Pitajte sve što Vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
PowerSeed je napisao(la):
ostavicu green-u da odgovori
Pa ja nisam expert za gnjojiva ali kao šta gledam florin je kruta hrana a to je gotovo nemoguče dozirati a travica zahtjeva pravilnu i točnu prihranu onda nije ni čudno pitanje "koliko ide na litru vode" kad se to po zemlji na šake prosipa. Trebat češ tekuča gnjojiva, minimalno plantela list a sada več plantela cvijet.
 
09.09.2010
25
2
3
41
Evo pitanja za stare iskusnjare.....
KAKO NAJLAKŠE NARIBATI J....I STIROPOR???
Danas mi je bio plan presadit male biljčice u njihove konačne posude od 10 l i optimistično krenuh ribat stiropor.
Ali koji j....i fijasko...
Za mojih 70l tera magme trebam cca 20 - 25 l stiropora, a ja u sat i pol naribao cca kojih 2 - 3 l.
Probah za sad ruke ( too slow), kuhinjski ribež (malo brže, ali zahtjeva flastere) i ženin mikser za kolače (pomeo sam cijeli podrum poslje toga)
i na kraju odgodio operaciju za sutra i čekam savjete malo iskusnije ekipe....
Molim samo odgovore od ekipe koja se susrela sa istim problemom i koji su ga uspješno riješili i ne fermam savjete tipa pa probaj ovo ili ono jer mi se ne mete podrum opet!!!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Ja to u ovomu
kubek na mikserze zlemer.jpg
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.464
3.198
Bekaa Valley
nema bas mnogo teksta o necemu sto ne moze da se radi ;) nemas sta kod njih klonirati, mali su i brzo procvetaju, ne mozes kontrolisati vege fazu
 

cane corso winer

Aktivan Član
02.01.2012
112
110
0
50
Da li neko zna i moze da mi kaze o No Mercy Guano extratu?
Koje mu je svojstvo?Sta njime postizemo dobijamo?Doziranje?Kombinacija sa Hesi hemijom?
Hvala!
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
Box je skoro pa gotov al ono što me trenutno muči je smještaj prigušnice,startera.

U mom slučaju radi se o 150W HPS-u. Neznam koliko se prig. i start. griju pa bi mi dobro došlo par prijedloga :)
Drveni ormarić iznutra obljepljen thermoflexom koji kao izolira temp. i buku (ustvari od ormara radi pećnicu :)) preko kojeg je stavljena mylar diamond folija.
Imao sam nekoliko ideja što se tiče smještaja ali sve je to mnogo komplikovano, npr. otvorena ladica sa stražnje strane boxa obložena ker.pločicama...

Zadnje što mi je palo na pamet,
- napraviti kućicu od onih podmetača za lonce (pod pretpostavkom da su od teflona, ako se takvi mogu kupiti) s jedne strane vent 12cm. i to staviti unutar boxa.
- ili staviti jedan podmetač na stražnju stranu, na njega zašarafiti preko odstojnika prigušnicu i starter, jedan podmetač iznad njih (L profil) i vent da puše po tome
- ili je dovoljno samo piknuti taj jedan podmetač na njega montirati sve skupa i nadati se da se neće zapaliti i da neće previše utjecati na temp u boxu ( unutrašnje dim. ormarica dxšxv 430x730x1100)
- ili to sve smjestiti negdje unutar box-a na dno ?



Gdje obično stavljate,montirate prigušnicu i starter ?

dodatak : ispravljene dimenzije (110=1100mm)

najsretniji bi bio da sve mogu piknut unutra (stealth) , no posto su mi biljkice odavno prerasle pc box a od danas su ispred pc boxa (big tower,u box više ne stanu jer su noćas zarobile ventove i žarulje :)), danas ga moram završiti na bilo koji način :(
 

El_Vato

Aktivan Član
04.02.2011
56
46
18
33
Sklopio sam box u kojem sam nameravao uzgojiti dve biljke, u pitanju je Big Box VxSxD 6o~x18x~42cm nisam bas siguran, nisam mogao srediti temperaturu kako treba, pa je pocelo izbacivanje lampi, da bi mi do kraja od planiranih 6 ostalo 4 a temperatura i dalje preko 3oC. Manje vise kopirao sam Che-ov box, isto sam napravio posude, stavio sam dve sipke po kojima bih spustaio i dizaio svetlo itd, ali jednostavno ne ide... Ono sto sam shvatio, jeste da su mi upuh(lakse mi je ovako ovo nazvati) i ispuh nedovoljno udaljeni jedan od drugog, sto znaci da cu morati manje posude staviti unutra, kako bi rupa za upuh bila nize, druga stvar koja kontam da mi je neophodna jeste staklo, pa cu i to montirati nekako. Ostalo mi je zemlje mozda za jednu posudu pa me zanima mogu li je koristiti ? stajala je zavezana na terasi celu zimu, pa ne znam jel se PH podrkao ili nije, pa ako ima neko savet, neka kaze :) unapred hvala
 

MrLaki

Aktivan Član
25.08.2010
139
9
0
40
Meni stoji na parketu iz boxa(hps70 w) mozes da je stavis gde hoces,samo stavi nesto ispod nje(keramicka plocica ili tako nesto)
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
AndrijaJ je napisao(la):
Gdje obično stavljate,montirate prigušnicu i starter ?

Izbaci sve sve napolje, nema potrebe vent da puse po njima, pritegni preko alufolije

Parro.T.Stero! je napisao(la):
...., pa ako ima neko savet, neka kaze :) unapred hvala

deluje mi da ti imas velicinu PC middle kucista, pa vezano za box nadji slicne, ima mnogo interesantnih resenja.
ako mozes kupi novu zemlju
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.464
3.198
Bekaa Valley
AndrijaJ je napisao(la):
- ili je dovoljno samo piknuti taj jedan podmetač na njega montirati sve skupa i nadati se da se neće zapaliti i da neće previše utjecati na temp u boxu ( unutrašnje dim. ormarica 430x730x110)
- ili to sve smjestiti negdje unutar box-a na dno ?
Gdje obično stavljate,montirate prigušnicu i starter ?

jesi ti dao mere u mm ili cm ;) gledaj da prigusnica ide van boxa, starter moze al i ne mora, on ne greje prakticno nista
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
bud-man je napisao(la):
znam da negdje vec ima al nemogu nac pa me zanima koliko biljki bi stalo na 1 m2?

Ovisi od growera, tj što ti želiš, kakvu vrstu uzgajaš, koliko dugo vegetaciju itd itd. Recimo 4 bi bilo idealno po meni, do 9 recimo laganini, sve iznad je muka ježeva osim ako ne planiraš see of green u što sumnjam
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Izgleda ako se ovako nastavi s postavljanjem bizarnih pitanja da če ova tema opet biti zaključana. Ovo nije "chat" tema, sve se može nači u temama pri vrhu(sticky/zaheftane) ili kratkom pretragom foruma ili upisom u google s dodatkom riječi "vutra"(malo logike). Tu se može postaviti pitanje za koje eventualno ne postoji tema a postoji gotovo svaka da gotovo nije ni potrebno otvarati nove teme. Ubuduče idu kartoni za bizarius stvari.
 

boli me ufo

Aktivan Član
03.01.2012
57
25
18
54
na koji način je najbolje "očistit" pc kućište od suvišnih djelova? one zakovice mi nedaju da odstarnim neke djelove...kako njih maknut/uništit?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.