Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Odgovorija san ti na pm,neznam zašto opet pitaš:eek:hno: ili lud ja?
Vidiš ovaj gore post ---PRAVILNIK-?
Samo čitaj po forumu,odgovora ima.
Baš ti hvala.
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Pitanje.
Dali vredi ovo i dalje maletretirati
ostavio sam to na dnu sa nadom da ces se mozda vratiti u vegetaciju,ima vec nekih mesec dana i tek je pre par dana pocela da izbacuje sveze listice i kao neke grane pre toga izbacivala je samo pistile oni se sada suse,ali sve mi to nekako mutantski izgleda i stari cvetovi i listovi su poceli bas naglo da se suse i da tamne,pored toga izgleda mi kao da izbacuje semenke svuda su nacickane...
Dali da ostavim ili nema nade za povratak u vegetaciju??
 
  • Sviđa mi se
Reactions: #34

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Uopće je ne maltretiraš nego to je to! Uspio si!
Prvih dva tjedna nakon pokazivanja novih grana izgledaju skroz mutantski. Ovo kod tebe je bolje, nego ona lijepota od koje sam stavio slike u tvom dnevniku vjeruj mi :D Ona je izgledala ko kupus!
Samo tjeraj dalje dok ne počinje izbacivati prave istove što imaju pet kraka. Tada znaš da 100% živi drugi život.
Ovi stari cvjetovi će da se skroz osuše nemoj da ti bude čudno.
Ak imaš i sjemenke...čestitam, zar to nije bio cilj;)

Edit: nekako mi kasno ovo mjesec dana do prvih novih grana...kod mene je to bilo čak za dva tjedna(to ovisi od fotosenzitivnosti biljke..al ipak mjesec dana nije baš malo). Jesi li napravio triming korenja kao što sam ti pisao?
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Nisam trimovao korenje bilo me nekako strah da cu nesto da sjbem,djubrio sam sa djubrivom koje ima veci procenat azota tak si mi rekao...
Nije bas mesec dana ali ono tu je negde,prvih 2 nedelje nije bilo pomaka mozda zbog stresa i vracanja rezima svetlosti na 24/0 morao sam tako jer su mi i ostale na 24/0.
I dali bi bilo dobro da prebacim preko nje recimo neku vecu teglu da vlaga bude veca a samim tim da bude malo zasticenja od MH-a jer ne smem da povecavam vlagu bojim se da ce se sprziti ne samo ona nego sve...a opet bojim se da tako moze doci do budji ili necega sto ne valja!
A sto se tice semenki,to bi bilo idealno :) samo ne znam dali ce doci do toga.Vreme ce pokazati :)
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
E to već ovisi od biljoze...mora da si skupio neki dojam da li joj bolje kad je veća ili manja vlažnost...
Što se tiče vlažnosti nikad nisam tretirao biljke u revegertaciji drugačije od ostalih i nisam primjetio da zahtjevaju veću vlažnost i sl...
Inače sljedećeg puta- triming korenja! Da vidiš kako se osjeti kad novo korenje raste-biljke polude(postanu ko kupus:D)
 
10.11.2009
1
0
0
38
SLO-Era je napisao(la):
Pošto se otvara puno istih pitanja o samim osnovama nutrašnjeg gojenja konoplje:
kako bi se malo približalo nutrašnje gojenje,pitajte ovde sve nejasno
Sigurno èe se naèi, neko od èlanova koji èe rad podeliti iskustva...

"podforum" trenutno vodjen by qens,growmir,doomer:

za sve koji ste stekli neko ZNANJE(ne kaèite linkove ...) ili ISKUSTVO, podelite to i pomognite.
Ukratko cu pokusat objasnit :D
dopizdilo mi placat masu love za maricu jer je uzasno skupa u zadnjih 2-3 god i sad sam uzeo kantu od 10 l i posadio jedno 30-40 sjemenki btw to mi stoji u konobi i nema bas svjetla previse i to pa bi mi trebala sva pomoc koju mogu dobit jer sam totalni noob za ovo sta i kako dalje plz help me:D hvala unaprijed svima
 

zla zla

Aktivan Član
06.10.2009
92
2
0
38
Ja sam moj merac kupio na buvljaku nema ih mnogo ali mogu se naci. Prosetajte po buvljacima i trznim centrima gde ima svakojake opreme. Sto se tice tih sitnih uredjaja pr: pumpe za vazduh,tajmeri,meraci ne vredi kupovati u ***********, sve se to moze naci za par 3x manju cenu. Nista od tih stvari nije toliko specijalno i oni nabavljaju od kineza 100 %
 
