Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
06.04.2011
35
4
0
45
Camelonus Imam pitanjce vezano za zemlu u kojoj si ih sadio jesi li svu zemlju istu koristio za sve biljke u tom uzgoju ili je za tu saksiju zasebno pravio ili kupio.Jer ako je ista zemlja za sve,svima bi falio MG.Sto ne probas da joj zamenis mesto sa nekom drugom biljkom u boxu.Pa ces da vidis ima li promene.A ovo za kuvana jaja nisam znao al ne moze da skodi.Pa se pitam el treba i toj vodi da se steluje ph ili ne? Poz
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
evo naisao sam na lampu hps/mh, znaci dva u jednom za 390kn i mislio sam si kupit , sad koliko je to pametno, i dali ima netko iskustva s tom lampom molio bi da podjeli samnom :) hvala

peace!
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
@cameleouns
ako koristis samo hesi bloom a bez hesi power zyme koji sadrzi
sve potrebne mikroelemente - doci ce do nedostatka nekog elementa.
po meni nije do temperature tj. hladnoce nego neki mikroelement.

@DJ
ako imas para za tu lampu - kupi je!
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Zemlja je Plagron od pocetka u svim saksijama.Menjale su mesto vise puta sve tri biljke.Zastito sam biljku odozdo odakle je ulazio vazduh,i dobila je vodu od kuvanih jaja i morao sam spustiti ph jer je bio veci od 8. Nikakva reakcija se nije desila jos malo pa 48h proslo.Ne koristim power zime,ali hesi super vit uvek.Iovako im je sada vreme za fosfor +,ustvari po tablici vec kasnim.Na drugim biljkama sve vise zuti donje lisce i skidam ga,ali nemaju ovaj problem sa uvrnutim liscem ako je to uopste problem,I ne znam kakve su posledice toga jer ne znam ni uzrok??
Pozz!!
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Kad donje lisce pocne zutiti a sve ostalo si probao, onda bi mogao biti nedostatak dusika (N) koji pocinje od donjeg dijela biljke. Mozda si sad uspio nadomjestiti Mg koji je MOZDA falio, ali to ne znaci da je problem odstranjen jer jedan element za sobom povlaci drugi. Tako da korigiraj ph i pocni gnojiti, ali dodaj i dusika.... Sretno!
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
tinitus je napisao(la):
@DJ
ako imas para za tu lampu - kupi je!

da nemam para nebi pito dali ima netko iskustva s tom lampom xD planiram je kupit svejedno, ali zanima me dali se isplati tako jedna lampa za vege i cvjet, ili je bolji urod ako su 2 posebne lampe za vege i cvjet. hvala :) peace!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ljudi koriste obićni hps i zadovoljni su. Neki uzmu još i mh i pre zadovoljni su...a neki žele probati i nove stvari.
Osobno naj više vjerujem provjerenim proizvođačima. Trenutno imam dvije sylvania hps lampe, a sa cfl sam bio pre zadovoljan u philips izvedbi. Ako misliš da je ta lampa vrijedna pokušaja, kupi. Loše ne može biti, ali za usporedbu trebaš i dva usporedna growa, tako da prednosti nećemo saznati ni u tvom slućaju, ali bi bilo lijepo da svoj pokus predstaviš i široj javnosti, kako ja ne bih slućajno dezinformacije širio okolo ;) Vjerujem da ćeš imati odlićne rezultate s tom lampom ako dobro sve posložiš ;)
 
14.12.2011
11
4
3
34
Ja imam dva pitanja...

1. Već neko vrijeme tražim idealnu lokaciju za svoj prvi indoor uzgoj, ali i kada uspijem pronać mjesto, uvijek imam jedan te isti problem... Miris. Koliko god da je skrivena prostorija, uvijek postoji šansa da će me odat miris koji će izać ventilacijom. Postoji li ikakav način da se miris ukloni ili barem zakamuflira? Neki dio opreme, metoda, išta? Ako ne, možete li barem preporučiti neku sortu koja ima slab miris?

2. Čemu služi filter? Gledam tu po dućanima sa opremom za uzgoj, imaju filter sa aktivnim ugljenom. Znam da ugljen se ugljenom filtriraju i pročišćuju alkoholna pića, kakvu primjenu ima u uzgoju?
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
1. carbon filter.. - za miris...

2. carbon filter... .. - upravo za to za što tebi treba

ja mislim da sam ti dovoljno napisao, s time da pitaš najbanalnije stvari.. ali kužim te, nov si, neda ti se čitat.. ali ove stvari bi nažalost trebao znati i sam ako se već planiraš baviti tim poslom..
 
14.12.2011
11
4
3
34
Onda sori zbog glupog pitanja, za filter sam i saznao jer sam tražio nešto za miris, ali kako nigdje nije bio opis čemu služi, na kraju sam zaključio da možda ima neku drugu primjenu. Kad upišem u tražilicu foruma, isto mi izbaci milijun tema, ali niti jedna da govori o tome. Stvarno čitam dosta, nije da pitam jer mi se neda tražit, ali očito ću morat još puno više.

Hvala na odgovoru.
 

marko228

Banned
Banovan
27.12.2011
0
0
0
25
evo ovako nabavio sam sjemenke i krenuo bih u sadnju ali ovo mi je prvi put da sadim sam pa sam mislio imali neko kakav dobar savjet o rasvjetu
ako neko zna nešto što će služit svrsi a da ne košta previše



:bong7bp::bong7bp::bong7bp::bong7bp::bong7bp::goldmaryjane::bong7bp::bong7bp::bong7bp::bong7bp::bong7bp:
 

marko228

Banned
Banovan
27.12.2011
0
0
0
25
to ti je unapred određeno sjemenkom one svjetlije sjemenke su muške a one tamnije ženske
 
15.09.2011
21
1
0
38
Trebam informaciju.. Skoro je pri kraju moj prvi grow... po mojoj procjeni jos 2, max 3 tjedna do berbe i pocelo mi je zutiti lisce po biljozi pa me zanima jel to normalno pred
kraj cvjetanja i pred branje da pocme zutiti lisce i to? Nekak imam feeling da vise nemrem fulati posto je vec skoro pa kraj pa je ovo pitanje vise onak informativno..

Hvala
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
U većini slućajeva vrijedi da sad pred kraj growa više manje ak si do te faze izdurao teško da možeš fulati,međutim,mislim da ti najbolje znaš jesi li šta mijenjao ili si pokušao nešto novo,je li došlo do promijena uvijeta životnog prostora biljaka i takve stvari.Pretpostavljam da je sve OK,no ubuduće moraš se malo potruditi želiš li nekakav odgovor,npr za poćetak okaćiš jednu dvije kvalitetne fotke da i mi vidimo kako ti bilje izgleda,daš nam informacije šta i kako radiš i takve stvari.
Želim ti sreću s growom,evo ja imam feeling da je sve u redu s tvojim biljem ako ti to kaj znaći!
P.S da izuzev pojedinih slućaja žutenje lišća je normalna stvar,nemože sve lišće na biljci biti savršeno ako te to smeta otlini to lišće i to je to
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.