Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Haha,maramice,destilirana,filteri,LOL:)
Sadiš li ti uopče šta sad i čim ti zalijevaš,kupuješ destiliranu vodu? Daj da usporedimo biljke:)
Nisi me u potpunosti shvatija-napravim to ponekad kad drukčije nije moguče i kad se sjetim da dodam malo tople.
Znači ako stavim u kantu friške vode ispod česme 4,9 litara i odvrnem ful vruču i dodam 1 dcl zar misliš da toliko zagadim vodu?
Da je voda opet takva nebi bila zdrava ni za tuširanje:rofl:
Al možemo nas dvoje do sutra:icon_lol:
Poanta mi je bila samo da rečem kako ja radim svoj grow i uz dobru volju dokumentiram to tu.
I sa svojim načinom dokazujem sebi da postupam ispravno sve dok mi biljke ne pokažu suprotno.
Budi pozdravljen:):lock:
 
30.11.2009
17
1
0
45
Hvala na pomoci ,sreca velika stigao box za grow ali nisam sigurna dal sam dobro shvatila povezivanje ,,karbon filter povezujem sa ventilatorom okrenutim tako da izduvava zrak koji prolazi kroz crevo koje je povezano sa cool tube i hladi sijalicu a drugi kraj cool tuba povezujem takodje alu crevom i njega izvodim van iz box-a .PITANJE jel ovako ok???? ,imam jos 1 kucni ventilator u box -u koji vrti zrak ALI NIJE MI JASNO STA DOVODI SVEZ ZRAK U BOX
 

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Ljudi obično imaju intake u prostoriji gdje se nalazi grow box, sator, votever, a outake kroz kamin, rupu u zidu koja ide u neku drugu prostoriju i sL.
Nema smisla ako ti je outake i intake u istoj prostoriji gdje i box, osim ako nemaš klimu ili ako to nije jedna ogromna prostorija. To je meni spojebalo grow, mala soba i intake i outake u istom prostoru, to ne ide jer se zrak ne izmjenjuje već se samo miješa. Zovi majstora da ti postavi ventilaciju jer pušiš u sobi i na to spoji outake, npr....
 

Garinco

Aktivan Član
18.11.2005
111
5
18
Highty je napisao(la):
Bilo koje iz panja ako nemaš ni jedan grow iza sebe. Kad odradiš grow-2-3 sa sjemenkama koje si našo na ulici (u panju), onda ćeš imat dovoljno iskustva i znanja da sa sjemenkama koje platiš i po 50ak€ ništa ne zezneš. Ja ću uskoro radit treći grow i još uvijek nisam stavila genetiku jer mislim da mi treba još znanja, pa ti vidi...... a i imaš topic ovdje o sortama pa si to chekiraj. Good luck!


Čekajte jel hoćete da mi kažete da mogu da zabodem i seme koje je raslo napolju i to neku dobru domaju ili bilo šta već.Znači bilo koje seme može da se sadi indor ?Ja sam mislio da je to seme na neki način obradjeno i da samo uspeva u indor uslovima.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Pa sve može unutra ukoliko se dobro odradi.Preporuke postoje za indor i outdor jer recimo ima vrsta koja raste jako visoko i dugo cvijeta pa je zato preporučuju za vani,a sjeme iz panja nikad neznaš kakvo je i koliko naraste ali sve se može kad se hoće:)
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.242
1.702
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Naravno da sve može indoor , nepostoji sorta koja nemože indoor ... uz sve silne metode koje danas groweri poznaju ... nebo je granica ...ili u ovom indoor uzgoju ...strop je granica!
I biljke koje mogu rasti 3-4-5m ... narastu tolko zbog duge vegetacije . Od jedne thai sorte za koju se očekuje da se izduži vi danas možete napravit grmić , sve što treba je malo čitati .
Jedina razlika je u tome što je početnicima neke biljke teže uzgojit indoor ...pa se biraju one lakše ...a uglavnom su to indike ili dominantni hybridi.
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
za sve koji neznaju i muce se da bilje zalijevaju u mraku da nebi probudili biljku neka nabave zeleno svjetlo ono uopste ne utice na biljku dok spava,mozes sve raditi pod tim svjetlo a da ne diras bilju,tako da se zna pozz
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Da to sam i ja vidija, ali kakvo zeleno svjetlo je potrebno ? jer ima raznih vrsta.

Trebalo bi svjetlo koje bas emitira zelenu boju, a ne neko koje ima "filter" preko zarulje.
Mozda bi LED bija najbolja opcija onda ?
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
ja sam vidio lik radi pod obicnom sijalicom al fabricki ofarbano,mislim da je vazno da je svjetlo zeleno bet obzira koja sijalica
 

zla zla

Aktivan Član
06.10.2009
92
2
0
38
Da li neko moze da mi pomogne u vezi sa klonovima, interesujeme kolilo trebam da drzim biljku koju zelim za majku u fazi vegetacije, inace je ona
od semena ( nije rasadjena ). HVALA
 
17.08.2009
38
0
0
43
evo imam i ja par pitanja.
1.) Da li je moguć klon klona?
2.) Da li je dovoljna jedna štedna sijalica na jednu biljku u malom prostoru?
3.) Da li netko ima nekih saznanja, ili je pokušao navrnuti (nakalemiti) "biljku" na neku legalnu biljku?
4.) Što se radi kad se osuši lišće, da li se mrvi ili se siječe ko duvan?
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
neznam sta ce ti sva ta pitanja,uzgajas li ti uopste imas li nekog iskustva,ako ne prvo to skontaj pa onda ovo,pitas mozeli klon od klona imas li majku,a sto se tice te jedne stedne na jednu biljku skontaj da svjetla nikad dosta,a da i za lisce imas li to lisce ili....
 
