Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
Pitanjce za električare...

Nudi mi se đabe nekakav stojeći sloarij sa UV bezveznim istrošenim svjetlima...

e sad...dva ta krila, svako ima 8 ili 9 neonki dugačkih, mislim da su T12 one stare debele...

e sad..ja sam gledajuci na cijevi vidio da su snage 100w svaka...sto znaci da cijeli taj setup ima oko 1800w ili 1600w..nisam brojao...

Ono sto mene zanima u tom svemu su prigušnice koje se nalaze u tome i koje pogone neonku od 100w....pretpostavljam da su to neke prigušnice od 200w, makar ja sam najviše vidio 2 x 55w....ali ovo je dosta staro....

Pitam to iz razloga jer sam se jako zapalio za PLL štedne žarulje koje imaju po 55w i 5000 lumena, a neznatno se girju...e sad, kad bi mi funkcionirale te prigušnice za PLL štednu lampu koja ima 4 pina i ono 2G11 grlo, mislim da bi mi to bilo do jaja za micro box, jer daju jako puno lumena i osvjetljuju biljku super ako se sa strane stave....

vidio sam nekoliko respektabilnih dnevnika na ICMAGU sa tim lampama i biljke izgledaju fantastično...

Posto je najkuplji dio tih lampi prigušnica, a pošto ih imam, mislio sam stavit okomito 220w tog svjetla odnosno 20 000 lumena, više nego HPS i gledat sta se dešava...

Prostor je 40x40x85...biljke bi mi imale osvetljenje 3D uz malo topline, a puno lumena....

Nije da kemijam sa rasvjetom opet, al racunam pošto te lampe nisu skupe da bi mi bile super rješenje...
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
poštovanje draga ekipo imam jednu informaciju sad ne znam moguce da je snobovsko pitanje ovako imam afghan kush automatic napravio sam LST prije 3 dana i sad posto mi se grmic lagano pravi a cvijetovi su ispod najveceg lista a nikako ga nisam mogao pomaknuti ili zabiti negdje pa sam ga odrezao, a zdrav je kao dren,oce li sta biti biljci ? znam da sam stres napravio ,ali nece uveniti zbog toga?:)) hvala lijepo Nikola
 

Nisam ja

Aktivan Član
09.11.2011
157
20
0
31
Nemam pitanja,ali trebam simasa kojem nemogu poslat poruku jer mu je full box,simas javi se! Trebam te! Izvinite na off,ali neznam kako drugacije jbg!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
Nixa86 je napisao(la):
poštovanje draga ekipo imam jednu informaciju sad ne znam moguce da je snobovsko pitanje ovako imam afghan kush automatic napravio sam LST prije 3 dana i sad posto mi se grmic lagano pravi a cvijetovi su ispod najveceg lista a nikako ga nisam mogao pomaknuti ili zabiti negdje pa sam ga odrezao, a zdrav je kao dren,oce li sta biti biljci ? znam da sam stres napravio ,ali nece uveniti zbog toga?:)) hvala lijepo Nikola

sta si zapravo odrezao, ne kontam iz posta, moz li fotka? ako si skinuo jedan list nema mesta panici
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
PowerSeed je napisao(la):
sta si zapravo odrezao, ne kontam iz posta, moz li fotka? ako si skinuo jedan list nema mesta panici

ma odrezao sam list posto sam napravio LST i logicno da se biljka uspravlja i tako straznji dio nije bash primao najbolje svijetlo :) odrezao sam bash najveci list ali biljke se drze rastu kao lude doslovno na oko :) eventualno moguci hermici kasnije ali ne vjerujem nije preveliki to stres ,ako su presadjivanje prezivjele ma ovo je p... dim :)) hvala ti druze
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
samo ti nastavi kao do sad, cool, jedan list manje vise ne pravi hermice, po meni ta biljka nije osetila s od stres ako je sve ostalo normalno
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
evo samo za tebe uslikano PowerSeed web kamerom , sve tri biljke su stare 22 dana tocno s time da su AUTOMATICI i LST napravljen prije 3 dana a na slici je samo jedna nije mi se dalo vaditi iz boxa :)) ma da to sam odrezao prije 5 sati samo rastu kao lude :)) dobile su gnojivo hesi jucer pa cekamo tamo fosfor za nekih 2 tjedna inace ph odrzavam na 6.5 :))ImageShack® - Online Photo and Video Hosting presudi jbg nije slika najbolje kvalitete ali sve po propisu temp 25 trenutno vlaga 50%,noc temp drzim na 20 ne zelim vishe spustati onako pravim da bude razmak oko 5 6 stupnjeva ne vishe :)) a vlaga je oko 55 60% ..sve to pod hps 250w u secret jardine boxu jednom rijecju dusha mi je u boxu skup sa njima vjerovao ili ne :))
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
verujem i nemam zamerki na ono sto vidim na fotkama, "samo ti nastavi kao do sad" nista pametnije za sada
p.s. hvala za fotke ako je bas samo za mene ;) volem fotke a vole i drugi, uzivajmo zajedno
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
PowerSeed je napisao(la):
verujem i nemam zamerki na ono sto vidim na fotkama, "samo ti nastavi kao do sad" nista pametnije za sada
p.s. hvala za fotke ako je bas samo za mene ;) volem fotke a vole i drugi, uzivajmo zajedno

