Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
naravno , znalo je otici i na tri vidio sam kod jednog forumasa sliku
kod mene je u prvom growu bilo na jednoj dva glavna bez rezanja
i to su se razvile samo takve topcine.
 
06.01.2008
15
0
0
44
Cao DRUGARI! Hteo bih sve da vas puno pozdravim i da vas zamolim za vase strucno misljenje. Koju mi vrstu(sortu) skunka preporucujete da kupim da bih ga mogao gajiti indoor a da bude ako je ikako moguce manje velicine a veceg i kvalitetnijeg roda. Gledao sam reklame za prodaju kucnih boksova za uzgajanje gde je predvidjeno 25 biljaka na metar kvadratni pa me interesuje koja je vrsta skunka najbolja za te uslove i takvo okruzenje. Unapred zahvalan!!!
 

fĿőШ∆S┬eЯ

Aktivan Član
05.06.2008
227
6
18
36
25 biljaka na metar kvadratni!!!
neznam kakwu ti imaš wiziju u glawi al je kriwa...
1mx1m...zamisli sad taj prostor i poslaži 25 vaza u to!!!
 
05.10.2008
20
0
0
36
Pozdrav jos jednom. Evo taman stavia nove proklijale sjemenke u zemlju.
Iman problem jer od 20.12 necu bit doma bar par tjedana. Dali je moguce da biljka odradi neku minimalnu vegetaciju i cvjetanje te da je stignem osusit. Dakle da bude spremna za konzumaciju do 20.12. (od danas do onda 10tjedana)
Ovo je prvi grow pa ne pucam na nesto veliko, ne zanima me ni kvaliteta toliko, vise radim iz zabave.
Dakle ako je moguce koliko bi bilo preporuceno da je drzin u vegetaciji?
Sorta nepoznata

EDIT:
Neka posebna preporuka za najefikasniji rezim svjetla u ovom slucaju? 12/12 od pocetka mozda? Ili standardnih 20/4 il 18/6 u vegetaciji?
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
ako imas 10 tjedana uzmi 2 vegetacije a ostalo cvjetanja jer 60 dana ti je neka sredina sto se tice cvjetanja sorti a dva tjedna vegetacije uz pravilnu rasvjetu i sve ostalo bit ce dovoljno za nekakav urod.
pozz
 

vandalx

Aktivan Član
11.08.2008
113
14
0
37
da li je moguce da mi sjemenke ne proklijaju radi prevelike vlažnosti ili topline?koja je idealna temperatura za klijanje?
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
vlažnost prevelika nemože biti može biti samo temperatura ili prehladna ili pretopla optimalni raspon od 22-25 C znači sobna temperatura. bez previse kemijanja samo dva tanjura jedan ko poklopac vata za lićeko namočit ju i unutra staviti seed a vatu u tanjure i ostaviti 24 sata a onda provjeravati svakih par sati jel niče .Kad nikne odmah u zemlju i to je to .
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
pa najbolje bi bilo sobna temperatura... tak oko 22... al ono ni to nije pravilo proklija ona uvjek osim kad je rjec o ekstremnim temp...
probaj ih ostavit jos par dana (meni su sad ove zadnje sjemenke proklijale nakon 5dana u maramici a nakon 10 u kalicu u zemlji (stim da je zemlja bila prevlazna al ajd)...
to sto se tice vlage treba uvjek bit vlazno ne mokro nego tek tolko da nije suho :p da se ona moze probit kroz zemlju na gore.. neznam ja nikad stim nisam imo problema... ono cak i iz zajeb.ncije mi je uvjek proklijalo...
ak ti sad neproklija stavi ju na mracno hladno mjesto (ladica) i probaj opet za tjedan-dva dana..
trebala bi izac...
 
12.09.2008
14
0
0
44
jos jednom!!! molim vas za pomoch!!!

dali itko ima iskustva sa kupovnom vodom za pice tipa studena jana i sl.
zvao sam njihov besplatni telefon da ih pitam za ph i rekli su da je negdije od 7-7,2
znaci malo luznato ne....ali su te vode dez klora i tih sranja koja su u vodi iz pipe al opet imaju tj. obogacene su mineralcicima i slicnim fini tvarima.....

dali mogu kompenzirat ..znaci kupim zemlju sa manjim ph pa biljcicu zaljevam sa malo vecim ph i dali bi to bilo ok
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
da si googlao koliko si puta ovđe pitao
sigurno bi imao odgovor
ili hoćeš da svako napiše da nema iskustva sa tom vodom ?:icon_eek:
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
pa da kako kaže kolega balcan nitko ni nema iskustva sa tom vodom jer je to glupost kao prvo i osnovno preskupo a kao drugo ako već izdvajas novce onda kupi destiliranu vodu ili kupi Revers osmosis filter koji kosta oko 1000 kn po pet centrima a destilirana voda koliko ja znam ima ph od 5.5 ili tako nešto i nema nikakvih onečišćenja u sebi znači nebi trebala provoditi . tako da neznam što ce ti jana
 
30.09.2008
18
1
0
44
Dragi Stoner, planiram kupiti ovu zemlju i ako ti nije problem reci mi s cim je i u kojem omjeru trebam pomjesati da unutra mogu ubaciti proklijalu sjemenku i da mi ne sprzi korijen. :) Takodjer, slobodno reci gdje se te dodatne stvari mogu nabaviti. I, s obzirom da ocito imas iskustva s tom zemljom, kada da pocnem gnojiti? Nakon 20 dana ok?

