Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
2 biljke 7-mi dan na 12/12 u 3,5 l posudama, sveukupno stare mjesec dana visine cca 25 cm.

Pitanje: Dali ostaviti u tim posudama do kraja ili presaditi u neku no name zemlju. Koje zlo mi je manje štetno?
Hebem ti kad više nema Terramagme tamo gdi sam inače kupovao a baš u zao čas jer nemam nimalo vremena lunjati gradom ....

Moja je bila 60cm u 2,5l posudana i kad sam ju skinuo nije bas bilo popunjeno korijenom do kraja kako inace zna biti.... Tako da i ja mislim da je ovo dovoljno.

Tražin po forumu ko ima problema sa niskin temperaturama u boxu kad je svitlo ugašeno. jer čini mi se da ču ja imati ta problem. box mi je u prostoru u kojem je preko zime hladno. može se staviti grijalica al to troši malo više struje minimum 400 W. Pa san ja razmišlja bili što pomoglo kad bi 1 ili 2 obične sijalice npr 60 w umota u foliju tako da kad se upali da ne propušta svijetlost. nego če samo isijavati toplinu. I stavin ih u box negdi na dno između pitara da lagano griju. to bi diglo temperaturu za par stupnjeva. i još mi je box mali 70X55 Visina 125. Bili to moglo?

A koliko ti je po "danu"? A kolika bi bila po "noci"?
 
20.04.2011
35
8
0
43
nisan još posadia. fali mi još par stvari. 1.11 ću početi. Al san uvjeren da će biti niska temperatura kad su svitla ugašena. Jer mi se box nalazi vani u jednoj maloj kučici 2x2 metra. i unutra preko zime bude hladno. Bilo bi lako da mi je box u sobi.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Hmmm, misljenja sam da ce biti prevelika razlika izmedju dana i noci.... Kako pametan zakljucak,ha. :)
Mozes recimo ostaviti da ulazni vent stalno puse, a kad je biljkama noc upalit zarulju-dvije s vanjske strane boxa kod tog ulaznog venta pa ce ti tako topli zrak ulaziti u box, samo zakamufliraj da ne ulazi svjetlost. Neznam, recimo da bih ja tako probao. Nisam imao takvu situaciju, mozda se javi neko ko je imao ili zna vise....
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Neka ti se ventovi gase zajedno sa svjetlom...a kao tehniku grijanja mozes koristiti te obicne zarulje...samo pazi da ne izazoves pozar... =)
 
20.04.2011
35
8
0
43
zamota san žarulju u foliju pa kad je upalin ne propušta svitlost neg samo se grije. probaću tako pa ćemo vidit. Nego još jedno pitanje iman. Radia bi scrog sa white window u boxu 70x55, pa me zanima koliko centimetara iznad pitara da stavin mrežu i jel moran samo jednu biljku stavit unutra ili mogu raditi scrog i sa više biljki, npr 2 ili 3.
I hvala sekach sto se brineš oko požara al i da se zapali nema sto izgoriti osim boxa.
 
15.09.2011
21
1
0
38
Sredio sam neki box 60x60c120, rasvjeta HPS 250W, ventilator za ispuh 190m3/h za upuh 2x120mm ventilatora od kompa i jedan ventilator unutar boxa malo veci da mi puse u lampu i to posto nemam cooltube...ovo dalje mislim da je manje bitno pa bum jos neke detalje radio usput. Zanima me neko PRO misljenje kaj se tice ovog boxa, neki savjet na cem bi jos mogao poraditi i tak to :)

Fala svima koji mi daju neki korisni savjet ;)
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
pa to bi ti moglo biti to.. ovaj kaj ti puše u lampu probaj sredit da ti puše i po biljkama.. znaš ono, mixanje zraka i to.. ako ga nemožeš usmjerit u biljke uzmi taj veći da puše po biljkama pa stavi jedan ili 2 pc venta da ti puše između lampe i biljaka.. nadam se da si me skužio..
inače bit će to sve ok!

poz.. samo teraj
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298


Box odprilike istih dimenzija, samo je 150W žarulja i 95m3/h vent za ispuh. Upuh su bila 2 pc venta 80mm, a slike su ti tu da vidiš kako sam ja maximalno približio žarulju i to po naj većoj žegi. Mislim da je prošle god. u ljeto ovaj grow bio,negdje 7 i 8 mj. Cijev od ispuha sam pričvrstio iza žarulje, a ispred sam okačio 80mm vent da piri ispod žarulje prema cijevi.

