Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

proGrower

Aktivan Član
25.01.2012
56
2
0
41
zlo&naopako je napisao(la):
@proGrowerAko si u Zg možeš naći zemlju u velikim trgovačkim centrima tipa baumax. Compo sana je definitivno broj jedan, a osobno sam sadio u univerzalnu i za ruže. Univerzalna ima perlita i idealan omjer hranjiva za poćetak dok ova za ruže ima malo N, ali dobro su se biljke razvijale i u njoj, samo su nešto ranije trebale prihranu pošto su počeli žutjeti listovi radi nedostatka N.
hvala zlo, bas ovu sam i gledala u bauhausu.. nego, zato meni lisce zuti, zbog nedostatka N..
 

Wu

Aktivan Član
14.07.2011
104
9
18
31
@PowerSeed: amonijak, NH3, macija mokraca ima slican ali slabiji miris. blans je hemikalija za izbeljivanje kose. moze sad? :)
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
zanima me sto se tice outdouura bi sam na leti mislim da je to bi powerseed sativa mu ni pocela cvitat na vrime nego je kasnila uglavnom zasto se to dogada?
 
20.04.2011
35
8
0
43
dali se kome dogodilo da mu je pregorila prigušnica ili propaljivač? meni je nešto crklo. prije san otišo pogledati biljke i iman što viditi. neradi mi više hps. sad neznan od 3 stvari što je crklo. sinoć je normalno radilo. nečuje se da više zuji prigušnica a i nije topla. vjerovatno je otišla prigušnica. a nije sve skupa radila 2 mjeseca. kako se može provjeriti što je pregorilo od te 3 stvari.
 

wiz

26.02.2012
8
0
0
34
biljka mi je stara 3mjeseca narasla je oko 30 centimetara,sporo raste ovi donji prvi listovi su žuti svi listovi vise o čemu je problem temperatura,voda ph?nisam koristio nikakva gnojiva u prvom mjesecu sam kupio svijetlo grow light 125watt za vegetaciju i cvjetanje biljke su bile 20 dana pod tom lampom dok mi se lampa nije pokvarila a nisam imo keša da kupim novu pa sam svoje biljcice stavio na prozor
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
@proGrower, nije neko striktno pravilo ali u nejvecem broju slucajeva (ako jos nisu u cvetu) pocnu da zute zbog nedostatka N

@Wu, nemam pojma zaista, nisam naleteo na takvu vutru, ako neko jeste odgovorice ti (mozda je neko previse djubrio urinom:)

@Cvjetno drustvo, sative inace kasnije procvetaju, meni su klonovi od thai/naze procvetali u drugoj polovini sept. (~20.09) sto i nije tako kasno ako pogledas kada je jesenja ravnodnevnica ;)

@grass, koliko sam ja informisan, prvo sto najcesce riknjava kod hps kompleta je starter
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Može opstati. Napolju je priroda a unutra je umjetna priroda, bar treba težiti k tome. Napolju je manje brige za rast ali je mnogo više opasnosti od ljudi i životinja.
 
29.04.2008
8
1
3
imam pitanje, već sam više manje cijeli forum obišao i nisam ovo našao, valjda mi je negdje promaklo... načuo sam za neku policijsku foru da te kroz potrošnju struje mogu uloviti... mislim da sam negdje pročitao da ako imaš prigušnicu, starter u hps sistemu od 400w, potrošnja struje je u rangu sa prosječnim frižiderom... pa me sad zanima, ima li što istine u tom ili je samo mit?
 

proGrower

Aktivan Član
25.01.2012
56
2
0
41
PowerSeed je napisao(la):
nista curo, to je zivina lampa, treba ti natrijumova, znaci ne High Pressure Mercury Lamp nego High Pressure Sodium Lamp
pitam jer kad usporedujem 100K je manja od MH.. ma imam tih zarulja da neznam kuda bi s njima, pa mislila iskoristit ako se da.. imam natrijevu 150, 2x250, 2x400 i 600, ali bi htjela metal halid za vegu..
 

