Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Čudi me da već nisu pokazale spol! Jesi dobro gledao...? Meni je Master Kush pokazao spol nakon nekih 10-12 dana... Sour jack nakon 7, a Orange Bud je malo zabrijao i već na 24h svijetla pokazao spol... to dodouše nije čisti OB tako da ne znam sa čime je križan i da li je zbog toga automatski procjvetao...
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
Evo prvo da vas sve pozdravim!

Posjecivao sam vas sajt vec prije par godina, ali tek sada su se realizirali neki uvjeti zbog kojih mogu napokon prestati pusiti komercijalne svinjarije, i poceti se baviti zemljoradnjom , pa mi treba par savjeta... (i eto, moj prvi post :D )


- trenutno me najvise brine kako i odkud naruciti sjemenke a da sve prode sto bezbolnije moguce.

zivim u hrvatskoj.

imam devizni racun.
imam tekuci racun.
imam internet bankarstvo.

mislio sam sa buydutchseeds.com naruciti ice2000 (al onda sam negdje procitao da plod smrdi po dizelu, a i na nekim americkim forumima da su ljudi uhapseni zbog sjemenki).

znate li za slucaj da je itko imao problema sa narucivanjem sjemenki u hrvatsku?

najlaksa metoda mi se cini internet bankarstvom (E-zaba) uplatiti lovu na njihov racun i ciao dzaci. - ali to znaci da doslovce ostavljam svoje ime i adresu, pa me zanima - mogu li se dogoditi komplikacije u vezi toga? ... jel to uopce u biti ilegalno?

drugo pitanje je - koju bi mi vrstu preporucili? (planiram saditi indoor, jednu biljku, za osobnu upotrebu. - puno mi je bitnija kvaliteta od kvantitete. preferiram sve sto puca na cistinu uma vise nego na "zabavu". .. sto god to znacilo). - problem je sto cu vjerojatno morati saditi u vrlo niskom ormaru (oko 1.20m).

- koje lampe da kupim? (zivim u zagrebu, pa ako ima neki ducan blizu.. da ne narucujem bas lampe iz nizozemske ono).

- ista pitanja vrijede i za growanje gljiva... - tj. - postoji li problem sa nabavkom kit-a. (to mi je najbitnije)
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Dobrodošao :)

Evo odgovora na par pitanja...
Sjemenke sam naručio preko Aliena i nije bilo nikakvih problema. Na forumu je bila tema i o naručivanju spora tj. kita za uzgoj gljiva, koliko znam nije dobro završila... na ostalo mi se stvarno ne da odgovarati jer ako si stvarno pratio forum morao bi sve to znati jer sve već piše, potraži malo po forumu...
:sun2:
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
Jesi narucivao na svoje ime?

ako platim internet bankarstvom ne bi trebalo biti nikakvih problema, jelda?

kaj da im kazem ak dodje do komplikacija? :) - da bi ja jeo sjemenke, jer mi fali proteina? :D


- nazalost nisam pratio forum, vec samo vutra.org
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
evo, skratit cu pitanje na samo ono kratko koje me najvise zanima.

a ipak je ovo "pitajte sve sto vas zanima " :)

- moze li doci do komplikacija ako internet bankarstvom narucim na svoje ime sjemenke iz alien-a, a dostava u hrv?
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
sto se tiče sigurnog poslovanja sa strane vlasnika aliena neče biti zloupotrebe...a ima okačen post u kojem je : kazneni zakon R.H.(TO PRVO PROČITAJ) i bezbroj postova gde ostali opisuju u feedbacku o naručivanju....večinom kako ja pamtim bila su ok ali neko znam je imao problem sa strane policije-prošle godine iz Istre -i to možeš nači........ na pamtim nick tog dečka...

jel sad jasnije
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
66kh5li.jpg
... e ovako ... od stare sam iz Praga dobio cannabis votku . na dnu ima 40 sjemenki ... od tih 40 ima 7 proklijalih .... i mene je zanimalo kako je to uspjelo proklijati u alkoholu (ima 40%) .... znate li kako .... pozz
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
sjemenke reagiraju na vlagu tako da uopće nije čudno što su proklijale jer sa začepljenom bocom je vlaga (a nemoj mi reći da nisi znao da ima H2o u votki) i još veča ali tofrende svi znaju a tvoj post je totalna glupost odnosno hebeni :signs040: i zato ja :vomitwar: kad vidim tako nešto

Bull Spammer !

