Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
S4sha je napisao(la):
po mojoj procjeni jos 2, max 3 tjedna do berbe i pocelo mi je zutiti lisce po biljozi pa me zanima jel to normalno pred
kraj cvjetanja i pred branje da pocme zutiti lisce i to?

Ako izgleda poput ovoga onda je ok :)



To se zove jesen :)
:wave:
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Pa verovatno zuto lisce he,he.:bong7bp:

--Primecujem da je Hesi blago djubrivo.Biljke mi deluju kao da im nije dovoljno svako drugo zalivanje,a nekad i svako...Pokazuju nedostatke N i K a iako je vreme da dodajem P+ ne pokazuju nista u tom pravcu.Meni je teze sada sa biljkama nego da ih izvucem iz semena i isteram vege.
 
06.04.2011
35
4
0
45
camelonus9 je napisao(la):
Pa verovatno zuto lisce he,he.:bong7bp:

--Primecujem da je Hesi blago djubrivo.Biljke mi deluju kao da im nije dovoljno svako drugo zalivanje,a nekad i svako...Pokazuju nedostatke N i K a iako je vreme da dodajem P+ ne pokazuju nista u tom pravcu.Meni je teze sada sa biljkama nego da ih izvucem iz semena i isteram vege.
Neznam nisam koristio hesijev program osim super vita ali sam citao da pojedinci na ovom forumu kazu da je to suplje gnojivo a za plantelu kazu da zavrsava poso nasta sam se i ja uverio.ZLO sve pohvale za marijanicu.Ko bonbonica je.Poz
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Misljenja su podeljena.Ustvari,malo ljudi uopste i pise o nekom drugom djubrivu osim Plantele.Ja se do sada nisam susretao sa djubrivima a i nisam bio "aktivni" he,he botanicar,a kada sam poceo grow uhvatio sam se za Hesi.Zasto? Cena mu je ok.znaci pristupacna i ima lepu reklamu,osim toga stoji jedna etiketa na svakoj boci gde je naglaseno "Cup Winner" .Inace sada imam dovoljno Hesija za jos 5-6 growa,i da smo blize,rado bih poklonio nekom od vas sa Vutrice, a sebi uzeo nesto drugo.
Jednostavno,malo cu da pojacam dozu biljkama.I da naglasim kako se ja uopste ne zalim na Hesi,samo mislim da je blago djubrivo ali ja nemam iskustva i nisam kompetentan o tome da pricam, za sada.Mogu reci da biljke mirisu lepo i jako,podseca me na miris kafe.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Hesi je razvijen posebno za našu biljku, zato ne čudi da je "slab". Konoplja ne treba puno gnojiva. Prihranjuj prema tabeli, dakle ona doza koja je navedena, svako zaljevanje, s tim da bih ti preporučio da ipak tu i tamo zaliješ samo sa vodom, ali ne svako drugo zaljevanje...
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ja smatram da je za veg fazu bolje ono VALENTIN gnjojivo,ja sam koristio i plant i taj valentin i mislim da je u veg fazi valentin bio bolji.Alo kao što reće ćovijek mišljenja su podijeljenja.
 
20.08.2011
20
3
0
37
aj da vas pitam nes profici imam kutijicu gotova je nekih 50 cm x 60 cm i nekih 1m visine .. e h sad unutra su 2 stedne 45 w 6400K 2 stedne 25 w 6400 i jedan hps silvania 100 w i nikako da dobijem temeraturu kako treba ugl uvek premalo... a mislim da je to dosta svetla za tako malu kutijicu znaci 150 w stednih i 100 w hpsa pa sad neznam sa cim bi to mogo...
imam 150 wata jos neku no name zarulju opako grije , sad neznam ako ju obojim ili oblozim sa alu folijom da nebi pregorila ili tako ne(mislim da ju koristim za dizanje temp a bez svetla)s.. ako ima ko savet kako da dignem temp . ukljucujuci i noc jel u toj prostoriji je temp dosta niska ne grije se... hvala vam ljudi xD
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Svijetla nikad dosta prijatelju,stavi jaći hps unutra i rashladi box sa ventilatorima,što se noći tiće ....a vijerojatno neki grijać
 
20.08.2011
20
3
0
37
Blade je napisao(la):
Svijetla nikad dosta prijatelju,stavi jaći hps unutra i rashladi box sa ventilatorima,što se noći tiće ....a vijerojatno neki grijać

eh nemam vise lipe poslodavac me nije platio mjesecima znate kako ide prica tu kod nas na surovom Balkanu, a mislim da me nisi shvatio imam svu mogucu ventilaciju 2 upuha 2 ispuha 2 sta mesaju unutra zrak ali ja imam problema sa niskom temperaturom ne visokom a to mi nikako nije jasno vidim ljude tu sa obicnim cflkama imaju manje wataze nego ja pa oped osiguraju pozeljnu temp meni nikako vise od 20 c
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Gledaj box ti je visok 1m možda imaš upravo previše ventova,iskreno rasvijeta ti i nije bog zna što pa ti se ni ne grije dovoljno,ja bi u takav box stavio 400w hps bez ovih štednih i to.
25c je idealna temp ali stvar radi i na 20c bez problema
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Škrt si sa informacijama frende,volio bi ti pomoći ali moraš nam napisati kako gnjojiš,zaljevaš,kakav je grow,s ćim gnjojiš koliko ćest,tem u boxu i takve stvari,vjerojatno si pretjerao sa gnjojenjem ili zaljevanjem (samo nagađam) da bi dobio adekvatan odgovom moraš postaviti adekvatno pitanje,opisati na životne uvijete biljke.
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
ImageShack Album - 5 images ne gnojim, zaljevam po potrebi kad se zemlja osusi i zalijem dok ne pocne teci u poklopac pa istresem iz poklopca nazad u bokal, temp je 20-30 c kad prelazi je 30 otvorim prozor vent 120 mm sto puse po biljkama 2800 rpm ova 4 sto upuhuju i ispunuju 80 mm 1800 rpm svaki, 2x 1200lm 20w 2700k, 1x 820 lm 13 w 6400k, 1x 1350 lm 25w 6400k, box je standarndi mid tower pc box dimenzije neznam.
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
pa koliko su ti stare biljke? moguce da ti je zemlja losa pa ih vec trebas poceti prihranjivati...?
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
jedna je stara 19 a druga 17 dana zemlja je biokomprovit 2eura 10l. sta mi preporucujete za prihranu ?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
@Quix

Koju zemlju koristiš? Edit: Loša zemlja! Prihrana obavezno, pH malo sniziti-između 5,8 i 6,5 . Koliko se sjećam, ta zemlja ima nešto viši pH nego što je potrebno.
Koliko su stare biljke? Edit: Baš kako sam i mislio :)
Koja je sorta?
Svjetlosni režim?
Razmak između zaljevanja (dani)!?
pH vode?

Ovako sa slike, rekao bih da im je mala posuda i trebalo bi možda dat malo gnojiva. Pošto su listovi malo uvijeni, sumnjam da je malo i pH viši nego što treba biti. Ako budeš gnojio, stavi za početak pola preporučene doze.

Edit:
Dok sam tražio odgovore, ti si već odgovorio na neke :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.