21.08.2008
46
8
0
43
Imam jednu nedoumicu...
Znaci nocas su biljke tek provirile iz zemlje...
Koristim od starta HPS250,u ciklusu 20/4...
Imam 4 biljke u teglicama za cvijece od 1 ili 2L,dok ne porastu,jel...
Lampa je sad 40ak cm iznad njih,i lagano isusuje zemlju na povrsini teglice...
Nikako ne zelim da mi se biljke u startu puno izduže za svjetlom,pa se boji da je podignem još,a nebi naravno niti da se prze od pocetka prejako da se ne sjeb....
Sta vi mislite o tome? Koji bi bila optimalna udaljenost? Box je cca. 40cm sirine X 50cm dubine X 140cm visine,i lampa je trenutacno oko polovice te visine ili malo niže...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Povečaj razmak još malo slobodno,kojih 20-ak cm,bar dok su male,nebi se trebale izdužiti zbog toga.Dobro je kad zemlja suši od prijatne temperature,mojim to paše i zalijem svaka 2-3 dana čim zemlja isuši i čaša olakša.
Samo nek rastu :)
 
21.08.2008
46
8
0
43
Greenpower1 je napisao(la):
Povečaj razmak još malo slobodno,kojih 20-ak cm,bar dok su male,nebi se trebale izdužiti zbog toga.Dobro je kad zemlja suši od prijatne temperature,mojim to paše i zalijem svaka 2-3 dana čim zemlja isuši i čaša olakša.
Samo nek rastu :)
Eh,hvala ti... Veceras cu lampu onda još podici,makar cu onda imat još 20,
max 30cm do plafona,makar i nesmeta tolko jer ce ici prvo lagani LST,pa za nekih 5,6 ili 7 tjedana u SCROG...
Bitno mi je bilo samo da znam da nece krenut za lampom ko grah,pa da budu debljine cackalice...
Thnx još jednom!
 
16.11.2009
3
0
0
36
evo ovako...imam jedno pitanje...nadam se da je u dobroj temi... :) stavio sam na klijanje 5 sjemenki neke dobre indor domaje od kojih su mi 3 iskljijale :) prije 3 dana sam stavio to sve u zemlju s velikom pažnjom...

pošto mi je box u raspadu iz raznoraznih razloga trenutno su mi biljčice u sobi dok se ne dovrši novi box. :) :) i za sad imam dvije 23w phillips 865cfl s kojima će valjda izdržat ovih par dana dok se box ne završi...ali problem je drukčiji... :( :(

biljčice su se izdužile pun rac... :/ na jednoj ljuska od sjemenke još uvijek ostala..drugoj se listovi okrenuli prema dole(to jest takvi su od prvog dana) a treča je super i listovi i sve samo se izdužila dosta...pošto mi se to nikad nije dogodilo a ni ikome od frendova...a nisam baš ni nigdje na sajtu naišao na ovakvo što pa me zanima jel zna tko šta bi to moglo biti? možda nije ništa ali ako je da odma popravim... :) :) :) i da nedužim više evo slika...slikano mobom nije mi fotić tu


 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
A koliko su daleko od lampi?
I kako misliš odvojiti kasnije te 2?
 
16.11.2009
3
0
0
36
ove posude su...hmmm...kako da najbolje objasnim...dvje u jednoj...ali možda se taj porečni "zid" nevidi...presadit ću ih sutra ili preksutra...a od lampe su odaljene nekih 30-35cm
 

krasta-zg

Aktivan Član
03.07.2008
335
43
28
35
predaleko,izduzile su se zato sto im fali svjetla
Sto blize stavi,ak moze na nekih 5-10 cm al pazi da ne sprzi vrhove :)
 

Hašiš-boy

Banned
Banovan
25.09.2009
15
0
0
54
Imam ja jedno pitanje...jel dobra kakva biljka što se može nać u svakom vrtu...i u kući...dobra za pušenje....poput nekih listeva drveća... hah
 
15.06.2006
31
2
0
Imam problem. Biljke su nakon dva tjedna vegetacije, 10 dana u cvjetanju 12/12. I nikako da se pojave indikatori spola i već sam lud. Na prvoj se pojavila tek jedna kuglica i tamo stoji već pet dana i nit raste nit šta izlazi iz nje. Bojim se da je muško. U međuvremenu su mi na toj biljci počeli žutit, ali i malo smeđit listovi. I to nakon što sam prije dva dana pognojio, ali sa skroz slabim, organskim gnojivom. Odlučio sam se pognojit zato što su mi na drugoj biljci počeli žutiti listovi i oni su se nakon gnojenja popravili.
Šta da sad radim, da bacim sve u pizdu materinu i kupim si feminizirano sjeme i šibnem odma na 12/12?
Nemam živaca čekat još dva tjedna da mi pokaže spol jer su mi već sad zauzele cijelo box.
Sjeme je mandala ganesh, a zalijevam s destiliranom vodom. Zemlja od substrala.

view-pic-img.html


view-pic-img.html


view-pic-img.html
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Pokazače spol uskoro,ja san prvi put čeka 3 tjedna sa sativama,sad mi je satori 8 dana na 12-12 tako da polako,strpljenja,i mene izluđuje :)Mislim da je prosjek 2 tjedna.
Na ovoj slici ne vidim jasno ništa,kad bi prova dobiti bistriju sliku pa editirati...
Pusti gnjojivo dok ne pokažu spol,i šteta ih je baciti,dobro i gusto izgledaju.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.