17.08.2009
38
0
0
43
mjesecar je napisao(la):
neznam sta ce ti sva ta pitanja,uzgajas li ti uopste imas li nekog iskustva,ako ne prvo to skontaj pa onda ovo,pitas mozeli klon od klona imas li majku,a sto se tice te jedne stedne na jednu biljku skontaj da svjetla nikad dosta,a da i za lisce imas li to lisce ili....
Ti meni postavi vise pitanja nego sam ih ja postavio.
Trazio sam odgovore, a ne jos pitanja?
 

mjesecar

Aktivan Član
02.06.2009
318
32
0
37
nije mi jasno zanima te klon od klona ako nemas pojma o uzgoju,nemoj se ljutit al znas li uzgajati,evo da ti odg.
1-neznam dal je moguce klon od klona(iskreno)
2-nije dovoljna jedna stedna na jednu bilju treba ti najmanje 6000 lumena na jednu biljku pa racunaj
3-ovo pitnje mi nije jasno,al mislim da to nije moguce sta god si s time mislio
4-lisce kad se osusi mozes napraviti hasis od njega
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
1 - Mozes uzimati klonove od klona - Neki govore kao da navodno svakim klonom od klona od klona od itd --- opada potencija i kolicina - ali koliko znam ovo je nepotvrdjeno.
2 - mjesecar ti je odgovorija
3 - Ja sam je navrnuo na tresnju, i evo sada svako lito imam tresnje s THCom :icon_lol: (zajebajem se ofkors)
4 - Bubble Hash
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
45
Jedan je napisao(la):
evo imam i ja par pitanja.
1.) Da li je moguć klon klona?
2.) Da li je dovoljna jedna štedna sijalica na jednu biljku u malom prostoru?
3.) Da li netko ima nekih saznanja, ili je pokušao navrnuti (nakalemiti) "biljku" na neku legalnu biljku?
4.) Što se radi kad se osuši lišće, da li se mrvi ili se siječe ko duvan?


1. da
2. da prvih deset dana
3. da al naja smisla nit vajde kazneno delo je vako i nako
4. ako naja hedova pušiš suulju da ti bolje dismr iz gebe
 
17.08.2009
38
0
0
43
To te ja pitam, a ne ovaj gori ko neki pandur ispituje.
Ja sam ovako planirao, da sad nekada posadim majku indor naravno i da za par mjeseci imam nekoliko klonova spremnih za van kad malo otopli. Pa me zanima kad bih trebao sijati majku, koliko ona treba biti stara za klonove, jer ce klonovi kad malo porastu ici vani, jer upravo testiram elektroniku za navodnjavanje.
I jos jedno pitanje. Da li bi valjalo svijetlo od xenon farova, ne trosi puno, a dobro svijetli?
Znam da xenon kosta, ali to mi nije velik problem, jer imam shemu da nabavim povoljno.
 
26.11.2009
15
0
1
49
ovako...moze mi neko objasnit pitanjce u vezi ventilacije.....odnosno cooltubea....da li on mora biti spojen na izlaz i ulaz ili se preko njega moze i usisavati zrak iz boxa a preko drugog ventilatora na dnu boxa usisavati novi zrak, ili je jednostavnije da je cooltube spojen na svoj ulaz i izlaz zraka i da nema veze sa zrakom iz box-a:D
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Jedan-Niko tu nije pandur,,bar ne tko ti je voljan pomoči,i to je več vrijeđanje,bar za mene.
Da te pitam-jesi li sadio do sada i uspješno odradio od klijanja do pušenja?
Ako nisi,vrati se na temu u forumu UZGAJANJE,čitaj,čitaj i čitaj!!!
Kakav xenon,o čem pričaš?
Za dobre rezultate treba ti i dobra potrošnja struje,i to određene lampe,a to češ sve nači u temi uzgajanje,čitaj šta se koristi.
Pozdrav,i polako s pitanjima dok se ne upoznaš s osnovama,a čini mi se da ih neznaš,ali zato zahvali ovom forumu:icon_arrow:
 
26.11.2009
15
0
1
49
je da sam naporan aliii...moze mi neko objasnit pitanjce u vezi ventilacije.....odnosno cooltubea....da li on mora biti spojen na izlaz i ulaz ili se preko njega moze i usisavati zrak iz boxa a preko drugog ventilatora na dnu boxa usisavati novi zrak, ili je jednostavnije da je cooltube spojen na svoj ulaz i izlaz zraka i da nema veze sa zrakom iz box-a:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.