Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Zavisi od sorte,neke bolje podnose manju temperaturu neke lošije, ali nebi ti trebala biti veća razlika između dana i noći 10 - 15 stupnja
 

zeleni91

Aktivan Član
02.02.2012
90
10
8
32
u toku noci sam mislio koliko moze nisku u celzijusima da izdrzi a sutra je ceka svetlo tokom celog dana?i tako svaki dan.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
"Temperatures below 10*C will slow growth in most varieties of marijuana. When the temperature drops below 5*C, the plants may experience some damage and require 24 hours or more to resume normal growth. Low nighttime temperatures may delay or prevent bud maturation. Some equatorial varieties (Sativa strains) stop growing after a few 5*C nights."

izvor "Grow Great marijuana"

probaj da ne ide ispod 15-ak C
 

zeleni91

Aktivan Član
02.02.2012
90
10
8
32
ok..hvala Kada je najbolje pocet LST sa biljkom u kom dobu starosti?

P.S greska u prvom postu.
 

zeleni91

Aktivan Član
02.02.2012
90
10
8
32
ok..hvala ti..Nacuo sam da treba makar mesec dana ali utvrdio sam dilemu.

Sta je internoda?
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Evo i ja da pitam ovde, mozda glupo pitanje.
Pre nekih 60-tak i kusur dana sam pobacao nekoliko semenki i izraslo je nesto biljaka.
Od vecine ostalo je :
Jedna koja se ne pomera, niti susi niti raste vec min. 30 dana, velicina 5 cm
dve-tri kao da tako sporo rastu, da su narasle nekih 10-13 cm za svo ovo vrijeme.

Da li to vrijedi furati ili ?
Meni sve zao baciti :(
Da ih ne mucim vise ?
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Bobe puno je 60 dana za tako malo rasta, i vjerovatno nije brend sjemej, bacaj to! :)
 
13.12.2005
29
50
18
Ovako ljudi da Vas pitam. Resio sam da krenem sa uzgojem. Box mi je velicine 85x90x150 (dxsxv), e sad taj box bi mi stajao u mojoj sobi pored kreveta gde boravim preko dana
i spavam uvece. Sve sam isplanirao kako cu. Prvo ide za vegetaciju 10 cfl 6500k sa reflektorom, a posle bi dosao, HPS 400w. E sad moj problem... Ventilacija. U pocetku sam hteo da stavim 2 pc 120mm gore u svakoj coski po jedan za izvlacenje, a dole isto tako po coskama 2 za uduvavanje. Kapiram da mi u pocetku ne bi trebalo vise, em sto su biljke male em sto su pod cfl-kama. Ali kasnije kad stavim HPS grejace ko ludo + mirisi kad pocne cvetanje + toplije vreme i td... A moje resenje bi bilo da pojacavam ventilaciju za izvlacenje dodavanjem jos 3-4 pc venta za izduv i pravljenje cool tuba... Ali planiram da na sve izvlacece vente stavim d.i.y. karbonske filtere zbog mirisa, ali to bi mi smanjilo protok vazduha iz boxa... Pa sam jos procitao od korisnika DEDE da ne valja da izduv ide u sobu u kojoj se boravi a ja cak i tu spavam... Znaci kad sam sve to cuo doslo mi je da se ostavim zajebancija i ***ebem sve... Molim vas vratite mi veru tj. pomognite mi da resim ventilaciju. Ubacio bih ja jedan veliki vent za izduv, ali kapiram da bi nemoguce bilo da se boravi u sobi od buke?? Zato je moje kvazi resenje sa pola razocaranog mozga staviti 6-7 venta za izduv sa home made karbonskim filterom...
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Nečeš moći 400W sa pc ventovima rješit!
Trebat če ti neki cjevni ventilator na 220V.Kupiš malo jači da ti po ljeti služi svrsi i na njega spojiš dimer za rasvjetu.Tako da možeš regulirat vrtnju venta šta zbog buke šta zbog toga šta dog ga ne zagušiš filterom nije potrebno da radi ni na pola.Filter če ti trebat sigurno.A šta se tiče izduva u sobu može proč dok nije toplo.Samo šta bi trebo dosta provjetravat sobu.Nije dobro da bude izduv u istoj prostoriji zato što se onda dobje jedan te isti zrak koji kruži okolo.Samim time se i temperatura ujednači u sobi pa je to sve skupa na kraju teško za ohladit.
Uglavno trebalo bi ti da staviš flexi crjevo negdje da ide pored prozora ako nemaš možda neki otvor u sobi za dimljak ili tome slično.
A nemoj ni stavljat u box tih dimenzija 400W bez cooltuba.
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
ljudi zanima me jel ima u sloveniji prodavica semena i opreme ako neko zna adresu i tel. i u kom gradu

nek mi napise hvala puno
 
13.12.2005
29
50
18
Hvala Dr. ... A sta mislis kad bih stavio HPS od 250w? I jedan vent da duva u ravni sa HPS? Samo da ne razvlacim creva po sobi to mi je najveci problem.... Taj cevni vent sta mislis jer pravi dosta buke? A napravio bih recimo cool tube home made, a balkonska vrata su mi leti non-stop otvorena samo sto su balkonska vrata na drugi kraj sobe, ali su velika... Hvala puno druze!
 
06.12.2011
13
0
1
42
Not smoke: imas temu nabavka opreme(prodajna mjesta po gradovima) pa pogledaj tamo,ili vrlo jednostavno napises u google
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
not smoke je napisao(la):
ljudi zanima me jel ima u sloveniji prodavica semena i opreme ako neko zna adresu i tel. i u kom gradu

nek mi napise hvala puno

Imaš u Mariboru-partizanska ulica i Celju,malo se potrudi i sam saznaj broj i šta te već zanima,google zna.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.