wiz

26.02.2012
8
0
0
34
[h=2][/h]
biljka mi je stara 3mjeseca narasla je oko 30 centimetara,sporo raste ovi donji prvi listovi su žuti svi listovi vise o čemu je problem temperatura,voda ph?nisam koristio nikakva gnojiva u prvom mjesecu sam kupio svijetlo grow light 125watt za vegetaciju i cvjetanje biljke su bile 20 dana pod tom lampom dok mi se lampa nije pokvarila a nisam imo keša da kupim novu pa sam svoje biljcice stavio na prozor

 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Dogen je napisao(la):
imam pitanje, već sam više manje cijeli forum obišao i nisam ovo našao, valjda mi je negdje promaklo... načuo sam za neku policijsku foru da te kroz potrošnju struje mogu uloviti... mislim da sam negdje pročitao da ako imaš prigušnicu, starter u hps sistemu od 400w, potrošnja struje je u rangu sa prosječnim frižiderom... pa me sad zanima, ima li što istine u tom ili je samo mit?
Ima tema o tome ali nema straha. Prosječno računalo troši recimo 400w a danas gotovo svi imaju računala tako da...
Problem imaju ovi koji npr. iznajme stan, stave 3-4kw na sat a susjedi vide da tu nitko ne živi. Kad guštaš za sebe vjerujem da velika večina policajaca i da zna nebi ti radila probleme. A oni gotovo sve znaju:icon_wink:
 

proGrower

Aktivan Član
25.01.2012
56
2
0
41
wiz je napisao(la):
[h=2][/h]
biljka mi je stara 3mjeseca narasla je oko 30 centimetara,sporo raste ovi donji prvi listovi su žuti svi listovi vise o čemu je problem temperatura,voda ph?nisam koristio nikakva gnojiva u prvom mjesecu sam kupio svijetlo grow light 125watt za vegetaciju i cvjetanje biljke su bile 20 dana pod tom lampom dok mi se lampa nije pokvarila a nisam imo keša da kupim novu pa sam svoje biljcice stavio na prozor​
pa ako si ju kupio, neka zamjene ili vrate pare..
 

Quix

Aktivan Član
11.09.2011
71
11
8
59
zasto se ostavlja dan dva u mraku biljka kad odcvjeta svoje ? citao sam da ljudi to rade ali zasto nisam nasao
 
06.12.2011
13
0
1
42
wiz je napisao(la):
biljka mi je stara 3mjeseca narasla je oko 30 centimetara,sporo raste ovi donji prvi listovi su žuti svi listovi vise o čemu je problem temperatura,voda ph?nisam koristio nikakva gnojiva u prvom mjesecu sam kupio svijetlo grow light 125watt za vegetaciju i cvjetanje biljke su bile 20 dana pod tom lampom dok mi se lampa nije pokvarila a nisam imo keša da kupim novu pa sam svoje biljcice stavio na prozor


to sto si dva puta postavio pitanje ne znaci da ces dobit odgovor,pre malo informacija si dao da bi ti se dalo ikakav odgovor,koja je zemlja??koji je ph vode kojom si zaljevo??3 mjeseca je stara a ti uopce nisi gnojio???Popuni ovaj upitnik i stavi sliku i sugurno ce ti ekipa pomoc!!

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
2.Koliko su stare vaše biljke ?
3.Koliko su visoke vaše biljke ?
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
13.Koliki je ph zemlje ?
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?
 

wiz

26.02.2012
8
0
0
34
1.sjeme je iz dima tako da neznam o kojoj se sorti radi
2.3mjeseca
3.jedna je 30cm druga 25 a treća 18cm
4.1l
5.kompos mješana je sa stiropolom
6.destilirana voda,zaljevam je svakih 5 dana
7.između 5 i 6
8.nisam koristio nikakva gnojiva do proslog tjedna uzeo sam kalijev nitrat 5gr i pomješoga zajedno sa vodom
9.samo sunce
10.
11.biljke tržim kod prozora
12.temperatura po danu je 20 do 23,a po noći 15
za vlagu neznam
13.mislim da je 6.5
14.ne
15.ovo mi je prvi grow tek se ucim
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.