E da, ako itko zna gdje ima za kupiti kockaste duboke i uske tegle u Zagrebu, bilo bi super! :)

Hvala puno!
Stoner je napisao(la):
ovako što se tiče mladih biljki u Hr nisam našao bolji kupovni sooil mix od ovog :

Composana za mlade biljke koja ima ph od 5.0 do 6.5(No ne brinite se Ph poraste sa našom vodom i zaljevanjem samo tako :icon_lol: ) , odgovarajuci N:p:K omjer (za one koji neznaju Dušik:Fosfor:Kalij) i ima u sebi već Perlita i Agrosil i naravno mikroelemenata.
Možete ju kupiti u Baumax ili Bauhaus samo treba malo bolje potražiti i nije skupa oko 1 kn po kili znači oko 2.5 eur za 20 litara pa ljudi sretno
E da usput kao ok je i za kloniranje tako da po meni best kod nas .



 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
nemoras uopce 20 dana ni taknut gnojivo :D samo voda odstajala ili prokuhana i profiltrirana i sve pet. onda u cvjetanju zagnojis malo po potrebi sa veg gnojivom i ostalo samo Boosteri razno razni po izboru tipa Biocanna Bioboost ili Biobizz Topmax ili od Hesi PK 13-14. i bez previse kemijanja tako da nebi bilo problema .

No da napomenem svim growerima svaki grower koji nema ph i ec metar radi skroz na sljepo tako da je sve to napamet i dosta puta idu i problemi sa kojima se ili pomiris i nosis se sa njima kako znas i umijes ili kupis mjerne instrumente pa tocno znas sto radis .

nadam se da sam pomogao pozz
 
14.10.2008
5
1
0
34
ja imam pitanje..ja sam prije nekih 3 tjedna bezveze ubacila par sjemenki trave (ne znam koje,al je dobra =) u kaljić i izrasle su mi 2 male biljčice,ma kojih 10 cm..sada sam presadila u veći kaljić i ubacila još jednu sjemenku, ali iz nje je izrasla neka druga biljčica,tamnije zelene boje i više oštrijih listova (prve dvije imaju više zaobljenij i svjetlije su boje)..stavila sam to u ormarić u kuhinji, bijele boje (ne znem visinu,dubinu i to)oblijepila folijom i stavila običnu lampu unutra..i one rastu, začudo..sada sam kupila neko tekuće gnojivo,pa i to ću sipat svaki mjesec..al bitno je da rastu,odnosno, ne venu, niti žute niti ništa. Al,ne razumijem se uopće u uzgajanje, pa me zanima kakve to lampe trebaju biti, ventilator i to? Nadam se da neće uvenuti, baš mi je drago i baš su slatke! I,kako da prepoznam jesu ž ili m?=) Paaa,ako ima netko kome nije teško objasniti meni laiku, da objasni ukratko...hvala! =)
 

Flegy

Aktivan Član
27.01.2007
331
6
0
33
bestineverything.freeforum.ca
ej narode..opet ja s problemom jednim oko svjetla..posto sam danas preso cjeli sisak i nisam nigdje naso nikakve hps i prigusnice i startere bar od 250W..pa me zanima dal bi bila koja dobra sijalica od ovih par odabranih koje sam mislio da su malo bolje za biljcice al mi treba strucno misljenje....

1.Infrared 250W

2.reflektorska zarulja za rast biljki 75W

3.zarulja za biljke 75W

4.il da uzmem neki halogeni reflektor?

5.il da putujem za zg po hsp s nekom dobrom kartom da bi se mogo snaci :)
 

Flegy

Aktivan Član
27.01.2007
331
6
0
33
bestineverything.freeforum.ca
Flegy je napisao(la):
ej narode..opet ja s problemom jednim oko svjetla..posto sam danas preso cjeli sisak i nisam nigdje naso nikakve hps i prigusnice i startere bar od 250W..pa me zanima dal bi bila koja dobra sijalica od ovih par odabranih koje sam mislio da su malo bolje za biljcice al mi treba strucno misljenje....

1.Infrared 250W

2.reflektorska zarulja za rast biljki 75W

3.zarulja za biljke 75W

4.il da uzmem neki halogeni reflektor?

5.il da putujem za zg s nekom dobrom kartom da bi se mogo snaci :)

znaci nema meni spasa? :( :( :(

procito sam to 1000puta i kakve koristi od toga kad kod nas se to nemoze naci tako sto od opreme... ajd nema veze budem ja osto na out a ovaj box cu da raskomadam i vratim u prijasnje stanje :(
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
najbolje bi ti bilo put pod noge i gas za zgb...
nije zagreb toliko kompliciran... i ovdje na forumu imas objasnjeno tocno di je koja trgovina i sta ima u njoj... pa ono malo search ili onaj thread gdje kupitit opremu i tamo ti sve pise..
za ove ostale lampre neznam al ja se nebi upusto u to...(sacekaj nekog drugoga da ti nes napise) al ja osobno bi iso s hps (a kontam da ce ti i drugi to rec..)
ugl
sretan put!
pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.