Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Svjetlo+zemlja+hrana u toj zemlji+voda+gnojiva+genetika biljke+pažnja/marljivost/iskustvo/znanja poljoprivrednika+mogućnost poljoprivrednika da uči o ostalim stvarima što nisam napisao, ne da stavlja glupa pitanja...od toga ti ovisi urod ak to pitaš.
 
29.08.2008
28
2
0
34
dakle...

nakon par godina polu-uspješnih outdoor growa napokon jedan ful uspješan - i onda ga moram napustit i ostavit drugarima da se brinu o njemu. al vald ce to bit sve uredu

no vazna stvar kod toga je sto sam stvarno zavolio uzgajanje i odlucio posvetiti malo vise paznje tom zanimljivom hobiju.

e sad...bi se bacio na indoor :) pa mozete cesto ovdje ocekivat moja pitanja kad negdje zapnem.
ako postavim glupo pitanje molim vas nemojte mi odmah ***** mater, probajte imat razumijevanja da sam n00b i da ucim.

1. osvjetljenje.

nakon švrljanja po forumu zakljucio sam da mi je najbolje da odmah krenem sa hpsom jer kako neki rekoše ionako cu se jednog dana prebacit na njeg

kupio sam philipsov hps 400W sa svom prikljucnom opremom (760kn). ako budem sve znao spojit - smatram rasvjetu riješenom

2. ventilacija

imam prvo pitanje vezano za ventilaciju - sto se tice smrada biljke, o kolkom smradu pricamo?

uzgajat cu u iznamljenom stanu u koji gazde ne ulaze ako ne trebaju. no postoji mogucnost da ulete u stan ali jako mala da udu u moju sobu...dakle sa smradom u sobi mogu zivit ali jel moze od par biljki smrdit cijeli stan? (ako ne napravim nikako carbon filter nego samo obicnu ventilaciju)
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Men ti je od dvije male GNOM biljke(pc kuciste) smrdija stan pov 40 m2, tako da ako ti postoji sansa da ce ti netko uletiti bolje da stavis filter i risis se problema za stalno a ne ka ja kad bi mi god netko dosa u stan srce bi lupalo ka ludo od paranoje...
 

chupo

Aktivan Član
19.07.2009
195
33
28
37
svi znate one duguljaste tegle u kojima ljudi drze cvijece na balkonima.
ja bi posadio 1 biljku u tu teglu (10l) al ne na sredinu neg na jednu stranu tegle.
(radi nekog mog lst plana)
zanima me dali u tom slucaju korijen podjednako iskoristi cijelu teglu, il bi bas moralo bit u sredini
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Ako nema bar 20ak centi dubine rađe je ne koristi.
Bolje dublje nego šire ali i sa manjim se pitarima može neloše dobit.

il bi bas moralo bit u sredini
Ma moš je ti posadit na plafon ako oš.

A korjen ti ide koliko može u dubinu, a u širinu
otprilike kolika je krošnja biljke .Pa ti sad kalkuliraj
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
naravno da moreš pogotovo za ovaj dio "LST"
korjen pronalazi put kroz zemljicu bez pardona...
samo se nadam da je femi seme inače jajani su beeed...
inače se 5 samo piva 10..!!
POZDRAFFF!!
 

chupo

Aktivan Član
19.07.2009
195
33
28
37
hvala na odgovorima

mislio sam posadit na jednu stranu tegle i kad naraste savit na drugu stranu..
kad bi recimo tegla bila 20 siroka 80 dugacka i 20 visoka...

planiram boks visina- 200, šrina-100, duzina-100..

pa mislim da bi najbolje prostor iskoristio sa 4 takve tegle s takvim lst-om

jel?

medo, se 5 sam piva 10!! :thumb:
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Ako su ti pri ruci ti široki koristi ih, al ako tek ideš kupovat uzmi veće(više) tegle jer
imaš 2 metra visine i bila bi šteta da ih ne ispuniš.Moš ić na varijantu puno manjih
biljoza pa ih vezivat,mrežat,12/12 od starta i tako se igrat al meni je draža varijanta
puno zemlje, par biljaka, pa misec ipo dva vege, pa da polude u cvjetanju da se
zasereš kolike su kad otvoriš boks,al to san samo ja.Ma sve je to super, samo da raste
 
18.09.2009
13
0
0
35
pozz ljudi..
imam par pitanja kako planiram svoj prvi grow. Planiram da posejem neku domaju, skupljacu semenje iz ketova pa sta bude. PC box je jedina varijanta koja mi je pogodna zbog gazde koji dolazi svakog 1. po kiriju i 15. po rezije. :/
1. da li ce se osecati marihuana dok zri?
2. koliko je pouzdan pc box grow? da li bih ipak trebao poruciti neku sortu koja raste do neke manje velicine? scrog?
3. sto se tice osvetljenja nisam pri novcima da kupujem hps ili kako se vec zove, cini mi se da je skuplji od fluorescentne svetiljke, a sad koliko je ona pouzdana tokom zrenja? da li je izvodljivo? ako treba da se radi korekcija napona i struje, to nije problem jer sam elektrotehnicar po struci, isto vazi i za ventilatore tj kulere i automatsko podesavanje 16/8 12/12 svetla,isto cu sam odraditi,sto je bukvalno dzaba sve skupa.
-led diode, vidim da su skupe po prodavnicama opreme,a pojedinacno je led jako jeftin samo treba znati napraviti pogodan napon za isti tj transformisati naizmenican signal u jednosmeran, i to dolazi kao opcija. Da li ima razlike u lumenima izmedju 1 led diode sto bih kupio u el.teh. radnji ili pojedinacno jedne diode sto se nalazi unutar led svetiljke u radnjama za rasvetu? malo samo ovo zakomplikovao valjda se razume na sta mislim.

To bi bilo to za sad, hvala unapred!
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38

Mr.JA

Banned
Banovan
19.09.2009
48
0
0
34
e bok svima!
imam jedno pitanje:
znan da dnevne temperature trebaju bit 21 do 26, a noćne 15-16
- šta ako su te temperature dignute za 1 i pol stupanj... znači meni je dnevna 27 i pol stupnjeva- nekad je čak i 28 :(
ventilaciju palin svakih 1 sat i držim 10-15 min
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
auu nije valjd aza jedan stupanj ?
bacaj to sve :icon_lol:

ma opušti se malo bolje pokušaj da joj shvatiš potrebe i takve stvari će ti biti jasnije
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
Mr.JA je napisao(la):
e bok svima!
imam jedno pitanje:
znan da dnevne temperature trebaju bit 21 do 26, a noćne 15-16
- šta ako su te temperature dignute za 1 i pol stupanj... znači meni je dnevna 27 i pol stupnjeva- nekad je čak i 28 :(
ventilaciju palin svakih 1 sat i držim 10-15 min

pa drzi duze ventilaciju i resen problem
 

Mr.JA

Banned
Banovan
19.09.2009
48
0
0
34
ma čitam forum cilo vrime ali nikad nisi siguran kad je o tvojoj biljki rječ :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.