Hehe upravo :) uzivat cemo tek ! :)) mislim da je dobar afganistanc samo sta je krizan sa ruderalisom i josh na sve to automatik :)) pise da sadrzi 22% thc mada sumnjam i cbn 1.3 mislim :) ali mora biti bolja od ulicnih žalfija,kadulja ili ti korova :))
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
ma da, ja to divlje bilje sto raste u slivu Armu Darya ne bi ni gledao... i preteruju sa tih 22%, izmereno je 21.6% kod landrace biljki... taj ruderalis je malo to poremetio al imas zato automatic, jbg :) ne moz bas sve a i ne zivis na postezu Tajikistana i Uzbekistana, tako da moras se pomiriti sa tim sto dobijes... a i u krajnjem slucaju ulicna ti je uvek pri ruci ;)
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.619
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
PowerSeed je napisao(la):
ma da, ja to divlje bilje sto raste u slivu Armu Darya ne bi ni gledao... i preteruju sa tih 22%, izmereno je 21.6% kod landrace biljki... taj ruderalis je malo to poremetio al imas zato automatic, jbg :) ne moz bas sve a i ne zivis na postezu Tajikistana i Uzbekistana, tako da moras se pomiriti sa tim sto dobijes... a i u krajnjem slucaju ulicna ti je uvek pri ruci ;)

ma znam ali nisam ja sjemenjke birao dobio sam ih gratis od sponzora :))) niti sam iskreno znao da su automatici dok nisam stavio na germinaciju :))) neka ne bunim se za sada vrlo lako ,podmazano i glatko idu :)) vjerovatno sam ih zato dobio da se ucim :)) kasnije poslije ovog growina slijede hejzovi :)) sativcine bash
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
32
ljudii potrebna mi je hitna pomoc! putujem za nekoliko sati, ostavljam bilju pod 250w hps koju sam uzeo pre manje od nedelju dana.. e sad stiska me neka paranoja oko prigusnice, zanima me jel ok da se ona oseti dok radi (miris)? nekako me podseca na topljenu plastiku, ne dimi, nema takvih problema, samo miris.. zanima me jel to normalno, ili ne jer se bojim da ostavim to 2 ipo dana samo da bude.. i zanima me dal da je zalijem posto necu moci, juce je zalivena sa litrom vode i pola doze blooma, pa sam mislio da je dolijem jos sa 3 pa da ne mislim, jel to ok? Peace n Pot!!
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.188
188
Brooklyn NY
Što se tice tog mirisa, to je normalno da se osjeti malo... Isto se i na CFL-kama osjeti kad rade.....to te netreba brinuti

A ovo drugo - neznam... :)
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
čemu je još zalijevat ako si ju jučer zalio sa litru vode i neće te bit dva i pol dana..ta litra vode ti je za tjedan dana :) ..još će bit prevlažna kad se vratiš....a sve ima svoj miris čak i komp i televizija....a nikako da se zapale :) ....ako si sve spojio kako treba...ako nemaš nekih opasnih izvora vode u blizini onda se netrebaš ništa brinut....i ja ostavljam svoje na stotom mjestu pa se nikad ništa nije desilo....samo nemoj da se isparanoiraš jer nećeš ni otputovat :)
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
32
eee hvala vam puno ljudi na brzom odgovoru, laknulo mi je :) kapiram ja da je paranoja u pitanju, al jbg upozno sam se sa hps tehnologijom tek nedavno pa sam nesiguran malo.. sto se tice zalivanja, pa biljka mi je u saxiji od 9l, pa da se lepo napoji dok me nema :)
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
pusti ti nju da diše...i mi se volimo bućnut u kadu punu vode ali nam se ne ostaje tri dana u njoj :) ....i ta litra vode mi je nekako previše.....ja u 13 litrenim posudama ih zalivam sa 3 dcl svala 4, 5 dana.....
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
32
vidis to je stvar koju nisam mogao naci ni na YT ni na vutri, uvek se svodilo na licno iskustvo, propustljivost zemlje itd.. sto u principu i jeste tako, al se ja sa svojom tek upoznajem pa zato i pitam :\
 

oprez

Aktivan Član
02.06.2011
119
6
18
48
Tkdj. je bitno kakva ti je vlaga u boksu..ako je jako niska, zaljevas cesce..U mom slucaju svaki drugi dan..zemlja bude ko u pustinji..u 5L posudama..po 0.5 vode..
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Zdravo ekipa.. Terra magma 75% dobro prokuhani gradevisnki pijesak 15% stiropor 5% gips 5%

Da nesto izbacim ili neki drugi omjer mozda??
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.