:icon_mrgreen:
 
19.12.2010
102
34
28
negdje sam procitao na farumu ono s medom i vodom pa sad nikako to nemogu naci, pa ako netko moze objasniti koliko meda u koliko vode ili mi dati link.
tnx
 

skank07

Aktivan Član
19.05.2011
70
0
0
54
Posto pise da mozemo pitati sve sto nas interesira, pa evo...zanima me ako stavim indoor ili outdoor(mislim da nije bitno) dvije sjemenke iste vrste samo je jedna feminizirana a druga nije, dali cu pod istim uvijetima dobiti istu kolicinu vutre ili ce ova feminizirana dati vise(naravno ako je ta nefeminizirana zena )??
 

herb-o-logist

Aktivan Član
05.04.2011
177
25
0
33
mozak na pasu je napisao(la):
negdje sam procitao na farumu ono s medom i vodom pa sad nikako to nemogu naci, pa ako netko moze objasniti koliko meda u koliko vode ili mi dati link.
tnx
1 žličicu meda razrijedi u litri vode.
skank07 je napisao(la):
Posto pise da mozemo pitati sve sto nas interesira, pa evo...zanima me ako stavim indoor ili outdoor(mislim da nije bitno) dvije sjemenke iste vrste samo je jedna feminizirana a druga nije, dali cu pod istim uvijetima dobiti istu kolicinu vutre ili ce ova feminizirana dati vise(naravno ako je ta nefeminizirana zena )??
Urod će bit isti. Kod feminiziranih menki se ne mjenja ništa drugo osim što si siguran da će biljka biti ženskog spola.
 

skank07

Aktivan Član
19.05.2011
70
0
0
54
herb-o-logist je napisao(la):
1 žličicu meda razrijedi u litri vode.

Urod će bit isti. Kod feminiziranih menki se ne mjenja ništa drugo osim što si siguran da će biljka biti ženskog spola.

e hvala ti, ja sam mislio da osim sto je ziher zenska da daje i vise prihoda...tnx
 
15.09.2011
21
1
0
38
hhh... imam i jedan mali od 80mm za puhanje po biljkama :D ... pun sam ventilatora :D ... Bila mi visoka temp u boxu pa sam se nakrcao sa hladjenjima na sve strane :) Nadam se da bu sada ok :)
 
11.09.2011
31
0
0
48
crkla mi je HPS sijalica na pocetku dnevnog ciklusa - zakacio produzni i ugasio ga, sada se sijalica nece startati nikako.
grow je skroz pri kraju - mozda 10-ak dana do berbe - nemogu do nove HPSice barem 10-ak sati, jel da im stavim neku zarulju da svijetli da misle da su u danu ili da ostavim samo do ujutro ?

hitan odgovor trebam molim lijepo
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
A stavi nesto da gori, vjerujem da nece naskodit..no hitno po hps :costumed-smiley-027
 
20.04.2011
35
8
0
43
Ljudi bili što pomoglo ovo za podizanje temperature boxa. keramički ventilator grijanja. evo opis
Opis proizvoda.Posebno se može uključiti grijanje kroz ventilator. Idealno za odmrzavanje stakala, ali može se koristiti i za grijanje nogu itd. Dobro djeluje kroz keramički uređaj za grijanje.Tehnički podaci:
dimenzije: (D xŠ xV) 75 x 130 x 115 mm
snaga: 150 W
pogonski napon : 12 V
Karakteristike:
Zahvaljujući drški može se koristiti i kao sušilo za kosu Cca. 2 m priključnog kabla s priključkom za upaljač 150 W snaga grijanja.
Conrad Kerami?ki ventilator grijanja
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ljudi obicno imaju problem kako smanjiti temp u boxu.A ti je želiš podići? :signs053:
Zvekni 400w HPS unutra i problem ti je riješen
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
jel' to ona prica box 70X55X125 u nekoj manjoj hladnoj prostoriji? cuj, nesto ce grejati, naravno samo dok radi, al' 150W i nije nesto preterano, kao jaca sijalica, tebi to treba da sljaka po marku, jel'... mozda ispadne ok, nemam pojma koliko ce biti hladno u toj prostoriji ali mislim da bi tu povrsinu boxa trebalo ugrejati, makar ce ugrejati noge biljkama :)
 
14.09.2011
21
2
0
31
Ja bi recimo htjeo znat,imam 3 sjemena lowrydera dobiio od frenda prije tjedan dana,dali ga je moguce odgojit na prozoru,oko 4-5 sati sunca imam na prozoru.. s obzirom da mu treba 2mj do žetve! Neki su mi rekli da je moguce?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.