražin po forumu ko ima problema sa niskin temperaturama u boxu kad je svitlo ugašeno. jer čini mi se da ču ja imati ta problem. box mi je u prostoru u kojem je preko zime hladno. može se staviti grijalica al to troši malo više struje minimum 400 W. Pa san ja razmišlja bili što pomoglo kad bi 1 ili 2 obične sijalice npr 60 w umota u foliju tako da kad se upali da ne propušta svijetlost. nego če samo isijavati toplinu. I stavin ih u box negdi na dno između pitara da lagano griju. to bi diglo temperaturu za par stupnjeva. i još mi je box mali 70X55 Visina 125. Bili to moglo?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.