Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
..aaa vidi kod mene, je kako god okrenem žice, vent radi, samo obrnuto vrti, zamjenim zice i vrti se kontra.... u svakom slucaju je radio :)
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
SNOD je napisao(la):
evo jos samo jedno pitance,zasadio sam biljku u inboks od O.5m kvadratnih,zanima me od koliko mi "W" hps sijalica treba a da mi biljka ne "izgori"!!!!kopao sam po forumu ali nisam bas siguran,mozda od 75w ili 150..... sto mislite!!!

Hehheheh...pobrko si malčice :) ... mozes spržiti biljku i sa 75W (ako je približiš blizu biljke)....
Uvijek sam govorio, da biljkama svijetla isto kao nama para .... nikad dosta!!! npr: hps od 400W je dovolja za 1m kvadratni (1,5 plafon) eh, sad hoce li biljke se spržiti, to zavisi od tebe najviše... tj. koliko ćeš dignuti iznad biljke lampu.
Ja bih se opredjelio za 150W (čak i 250W bi extra bilo)... naravno pri montiranju izmjerićeš koliko da je digneš iznad biljke a da ti je ne sprzi.... znači na vrhovima da je temp plafon 30C (napominjem na najvećem vrhu biljke), i kako raste tako i dizes lampu.....
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
Dobar ispravljac (male snage (W)) je onaj od sintesyzera) (muzicki instrument, jer ima razne napone (3,4.5,6,7.5,9,12 V) pa sami odlucite koliko brzo ce se vrtit vent.)

Imam negde na papijeru shemu da se napravi regulacija temp u boxu pomocu temperature;veca temp->vise se vrti, postacu to negde uskoro, samo trebate znat lemit stampane plocice.

Doomer; nemam vise mjesta doma za sadit da bi samo muskice dobio, sve mi zauzeli klonici.

Pozdrav svima, citam Vas. :)
 
03.12.2007
13
0
0
39
ovako moja visina inboxa je oko 60 cm,jeli moguce u tome uzgajati biljku do kraja cvjetanja tj. dok ne izraste pup,cvijet ili kako vec to vi nazivate,jer sam vidio da neki prave boxove od kucista kompjutera.bili kod toga pomoglo kidanje listova u ranim danima kao sto je predoceno u nekim postovima???
 
03.12.2007
13
0
0
39
ovako moja visina inboxa je oko 60 cm,jeli moguce u tome uzgajati biljku do kraja cvjetanja tj. dok ne izraste pup,cvijet ili kako vec to vi nazivate,jer sam vidio da neki prave boxove od kucista kompjutera koji imaju isto malu visinu.bili kod toga pomoglo kidanje listova u ranim danima kao sto je predoceno u nekim postovima???:heartbeat:
 

Crass

Aktivan Član
02.12.2007
134
0
0
39
Pa za vrijeme cvjetanja biljka ne raste, pa ako bi ti imala biljka vrlo kratku vegetaciju bilo bi moguce...ali nekuzim zasto potrosit tolke pare za opremu pa da se uzgaja biljka koja ce imati minimalan prinos...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Crass je napisao(la):
Pa za vrijeme cvjetanja biljka ne raste, pa ako bi ti imala biljka vrlo kratku vegetaciju bilo bi moguce...ali nekuzim zasto potrosit tolke pare za opremu pa da se uzgaja biljka koja ce imati minimalan prinos...
Za vrijeme cvjetanja biljka raste i te kako.... ako je 60cm i staviš je na cvjetanje, ona ce jos rasti 30-40% od vec trenutno visine (zavisi od vrste...) ali svakako ce rasti....

@SNOD - Probaj varijantu 12/12 iz sjemena.... cim nikne nek cvjeta (nije neki urod, al pokazalo se da je moguće... pa sad vidi sta i kako ti se isplati...)
Mislim mali je box, dobices malo vuve, a puno ces se "hebavati" sa njom, jedino ako ti je uzgoj sam po sebi hobi, (tj. da ne maris za kolicinu...) onda furaj :thumb:
 
03.12.2007
13
0
0
39
da, ne isplati se,ali jebiga jedino mi tu moze biti jeb.. box,recite mi jeli moguce ikoju drugu vrstu zasadit npr. skank,a da dobijem barem 60 posto od uroda
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Najbolje ti je uzeti LowRider..... brzo cvjeta a i ne raste visoko... btw: a i ne daje puno uroda.... (jbg: na cupriji dobijes na mostu izgubis :) )
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Pa narucuj od provjerenih.... Mislim evo sponzori sigurno ce 100% isporuciti u roku od 5 radnih dana...
Mada ima i jos shopova, ja nesto nisam cuo da je neko poslao a nije dobio.... (znao bih za tu stranicu tj. shop, sigurno....)...
Samo ti stavi pare, da se ne vide nikako... u papir (A4 pa presavijes na tri dijela) i nema sanse da se vidi...
 
