Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
zrcalo odbija skoro 100% svjetla, bas u tome i je njegov problem, mucnite glavicama... bijela podloga obija svjetlo oko recimo 80% ali ravnomjernije nego zrcalo... dobijemo takozvano "meko svjetlo" i nemamo sjene...
ako si kada radio sa profi fotoaparatom, znas da ako uperis blic direktno nekome u facu dok ga slikas imas grubu sliku lica, sa sjenkama od bora.. osoba izgleda ko stara baba :p ako okrenes blic malo prema gore, i koristis bijeli strop kao difuzor, imas meki blic, i slika izgleda prirodno :)

Nisam previse iskusan ni imao prilike eksperimentirati sa time u grow boxu ali logika me najcesce ne zajebe lol
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
doomer je napisao(la):
mat bjela je ok... ak farbas zid (u spajzu recimo) istruzi ga prije da bude gladak i peglaj mat bjelu, ista stvar s sperplocom ak radis box, hehe ovdje cemo naucit ljude i soboslikarske poslove ;)

Zar to nije bit home growa, hobi, zabava, edukacija ... i za kraj, uzitak. :wink:
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Kolko sam ja proèitao dosta dobra je bijela mat podloga bilo to šper-ploèa ili pvc folija no zanima me ako ima još nešto bolje ?

Naravno da ima... Mylar folija koja kosta oko 5e po 1m2. Ona reflektuje 95% svetlosti i nju koriste pro grow-eri. Ako hoces poslacu ti na pp gde mozes da je narucis...
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Pa ne znam sta je problem,nista nisi rekao a sa slike ne vidim sta joj je to sa listovima jer si mobilnim slikao.
Pokusaj da slikas na dnevnom svetlu.

Odma jedan savet...presadi ih pod hitno u zasedne posude jer ces za koji dan imati problema oko presadjivanja.Naravno ako si planirao da ih gajis 2 u jednoj posudi onda OK.

Jel ono zemlja iz sume ?
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Da sutra idu u zasebne teglice, zemlja je kupovna i pognojena (ph 6.5) no ja sam dodao mrvicu gnojiva za vegetacijski rast. probat æu neke bolje fotke.

PS : samo rubovi nabreškanih listova su malo uvinuti prema dole

pozdrav
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
pa moguce je da im je jako svetlo,odnosto temperatura...
probaj da odaljis sijalicu
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Ovako kupio sam u agro shopu neko gnojivo KRISTALIT START . Proizvod je slovenski i pise specijalno vodotopno gnojilo za boljši razvoj korenin

DALI JA TO SMIJEM DAVATI BILJKAMA KOJE SU OKO 10 DANA
I MLADJE ?

Sastav Dušik u nitratnom obliku 3.9 % a u amonijakalnom 9.1%

Fosfor 40 %

Kalij 13 %

i jos mikroelementi poput mangana ,zeljeza, bakra i cinka

THNX
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
neznalica je napisao(la):
pa moguce je da im je jako svetlo,odnosto temperatura...
probaj da odaljis sijalicu

i je najvjerovatnije temperatura jer sam polegnuo termometar i okrenuo ga prema reflektoru i pokazivao mi je temperaturu za 3 stupnja više a ta više nije bila odgovarajuæa.
sada sam udaljio relfektor i poveæao prostor u kojem biljke borave pa æemo vidit.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
kad bi trebao uoèiti neke promjene što se tièe uvrnutih rubova na svoja dva Haze-iæa? :cry:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Pa to je od situacije do situacije a ne znam sta ocekujes ili ti se vec nesto pojavilo pa pitas.
Sta im je ?
 

5AR

Aktivan Član
24.06.2006
228
242
43
Stoner je napisao(la):
Ovako kupio sam u agro shopu neko gnojivo KRISTALIT START . Proizvod je slovenski i pise specijalno vodotopno gnojilo za boljši razvoj korenin

DALI JA TO SMIJEM DAVATI BILJKAMA KOJE SU OKO 10 DANA
I MLADJE ?

Sastav Dušik u nitratnom obliku 3.9 % a u amonijakalnom 9.1%

Fosfor 40 %

Kalij 13 %

i jos mikroelementi poput mangana ,zeljeza, bakra i cinka

THNX
da odgovorim mada ni pitanju ni odgovoru nije ovdje mjesto.po meni nije loše da ovo gnojivo daš biljkama jednom ili dva puta na poèetku,jer fosfor je dobar za ukorjenjivanje i rast korjena.zato ti piše START.a onda nastavi kako tamo piše(vanjsko uzgajanje......)
 

BossGrow

Aktivan Član
04.12.2006
110
21
18
41
evo jedno pitanje,zbog cega mi se rubovi listova zatvaraju prema unutra? vlaga mi je 40% i ne moze vise a temp oko 28



slikano je mob
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
je... mu mater ak ja nemam iste simptome samo kaj su moje manje probaj smanjiti temp jer optimala je do 25 eventualno 26. ja sam smanjio temp jucer i sad cekam pokušaj i ti
 

Baphomet

Aktivan Član
02.06.2006
205
10
0
www.konoplja.org
Ako bi bila temperatura previsoka bi bili rubovi saviti prema gore i konci se poènu sušit.
Šta se tièe vlage i temperature kod tebe je ok,možda bi bilo dobro malo probat još dièi nivo vlage u boxu.
BossGrow ali koliko ja vidim sa slike nema nikakve panike ti samo poèni polako da jih hraniš (lagano).

Stoner,Kristalin Start je dobar za vegetaciju (koristio i ja za moje žene:)),samo ako imaš kupovinu zemlju onda ti ne treba gnojit biljke jedno tri nedelje.
A onda kad poèneš daj prvi put jedno pola priporuèene doze.

lp
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
baph..
pa savijanje na gore je isto sto i na unutra :wink: :D :D
inace bas tako...i sa djubrenjem takodje,e sada mislim da vazi ono Erino 50% od propisane doze djubriva jer su biljke stvarno male
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.