Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ja0

Aktivan Član
14.08.2007
102
8
0
44
balcan_smoke je napisao(la):
ja0 je napisao(la):
evo novi box.
trenutno 2 neonke 18w + 8w(grow lux)
sto mislite koliko jos stednih od 23w trebam stavit

evo stavit cu 2 lonca i napravio sam od zljeba onaj hydro grow(vec kako se zove.
pa cemo probat.

jes ima nešto hydro tamo
ali kažu da ti treba bar malo iskustva
i opreme
i box

je li gdije objašnjeno kako to funkcionira?
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
JAOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
znaš da nabudziš nekom ime đe mu nije mjesto
i da se šališ i prozivaš
a neznaš da koristiš SEARCH
i prvi bi grow bez krštenog boxa (ja moj nosim da ga krste i prskaju vodiciom) odma na hydro
mada to ustvari i nije loše jer tvoj box je na granici da se zapali u svakom momentu
tako da bar imaš čime da ga gasiš
izvini ipak je hydro za tebe (sa što više vode)
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Bezze_Sa je napisao(la):
Ja koliko znam, alu. folija reflektuje SAMO svjetlost. Što se tiče topline to nije istina. Kod mene je UVIJEK, alu. folija bila hladna (da tako kazem)... čak i blizu lampe nije uopste toliko vruće, jeste malo ali par cm niže, ona je hladna.
Sad opet zavisi kakav je protok vazduha u box-u. Ako je slab, onda će sve biti toplo, a najmanje al. folija (moje iskustvo)

I još nesto ne vezano za ovo.... alu. folija najbolje reflektuje svjetlost, ako se na zidove postavi ravno, znaci bez guzvanja onog. Negdje sam vidio sliku, od nekog, koji je na brzaka mislim napravio neki box-ić, i folija je skrooz zguzvana bila.
Potrudite se pa postavite ravno (bez guzvanja) foliju. Mnogo više tako reflektuje svjetlost, nego kad je zguzvano postavljena.

Pozz

Ja sam nabavio ako zanas na sta mislim onj zastitni omotac za neke proizvode sto ima one mehurice sto kada ih stisnes pucaju! to se koristi za zastitu proizvoda od ostecenja! e sad sve to je rolna od 120cm sirine a sa jedne strane oglozena alu folijom!
Kontam da je to dodro jer ce rasipati svetlo slicno kao reflektujuci lim na reflektoru!
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Haveru, brkas neke pojmove... balast ti je prigusnica, to ti je glavni dio, doduše ne spominješ nigdje HPS sistem, pa, uglavnom balast ili prigusnica je kao ispravljač, na kom se nalazi starter i iz nje idu dvije žice u grlo na koje ti staviš HPS lampu. btw: znam na sta mislis, to svi volimo da pucketamo... :) ali opet ja bih prije (nije skupa) kupio rolnu alu. folije i oblozio zidove box-a (ako ga koristis) i pazio da ne bude kao što rekoh zgužvan. To što ti govoriš, nisam nikad vidio, mislim ako je sa jedne strane alu. folija onda tu stranu okreni prema biljkama, uglavnom bolje ista nego nista.... ali ako su ti zidovi bijeli (box od ormara ili sl.) onda ne moras to stavljati nikako...
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
SORY!
Ispravio sam!
Naravno da alu. ide ka biljkama! U pitanju je prostorija 3m sa 2.5m pa sam box za cvetanje napravio 170*120 a ostatak prostorije su jedan deo 6#40w neonke 3 philips 865
3* flora a drugi deo je MH reflektor 400w! Zidovi su beli ali ne bas najbolje! gde su cisti beli tako je i ostalo a gde nisu stavio sam vo cudo!
Radim ranu vegetaciju pod neonkama kasnije pod MH a zatim pod HPS 400w! I tako u krug! TJ radicu posto jos nisam krenuo
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Ne kontam te baš najbolje, imaš čitavu prostoriju koju si podijelio na dva dijela (ako sam dobro shvatio??? ) Isto ne kontam MH reflektor? jel mislis na MH lampu, a sigurno na nju mislis cim si napisao 400W,... Ako imaš nju, onda sto se zezas sa neonkama i tim stednim. Kakva rana vegetacija sa neonkama... odmah stavi ih pod MH i uzivaj, kasnije kad ti se razgranaju (a trebale bi praavo), stavis ih pod HPS (rece da imas sve)....
Mislim, ispravi me, ako sam krivo shvatio...
Ne kontam sto ce ti neonke i stedne, ako imas MH i HPS od 400W!!!???

Sretno i pozz
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Bezze_Sa je napisao(la):
Ne kontam te baš najbolje, imaš čitavu prostoriju koju si podijelio na dva dijela (ako sam dobro shvatio??? ) Isto ne kontam MH reflektor? jel mislis na MH lampu, a sigurno na nju mislis cim si napisao 400W,... Ako imaš nju, onda sto se zezas sa neonkama i tim stednim. Kakva rana vegetacija sa neonkama... odmah stavi ih pod MH i uzivaj, kasnije kad ti se razgranaju (a trebale bi praavo), stavis ih pod HPS (rece da imas sve)....
Mislim, ispravi me, ako sam krivo shvatio...
Ne kontam sto ce ti neonke i stedne, ako imas MH i HPS od 400W!!!???