22.11.2007
4
0
0
37
Pozdrav svima...
Prvi put gajim i zaista se trudim da sve bude kako treba, ali naravno nije. :( Imam dve biljke NLX-a, pod HPS-om od 250W, u prostoru od 120-40-40cm. Rastu iz semena oko 2 meseca, i visoke su oko 30cm. Pre 5 dana sam im stavio scrog mrezu i sada chekam da se normalo upletu. Juche sam ih stavio pod 12/12 tretman, pa se bojim da do kraja cvetanja netje stitji da se normalno upletu u mrezu. Shta da radim, pod uslovom da radim neshto pogreshno???
 
03.12.2007
13
0
0
39
Bezze_Sa je napisao(la):
Pa narucuj od provjerenih.... Mislim evo sponzori sigurno ce 100% isporuciti u roku od 5 radnih dana...
Mada ima i jos shopova, ja nesto nisam cuo da je neko poslao a nije dobio.... (znao bih za tu stranicu tj. shop, sigurno....)...
Samo ti stavi pare, da se ne vide nikako... u papir (A4 pa presavijes na tri dijela) i nema sanse da se vidi...

postoji li mogucnost da dode do problema prilikom prolaska preko granice,jer to je... normalno ilegalno!!!!
 

Crass

Aktivan Član
02.12.2007
134
0
0
39
Vec sam reko, moze ti aparat za razvrstavanje (ako nisu dobro upakirane sjemenke) zdrobit sjeme...
Ako zivis negdje blizu Zagreba put do graza i natrag ti dode 80 kn tamo kupi sjeme, to ti najsigurnije...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
SNOD je napisao(la):
postoji li mogucnost da dode do problema prilikom prolaska preko granice,jer to je... normalno ilegalno!!!!

Ja još uvijek ne znam nekog da su mu dosle smrvljene sjemenke. Prvo sto ih pakuju u "air-bag" kovertama, i obično šalju u nekoj plastici (kao poklopac od hemijske (olovke neke), samo uži, taman za sjemenku) i odozgo papiric mali i selotejp... kazem obično jer ima raje koji su mi govorili i drugacije da su dobijali.... al' uvijek svi su rega dobili sta su trazili, cak i neki su se obradovali, jer su dobili 5 gratis sjemenki.... al' niko da su dobili smrvljene sjemenke...
Najbolja varijanta je da se šalje novac, plaćenjem kreditnom karticom, ostavljate podatke, mada niko nije "pao" ni tako...takodje znam raju koji su placali Visa i Maestro karticom, eh, sad ne znam nikog da je kupovao box 2x2x2m (čak ne vjerujem da ni tada ne bi imao problema nikakvih)....
 
22.11.2007
4
0
0
37
growobran je napisao(la):
Pozdrav svima...
Prvi put gajim i zaista se trudim da sve bude kako treba, ali naravno nije. :( Imam dve biljke NLX-a, pod HPS-om od 250W, u prostoru od 120-40-40cm. Rastu iz semena oko 2 meseca, i visoke su oko 30cm. Pre 5 dana sam im stavio scrog mrezu i sada chekam da se normalo upletu. Juche sam ih stavio pod 12/12 tretman, pa se bojim da do kraja cvetanja netje stitji da se normalno upletu u mrezu. Shta da radim, pod uslovom da radim neshto pogreshno???

Nemam trenutno slike...:( Bitje i toga! Ovako, obe biljke su se tek probije kroz mrezu, pa sam krenuo da im podvlachim vrhova. S obzirom da biljka dosta naraste za vreme cvetanja, mislim da bih mogao normalno da je obmotam, ali nisam siguran koliko to stresa nanosi biljci, jer se koncentrishe na cvetanje. Ima neko neka iskustva sa pletenjem scroga za vreme cvetanja???
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.