Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
SLO-Era je napisao(la):
ekipi koja vodi ovaj "podforum"/:qens,growmir,doomer,
se pridružuju:
Baphomet,Bezze Sa,

Hvala na povjerenju.... Iako sam to veæ bio rekao odmah èim sam proèitao, jer nije me bilo neko vrijeme. Bio zauzet pravo. Sad sam opet tu :) hehehhe...
 
24.09.2006
0
0
0
8) Pa što se tièe temperature zimi u boxu,jerbo gajim na izdvojenom mjestu(podrum),koristim kalorifer sa termostatom,pa kad se lampa ugasi i temp.padne,grijalica se pali (na 1)i nemam problema dali æe mi se djeèica posmrzavati.Dobro je i to što može da radi i samo kao ventilator.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Volio bih kad bih od prilike znao klimu gdje se, odnosno kolika je najniža temp bila prošle god. onda, koliki je taj box (koja slika bi extra pomogla) što se tièe kalorifera, on ti extra može pomoæi. Ali dobro bi dosle i dimenzije samog box-a. Kakav vent koristis itd itd... Izvini možda si ti to pomenuo negdje gore nisam pogledao.....
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
78
I još jedno vezano za filter...koliko æu dobro uspjeti objasniti...može li se postaviti okomito,na vrh samoga boxa da služi umjesto samog ispušnog ventilatora (naravno na njega montirati ventilator koji æe gurati zrak van) i kakav "zrak" izlazi,tipa vlažan,suh,topao,hladan? Shocked
Koliki je protok sa filterom/mane\prednosti.

Baš se moram citirati pošto su ljdi preletjeli,a nisu vidjeli pitanje.. :wink:
Ako netko ima iskustva...koliko je dugaèak sam filter (recimo onaj promjera 125mm)?Jel se može kao ispušni vent staviti onaj od kompa...

Mislim,isplati se jer bi soba inaèe 'mirisala'...kao u Slo-Erinom sluèaju po kiselom kupusu! :djavo_tuki:
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Evo nabavio sam pravi filter i sad me ceka ugradnja.Filteri se rade o tri velicine zavisno o velicini sobe.Dolaze i s razlicitima promjerima cjevi ovaj moj je promjera 10 cm tako da odgovara na cijev od cooltubea.
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Ajde brate kad to malo instaliraš i kad pustiš u upotrebu, da nam kažeš kako radi i kako uklanja miris...a i koja slikica ako može...kud veæe Sreæe :wink: :D
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Evo mogu ja i odmah posto imam neko iskustvo.Filter od aktivnog ugljika radi tako sto svi kemijski spojevi koji produ kroz aktivni ugljen mjenjaju kemijski sastav jer se vezu za ugljik ,slican princip je i za zrak i za vodu samo je drukcija izvedba.Zrak prolazi kroz sitne rupice u kojima je ugljen i svi suvisni spojevi poput mirisa ostanu vezani za ugljen a van izlazi cisti topli zrak.Na presjeku na ovoj slici vidjetce te kako to fercera.Naravno to stvara i otpor zraku koji prolazi kroz njega tako da treba bit i jaci ventilator koji ga potiskuje.Ja sam dosad imao na izlazu filter od kuhinjske nape i radi ok (jos niko nije namirisao) a sad cu namontirati pravi i bit 100 % siguran da susjedima nece smetati nepoznati cudni miris :) Filter treba mjenjati svako nekoliko "growowa".
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
78
Evo još jedno...'pametno'.. :D
Kako se broje tjedni cvjetanja?..Od onog trenutka kada biljku stavimo na 12/12 ili kad se pojave prvi znakovi spola biljke? :shock:

:wink:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
:D veoma veoma "pametno"

xaxaxaxa Gloss kako si se setio ovoga...ae priznaj xaxaxxaxaaa

od kada racunas vegetaciju ? od onog trenutka kada si stavio seme na klijanje ili kada se pojave prvi listovi ....

od kada te radi vutra ? od kad si zapalio joint ili od kada pocne da deluje ...

xaxaxaxaxaaa ali bravo za pitanje :p :D
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Ja racunam vala, od trenutka kad je stavim na 12/12... Jer imao sam biljku koja je bila na cvjetanju 4-5 nedelja i nije pokazala nikako spol, za ovo meni jedino logièno rješenje je to da je nekako dobivala više svijetlosti....
 
28.08.2006
0
0
0
Baphomet je napisao(la):
raèuna se od tad kad se pokažu prvi znakovi cvatanja
lp

nadam se da se zezas ?!

btw. imam ja jedno pitanje ..
kako na biljku u fazi cvetanja deluje nestanak struje od recimo 30 min .. dok je svetlo ukljuceno ?

pitam jer mi se to juce desilo .. radila je sijalica nekih 9 sati, onda je nestala struja na pola sata .. i kad je dosla struja sijalica se logicno opet upalila i odradila jos 3 sata.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
328
108
Bosnia
Ako je to privremeno, i ako je na vegetaciji, (vidim da je 23:30 imas struje.... ipak mislim da bi mogao pomjeriti tajmer, a i ako su biljke u vegetaciji, mislim da im nece smetati....
 
28.08.2006
0
0
0
vec sam napisao da su u cvetanju.
da pomeram tajmer necu .. ovako mi cak vise odgovara.

ali evo .. pogledao sam malo pre biljke i sve je ok.
izgleda da im i nije preterano smetao nestanak struje ;>

btw. 23:30 ? podesi to vreme :lol: :lol:
 
28.08.2006
0
0
0
Baphomet je napisao(la):
Travar je napisao(la):
Baphomet je napisao(la):
raèuna se od tad kad se pokažu prvi znakovi cvatanja
lp

nadam se da se zezas ?!
ne,ne zezam se.
gledaj od kada ide tvoja starost,od tad kad si se rodijo ili od tada kad si napravljen(kad ti je tata mamu)?
ja mislim da od tog datuma kad si se rodijo;)

barem ja tako razmišljam možda grješim:)
lp

e sad poredis babe i zabe :lol: mada logicno razmisljanje :wink: ..
znaci ti racunas cvetanje cim se pojavi prva bela dlacica ? ;> hehe, aj dobro ..
jos neko ?? ;>
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.