Post ću brisati kasnije
 
07.04.2007
0
0
0
36
SvjetloIstine je napisao(la):
evo, skratit cu pitanje na samo ono kratko koje me najvise zanima.

a ipak je ovo "pitajte sve sto vas zanima " :)

- moze li doci do komplikacija ako internet bankarstvom narucim na svoje ime sjemenke iz alien-a, a dostava u hrv?
Ja sam licno narucivao preko interneta kod aliena i nirvane sa karticom erste banke!Ja sam iz Srbije ali slicno je i u HR.Sve je proslo bez problema.Informacije o kupovini semena tj. tvom racunu imaju samo banka i prodavnica i niko vise!Banci se nikako ne isplati da te tuzi jer joj se to ne isplati a nikad do sad nije zabelezen takav slucaj.To ti je najsigurniji nacin kupovine.
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Isto tako Erste banka... iz Hr... sve je prošlo bez ikakvih problema. Iskreno, bio sam zabrinut cijelo vrijeme, a najgore je bilo otići u poštu po to. Moram priznati da mi je laknulo kad sam to obavio ;)
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
e ovako ...... ja sam vec pitao nekoga od administratora u vezi oprasivanja ........ mene samo zanima dali ima neki posebni period kada se moze biljka oprasiti .... tj. u kojemu tjednu cvjetanja mora biti da bi uspjelo .... imao sam jednu outdoor vrstu na koju nisam ni pazio i kada sam joj prisao vidim male grudice ....... ima u slikama ..... pozz & thx .... :sun2:
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
e ovako ...... ja sam vec pitao nekoga od administratora u vezi oprasivanja ........ mene samo zanima dali ima neki posebni period kada se moze biljka oprasiti .... tj. u kojemu tjednu cvjetanja mora biti da bi uspjelo .... imao sam jednu outdoor vrstu na koju nisam ni pazio i kada sam joj prisao vidim male grudice ....... nisam ni pazio koliko je stara ..... pozz & thx .... :sun2:
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Koliko znam dok god je biljka u cvjetanju može biti oprašena, osim u onoj najkasnijoj fazi kada dlačice počinju tamniti. E sad, da li je stvarno oprašena možeš najbrže saznati ako provjeriš da li se na muškoj otvorila koja vrećica sa peludi... što bi moglo biti teško ako ih ima puno. Moj savjet je da makneš tu mušku istog trena dok još nije napravio veću štetu.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ako vidiš muskarca onda kao sto kaže qens makni to od ostalih jer ako se otvori muski cvet -oprašeno je sve nadaleko.
Ako več zeliš oprasivati onda to uradi četkicom po donjim granama-gde se cvetovi bas i ne razvijuu(naravno isklopi ventilatore)

Sto se tiče perioda kad se može ženski cvet oprasiti-rečeno takodjer,največa steta je jer onda bilja svu energiju ulaže u seme....i dobičeš puno manje THC,ukus..
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
poslusao sam vas i mudonja je uklonjen iz boxa .... hvala vam na savjetima jer sam mogao napraviti jos VECE sranje ...... pitaj boga kako bi ja to napravio (oprasio) .... pozz :sun2:
 
25.06.2007
2
0
0
44
Novi Sam U Svemu Tome I Stvarno Mi Je Potrebna PomoĆ.
Zanima Me Kakvu Lampu Da Kupim Za Biljku,dvije Za PoČetnika?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.