Sretno i pozz

Pa vidi ovako pod neonkama drzim 2 majke i klonove u ranoj vegetaciji tj do neke jisine od 20- 30cm ili 40 cm za to vreme pod MH sijalicom (koja delom obasjava i te pod neonkama jer to stoji jedno uz drugo) ih podizem na recimo 1m visine a zatim ih prebacujem na HPS! A vec ranije spremne klonove od 30-40 cm stavljam pod MH i sprenam nove klonove i tako u krug!
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
dedazj6.jpg
[/URL][/IMG]
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Dali neko zna dali mogu kao mesavinu sa humurom da koristim substrat na kome pise da je za "NA SO OSETLJIVE BILJKE" U pitanju je substrat1 od klasmana
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Doktor je napisao(la):
Pa vidi ovako pod neonkama drzim 2 majke i klonove u ranoj vegetaciji tj do neke jisine od 20- 30cm ili 40 cm za to vreme pod MH sijalicom (koja delom obasjava i te pod neonkama jer to stoji jedno uz drugo) ih podizem na recimo 1m visine a zatim ih prebacujem na HPS! A vec ranije spremne klonove od 30-40 cm stavljam pod MH i sprenam nove klonove i tako u krug!

Ne znam odakle ta ideja da za Majke i klonove "moraju" biti neonke isključivo??? BOlje je da ih držiš pod MH lampom (još 400W!!! dovoljno za 1,5x1,5m) kad je već imaš, možeš dodati i te neonke (još ako su daylight) pa ih približiti max. jer ne griju, ali mislim da je MH sasvim dovoljna. Kao što reče svakako obasjava i njih, jedni pored drugih su. Ne znam jesam li skontao, ali zašto da odvajaš Majku i klonove posebno i to pod neonkama, a ovamo da držiš u ostale u vegetaciji pod MH?
Znaš da njih moraš držati na 24/0? (Majku) Mislim da ti ne treba štedne (mada svjetlosti biljakama, isto ko nama para - nikad dosta :) )... Može to funkcionisati kako si zamislio, samo kad dođe vrijeme cvjetanju, HPS moraćeš napraviti pregradu, da HPS lampa ne obasjava Majku nipošto.

A zar nije lakše Majku, klonove i ostale držati pod MH (reče da je od 400W a ona pokriva 1,5x1,5m (kao HPS... mada ja koristim na 1x1m) i reče da su pored, Majka, klonovi i biljke koje vegetiraju.) Znaš da za majku i klonove 24/0 režim, tako isto drži i ove ostale. Ima da se razviju i brže će ti ući u sljedeću fazu, mislim na cvjetanje. Eh, sad jedino problem je ako imaš 2 lampe (MH i HPS) a jednu prigušnicu...
Ako je tako, onda drži ih sve pod MH dok ne dodje vrijeme ovim za cvjetanje. Onda njih prebaci ili ogradi (pazi da ne ide svjetlost ovamo gdje je Majka i klonovi) i tu postavi 2 seta po 2 neonke (one veće), sad ne znam koje su kod tebe, ali od 18w mislim da su one veće od 60cm (čini mi se...) i 3 stedne i to je sasvim dovoljno za Majku i klonove. Ali naravno to sve moraš držati na 24h.
Spomenuo si negdje da je zid od box-a bijel, ako je bijel onda nemaš potrebe za folijom, mada je bolje staviti foliju jer više reflektuje svjetlost, nego sami bijeli zidovi. Ali ako se odlučiš na alu. foliju, onda to fino zalijepi. Poravnaj fino, i nemoj da ti se zgužva ono, onda bolje ostavi zidove.

Doktor je napisao(la):
Dali neko zna dali mogu kao mesavinu sa humurom da koristim substrat na kome pise da je za "NA SO OSETLJIVE BILJKE" U pitanju je substrat1 od klasmana

Što se tiče ovo sa zemljom... mislim da si mislio na humus mjesati sa zemljom koja ima u sebi suptrate. Nama draga biljka Cannabis, ne voli "slano" zemljište. Pa logično bi bilo da može... Samo nemoj pretjerati. Mixaj u omjeru humus (treset čisti) 60% suptrati 40% (ako je u zemlji već), jer imaš i suptrate u tečnom stanju, koje dodaješ u čisti humus. Ako je to kod tebe, onda pogledaj uputstvo, i uvijek stavi manje nego što piše.
NAravno, dodaj ili granule, ili stiropor kao drenažu. To sve dobro izmixaj stavi u saksije (posude) i dooobro zalij. Dobro bi bilo da staviš takve posude pod lampu dan-dva da se to sve fino slegne, i opet dobro zalij. Nema veze što proleti dole voda, to ne znači da je sve fino vlažno.
I još jedan tip: gledaj da ti je zemlja (ako kupuješ) zatvorena. Znači da nije negdje slučajno kesa pukla, onda ti ništa ne vrijedi ono što piše na kesi od zemlje. Nemoj koristiti zemlju koja stoji u kesi puno vremena...


