Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
ovo je zadnje foto period je osjetljiva stvar nemoj se igrati nabavi tajmer i nebudi ljen i pročitaj vodič za uzgoj i sticky teme i znat ćeš što i kako
 
26.02.2007
38
0
0
42
nasao sam ja ovde ali kod nas u vojvodini jako skupo.komplet moze da se nabavi za 150e.ali najverovatnije da cu kupiti hps 150w pa cu da vidim.nekako cu potraziti jeftinije.a sta ti mislis o tome da se naruci preko neta seme iz holandije?
 

baD smOuka

Aktivan Član
12.12.2005
80
0
0
i ja sam to imao u planu ali bojim se zakona, neki osobni problemi sa zakonob jos i seme to bi me strpalo u zatvor
ali zato sam uspio sakupit jednu semenku HAZa i nesto sitno semenki nekog dobrog skanka
 

baD smOuka

Aktivan Član
12.12.2005
80
0
0
vidim da si ogranicen s prostorom, a HPS-150W ce ti na dimenzije prostora 50-50, dosta drijat i susit zrak
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Dragane ja sam HPS komplet od 250w platio 50 evra u Srbiji. Potrazi... ima sigurno da se nabavi.
 
26.02.2007
38
0
0
42
pa jesam ogranicen ono sto tice para,malo zajebano zivimo mi u vojvodini pa zato.ali da manimo ovu temu.nista trazi cu dok ne nadem.i tako.
 
14.12.2006
18
0
0
40
ljudi pa niko mi ne odgovara za one natrijumove sijalice niskog pritiska, naso sam jednu takvu i verujte mi svetli duplo jace od hps-a koji imam. ima 180w i daje 33000lumena. dali je dobra za nase potrebe.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
kolko kelvina to je bitno da saznaš koji spektar svjetlosti ide kroz tih 33000 lumena jer nije sav spektar iskoristiv. napiši taj podatak pa će ti sigurno netko odgovoriti !:wave:
 
14.12.2006
18
0
0
40
pa ide 1800k to mu dodje za 200k manje od hps, a spektar je malo jaci u plavoj zoni, znaci otprilike kao MH, ali ipak nema tako malo izrazen crveni spektar vec je i on dobar, ima tog spektrografa u silvanijinom katalogu.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
ljudi pa niko mi ne odgovara za one natrijumove sijalice niskog pritiska, naso sam jednu takvu i verujte mi svetli duplo jace od hps-a koji imam. ima 180w i daje 33000lumena. dali je dobra za nase potrebe.

Video sam negde to... nadji spektar i postuj sliku i odmah cu ti reci za sta je dobra...
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Natrijum sijalice niskog pritiska ili LPS ne valjaju za biljke. Imaju dobar ucinak ali im je ceo spektar u nekoliko nm i daju monohromatsko zuto svetlo koje moze da posluzi samo za osvetljavanje parkinga i tako nesto.
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Doktor je napisao(la):
Koja jacina N-P-K ide u sisteme za navodnjavanje kao u filmu Green man ako ste gledali? To su one kocke za zakorenjavanje semena i klonova sa onim Seramisom tj. onim glinenim kamencicima itd. Ajde ako znate nesto posaljite meil ili ostavite poruku nekako! Unapred hvala!

odgovor na pitanje sa strane 23

Pogledaj ova vodotopiva djubriva i sadrzaj elemenata u njima:
http://www.agro-ferticrop.co.yu/kemira2.htm
Koriste se za folijarno prihranjivanje (prskanje po listu), zalivanje rastvorom i dodavanje tecnosti u hidro uzgoju. Djubriva drugih proizvodjaca su manje vise slicna imas specifikacije pa uporedi. Koncentracija rastvora zavisi od nacina upotrebe i krece se od 0.01% do 0.3% i vise za folijarno.

Znaci u proseku 1 gram na litru vode ako se rastvor koristi cesto za zalivanje a ako ide jednom u 2-3 nedelje moze i vise. Imaj u vidu da je kolicina djubriva u substratima takodje 1-2 grama na 1 litar zapremine zavisno od toga kako koja biljna sorta podnosi so.

Sto se tice izbora pojedinih vrsta djubriva u vegetaciji treba staviti akcenat na ona sa vise azota (N) a kasnije ona sa vise fosfora (P). Koriscenjem onih sa jednakim odnosom NPK takodje neces pogresiti bitno je samo da su mikroelementi prisutni.
 
14.12.2006
18
0
0
40
i ja sam naso da je za parkinge, i da joj je samo jako a neupotrebljivo svetlo, mada mora da toliko svetlo moze bar nesto da znaci, bar za mame. evo grafika pa ako mislis da mogu da je iskoristim kazi da je ne bacam
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Svetlo koje LPS daje je talasne duzine 589 nm, ostale boje su u skoro zanemarljivom procentu a kao sto se iz jednog drugog grafikona vidi hlorofil koristi spektar 400-500 nm i preko 600. Znaci neupotrebljivo za biljke ali mozes da osvetlis dvoriste.

Da pojasnim oko prihranjivanja. Ukupna kolicina koncentrovanog djubriva (50%+/- NPK) koje biljka potrosi je oko 1 gram za 10 grama prinosa suve materije. Ako se koristi blaze sa recimo 15% NPK treba ga tri puta vise. U praksi to znaci da bi za jednu omanju biljku trebalo 2 grama djubriva za prinos od 20 gr suve materije naravno rasporedjeno u vise doza. Nemam bas velika iskustva konkretno sa kanabisom vec je ovo prosek za vecinu biljnih vrsta i moze varirati ali kao neki orijentir moze da posluzi.
Ako neko ima drugacija iskustva neka me ispravi posto ova tema nije bas najbolje objasnjena na forumu a pogresno prihranjvanje najpre upropasti biljku.
 
23.02.2007
6
0
0
44
Molim vas konkretan i urgentan odgovor. radi se o sljedečem, biljčice su stare dva tjedna visoke 18 cm i bile su na 30cm od dvije lampe gro-lux od 150W te na režimu 19-5 svjetla.
Međutim, jučer sam spustio lampu malo prenisko i ostavio je uključenu cijeli dan (19 sati). Spalilo se treći par listova, ali vrh nije oštećen e sad, da li da ih odrežem ili da ih ostavim i da se nadam ili da jednostavno bacim biljke?:sick:
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
dvije lampe gro-lux od 100 W

gro-lux od 100w ? Sta je to? koja vrsta osvetljenja?

Spalilo se treći par listova, ali vrh nije oštećen e sad, da li da ih odrežem ili da ih ostavim i da se nadam ili da jednostavno bacim biljke?

Nemoj da ih seces... to bi bio dodatno stres... odstrani ih kasnije. I nadaj se... mozda se oporave biljke i krenu lepo rasti.
 

Ras Tafari

Aktivan Član
03.06.2006
218
13
0
34
Nasao sam je sasvim slucajno kada sam se isao prosetati do mjesta gdje se redovito pusi.
Stajala je onako mala u sjeni, bespomocna, izkopao sam je stavio u vlaznu maramicu, i presadio doma.
I sada dan nakon shto sam je iz skole u dzepu prenio kuci, sam vidio da vrhovi listica imaju nekakvu tamnu, ocvrsnulu boju, koji su kao umrli.
evo vam slike
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.