Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
17.10.2008
18
0
0
39
Ej ljudi jel može netko provjeriti što se događa sa ***********? Ako netko zna ljude tamo...
Malo sam sumnjičav da im site ne radi duže vrijeme...
Plašim se da nisu frknuli, a da su imali bazu podataka svojih kupaca... Možda sam malo paranojičan, al volio bi znat što se dešava :icon_frown:
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Imali su bazu ,imali...a ja sad pisem ovi poruku kao onaj u Tele2 reklami iza resetaka :)
Ali iskreno i ja razmisljam o tome,mislim nisam nista narucivao ali ima onih koji jesu.Ali i da je palo.pa to bi bilo na TV-u kao jos jedna akcija nasih redartvenika koji su pratili ilegalni unost opojnih srestava u RH..itd...
Sta nema na forumu netko da zna nekoga tamo...heh?
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
A je :)
Istina,opet su tu...a ja zapalio komp da se ne vidi da sam bio na njihovoj stranici...sra***
 

Holsten

Aktivan Član
04.09.2008
70
1
0
33
Sto nece da mi procveta biljka imam je 5 meseci visoka je oko 1.30cm i nece nikako da cveta to me uzasno nervira sad je 4 novembar najavljuju losije vreme tj. hladnije ide decembar ima se smrzne ko ***** ima piliste a nema cvetica nigde breeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee:(((((((((((((((((((((....
 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
35
IndijanacNS je napisao(la):
E brate odakle si ti?ja sam iz NS-a jel mozes nekako da mi nabavis vutru i po kojoj ceni ako nisi iz srbije jel znas nekog sa foruma ko prodaje a da je iz srbije.!:goldmaryjane::goldmaryjane::goldmaryjane::goldmaryjane::goldmaryjane:

Momci odmah kick ovom tipu...zica me travu i preporukee.....ban odmah
 

octo

Aktivan Član
27.09.2008
81
0
6
45
http://img56.imageshack.us/my.php?image=picture159cg1.jpg

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica)
SJEMENKA
2.Koliko su stare vaše biljke ?
MJESEC NEŠTO VIŠE
3.Koliko su visoke vaše biljke ?
16CM
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
15L
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
PLANTELLA BALKONIA 60% HUMINSKOG TRESETA ,30% HUMUS , 10%BIOBILJNIH VLAKNA I PERLITA SA DODATKOM MOJEG EXTRA STIROPORA
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
KAD SE ZEMLJA OKO MALE OSUŠI, PROKUHANA VODA
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
NEZNAM
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
SUBSTRAL MINERALNO GNOJIVO SA DODATKOM ŽELJEZA NPK6:3:6
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
ŠTEDNA JEDNA 1350 LUM
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
5CM
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
50X50 ALI SE RADI NA VEĆEM
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
DAN 27 NOĆ NE SPUŠTA SE ISPOD 15 A ZA VLAGU NEZNAM
13.Koliki je ph zemlje ?
5-6
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
NE
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?
FIRST TIME GROWER BUT NOT THE LAST


kakve su to fleke ako tko znade
hvala
 
01.10.2008
28
1
3
50
Pozdrav svima,
Vec duze vreme citam ovaj forum i sakupljak podatke za uzgoj. Postujuci da je vecina stvari vec napisana i objasnjena nisam do sada nista pitao vec sam trazio odgovore u ranijim postovima. Polako sakupljam potrebnu opremu, a nadam se da cu sledece nedelje napraviti svoj box.

Velicina boksa je sirina 75, dubina 70, visina mi nije pravilna: sa zadne strane je 70, a sa prednje (kod vrata) 110. Malo je nisko ali to je sto mogu da napravim zbog mesta koje imam. pored imam jos jedan odeljak koji mogu koristiti za vegetaciju, majku ili klonove.
Do sad sam napravio nosac za flo cevi (sa odvojenim trafoima) 6 x duzine 60 cm. Kupio sam philipsove 865 za veg, a posle toga sam naleteo na osram 827. Kupio sam i te 827 za cvetanje iako sam svestan da nije dovoljno , ali mogu da ih postavim sa strane biljaka. Nisam jos uzeo glavno svetlo za cvetanje, mislim da cu uzeti envirolite 200w, nemogu hps jer imam problema sa grejanjem.

Ukratko sam napisao sta spremam, a za vas bih imao nekoliko pitanja koja se odnose na sam pocetak.

1. Mislim u pocetku da krenem sa destilovanom vodom a kasnije da predjem na obicnu iz cesme (prociscenu kroz papir). Interesujeme da li je ista destilovana voda koja se sipa u akumulator od auta i ona koja se koristi za pegle.
Koja je bolja?

2. Kupio sam osnovne stvari za pripremu zemlje, ali mi neke stvari nisu jasne.
Kupio sam: Supstral tera magma sa lava granulama
Agro perlit
Kuglice od ekspandirane gline

Raniji teksovi su me zbunili pa mi nije jasno da li se u ovo jos dodaje i humus i vermulit?

3. Semenke sam kupio od Aliena. Znam da se semenje cuva na tamnom, suvom i hladnom mestu.
Nije mi jasno to hladno. Koliko treba da je hladno. Posto sam negde na forumu naisao da se pominje i frizider, nisam siguran da li je dovoljno drzati u nekoj fioci na sobnoj temperaturi ili treba staviti u frizider.

Pitanja su mozda malo debilna, ali trudim se da sve odradim kako treba.
Unapred hvala
 
01.10.2008
28
1
3
50
@kanidza
Mislim da nema, jedino da to uradi neko umesto tebe. Posto ces verovatno dobiti posudu da odes u wc i tamo je napunis. Neka ti neko za koga znas da je cist to uradi.
 

vandalx

Aktivan Član
11.08.2008
113
14
0
37
@octo

to je jedna mala flekica ne trebas se brinut oko toga,ono oko cega se stvarno trebas brinut je da imas premalo svjetla i da ti biljka nemoze odradit cvjetanje s tom jednom stednom,uzmi jos bar 4...

@kanidža

nemozes se ocistit u 2 dana,nemoguce,najebo si ^^

@seximilijan

1.to ti je ista stvar

2.terra magma ti je dosta ne trebas nista dodavat,to ti je inace najbolja zemlja za biljcicu :)

3.dosta ce ti biti sobna temperatura

i brate svaka ti cast imas 5 postova,i vidi se da si nacitan hehe e i nisi postavio debilna pitanja svi mi zelimo najbolje svojim biljkama ^^
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
1. nemoj se zamarat s vodom. slobodno iz pipe.
2. smiksaj lijepo perlit, terru magmu i vermikulit - imas omjere pod "priprema zemlje"
3. bilo bi najbolje u frizider

Pitanja nisu debilna, nego su, sto je prava rijetkost, na mjestu...
Lijepo si to zamislio, pogotovo mi se svidja onaj dio sa bocnim flo osvjetljenjem.

Otvori dnevnik, predstavi grow... I sretno :)
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Ne lupetaj... Medicinski ugljen ti nece nista pomoci. Prozvakana je tema vec milion puta
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.