Sretno i pozz
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Nemoraju majke i klonovi na 24/0 mogu one opusteno na 18/6! tako da mogu raditi sinhronizovano sa MH! A imam boks sa hps 400w pregradjen i spreman! cujemo se posle kucam na mobilnom! Haos
 

gens

Aktivan Član
20.07.2006
426
29
18
Doktor je napisao(la):
......... ih podizem na recimo 1m visine a zatim ih prebacujem na HPS!


Koju visinu boxa imaš kad ih do 1m visine planiraš držati na vegetaciji? Ako su sativaste to će biti opako visoke biljke...
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
gens je napisao(la):
Koju visinu boxa imaš kad ih do 1m visine planiraš držati na vegetaciji? Ako su sativaste to će biti opako visoke biljke...

Pa imam 245cm visine i kada oduzmem 50-60 cm zbog HPS-a i 30cm zbog saksije ostaje mi 155 e nisu sative, WW je u pitanju!
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Bezze_Sa
Tu sam ideju dobi iz onog filma I grow choron.
Samo sam ja ubacio MH da bi slican proces imao sa duzom vegetacijom i sa boljim svetlom! Tako da bi u takvom sistemu bilo svaka 2 meseca dosta vuve od biljke koja ce minimum 3 meseca provesti u vegetaciji! Tacnije 4! Ako nebude moralo toliko samo jos bolje! Cekam je na 1m e sad kada ce doci na tu visinu videcemo!:icon_lol:
Posto WW ne raste bas tako brzo!
 

ja0

Aktivan Član
14.08.2007
102
8
0
44
molim vas, mahere, da mi konkretno odbovorite koliko jos treba sstednih zarulja daylight(23W) uz neonku daylight 18w(maloprije zamjenjena) cool day 18w i flora nesto 8w? koliko najmanje lumena trebam imat?tenutno imam sa ove 3 oko 3000 lumena. jelt o znaci jos 4-5 stednih zarulja od 23w??
 

Bull

Aktivan Član
10.02.2007
139
124
43
de mi samo recite dali je ovo znak da ce biti mudonja !? i tako na pocetku ima i kod drugih listova ... biljka ima 1 mj i 2 tj .
4tuqdna.jpg
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
ja0 je napisao(la):
molim vas, mahere, da mi konkretno odbovorite koliko jos treba sstednih zarulja daylight(23W) uz neonku daylight 18w(maloprije zamjenjena) cool day 18w i flora nesto 8w? koliko najmanje lumena trebam imat?tenutno imam sa ove 3 oko 3000 lumena. jelt o znaci jos 4-5 stednih zarulja od 23w??

Ja znam lika, i lično vidio, da je sa 3 stedne (philipsove) extra biljku razvio. (Doduše 1 je bila, koja na kraju ispade mudonja :( )....
Eh, sad opet kažem da to što pitaš zavisi od veličini box-a. Ja stvarno nisam probavao sa neonkama i stednim... ali mislim da sa 3 neonke neće ti dovoljno svjetla da se biljka EXTRA razvije. Ali da će "izgurati" to hoce, samo što će ići više u visinu (zbog manjka svjetla)... Mislim da će ti npr: još tri štedne biti dovoljne za vegetaciju, tj. da se biljka pristojno razvije...
Biljkama svjetlo i isto što i nama pare :) nikad dosta!
 

ja0

Aktivan Član
14.08.2007
102
8
0
44
evo odlucio malo skratit box da stane pa sam ga stavio vertikalno. visina oko 94cm, sirina 50cm, dubina 50cm.

cijev za zaljevanje da ne otvaram box svaki dan, između ovih neonki su 3 spremna grla koja cekaju stedne zarulje od 20-etak wati. sto sada kazete?
 

Faker

Banned
Banovan
10.07.2007
16
0
0
42
recite mi jesam li dobro postavio svetlo... (HPS 400) upaljac i ostale komponente sam stavio na box, samo kabel ide od gore kroz rupu i dug je oko pola metra i na kraju visi grlo i sijalica... DA LI SE GUBI SNAGA ZBOG DUZINE KABELA??
i u boxu nemam foliju nego sam ga ofarbao u belo, jer nisam nasao bas nikakvu foliju...
biljke su podignute tako da su na pola metra od sijalice...(stare su 10 ak dana i visoke nekih 8 cm...
Hvala na odg...
 

Faker

Banned
Banovan
10.07.2007
16
0
0
42
recite mi jesam li dobro postavio svetlo... (HPS 400) upaljac i ostale komponente sam stavio na box, samo kabel ide od gore kroz rupu i dug je oko pola metra i na kraju visi grlo i sijalica... DA LI SE GUBI JACINA SVETLA ZBOG DUZINE KABELA??
i jos nesto, box sam ofarbao u belo jer nisam nasao nikakvu foliju... je li to OK?
biljke su stare 15 ak dana i visoke su 10 ak cm....
hvala na odg...:icon_lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.