Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Fakeru mozes susit unutra nije bed.. Kod susenja je bitno da vlaga nije pre visoka, cirkulacija zraka, mracni prostor i da nemas neke cudne mirise u tom prostoru jer ce ih trava upiti i mirisati po tome kasnije kad budes pusio. Pogotovo je lose ako imas neke kemijske mirise tipa prasak za pranje rublja.

Ako bas nemozes izvest da su u mraku bit ce ok, ali klorofil ce se slabije razgradit pa ce dim biti malo tezi za grlo.
 
15.10.2007
23
1
0
44
pozz...

Ovako... ostala mi je jos samo jedna biljka u box-u i izgleda da je hermic... pa m zanima jel mi se isplati uzgojit ju do kraja? mislim kakva je za pusit? koliko thc-a? jel se moze izvuc nesto korisno iz nje (negdje sam procitao da se od hermica moze dobit samo zensko ili dvospolno sjeme... moze bit da sam sad reko veliku glupost.. ne znam... )?

:assshaking::clap:
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
U redu je to sto si rekao, istu informaciju sam procitao u Grow Bible-u. Ja sam moja dva herma ubio, tako da ti ne mogu reci da li se isplati.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Ako nemaš alternativnu soluciju, ostavi hermića, ako možeš otkidaj sva mooda koja ti budu dostupna. Pretprošli grow sam imao herma koji je skinut prije vremena, osušen i ostavljen za 'crne dane', ne bi vjerovao kako dobar rad je imao ... pogotovo kad ostaneš bez vutre. :icon_mrgreen:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
12tri je napisao(la):
pozz...

Ovako... ostala mi je jos samo jedna biljka u box-u i izgleda da je hermic... pa m zanima jel mi se isplati uzgojit ju do kraja? mislim kakva je za pusit? koliko thc-a? jel se moze izvuc nesto korisno iz nje (negdje sam procitao da se od hermica moze dobit samo zensko ili dvospolno sjeme... moze bit da sam sad reko veliku glupost.. ne znam... )?

:assshaking::clap:
Nije glupost, što se biljke tiče, samo ti nju uzgajaj kao i normalnu, samo "m u d a" tj. bobice skini (zavisi koliko je procvjetala biljka, tj. ako se polen već formirao onda bolje da ih makazicama nekim, ili skalperom nekim da ih cjepneš (obično su pri glavnoj stabljici), ako si ih tek primjetio onda rukom samo ih skini, jer ako se počeo formirati polen unutra, rukom lako bi mogao ga spoljstiti i da oprasis cvjetove, s obzirom da njih ima više, obrasio bi tako citavu biljku....
Samo ti njih (ako su tvdi) rukom otkini i biljku mazi pazi isto ko da je rega, vjeruj da znaju iznenaditi pravooo... :b_hop:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Kod marihuane postoje samo zenska i muska biljka.

Hermic je ISKLJUCIVO zenska biljka koja je pokrenula svoj prirodni obrambeni mehanizam iz genetski uvjetovanih razloga koje su modelirali zivotni uvjeti njenih predaka, ili iz okolisnih uvjeta koji su biljci stvorili neku vrstu stresa (mehanicki, kemijski, termalni, svjetlosni, vremenski itd.) i time ju natjerali da "misli" kako mora sto prije svoju genetiku pohraniti u sigurniji oblik tj. sjemenku nebi li si obezbijedila potomstvo.

Iz tih razloga hermic koji ima dobru genetiku moze biti jednako dobar za pusiti kao i "cista" zenska biljka u slucaju da ne dodje do samooplodnje i stvaranja sjemena umjesto gomilanja trichoma.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Slike su dosta lose al meni izgleda kao pregnojavanje koje uzrokuje podizanje razine soli u zemlji, time poremeti PH i onemoguci biljku da absorbira ista nutrienata pa zato dolazi do susenja lista u kasnijoj fazi.

Neka me netko od iskusnijih ispravi ako sam na krivom tragu.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Pa to nisu listovi....Ovi listovi će se "uvući" u bud, koji se deblja još, na kraju samo one velike odrežeš... mislim da je rega ovo (na onoj 3-ćoj slici...) Jer ti listovi nisu kao oni obični, veliki, nego idu direkt iz bud-a i uvijaju se, i rastu po jedan samo, nije kao što rekoh kao normalni list!!!
 
17.09.2007
41
2
0
38
Ali meni nisu samo ovi listovi oko bud-a bili ovako uvijeni vec po celoj biljci tako da je delovala kao da ce da cela uvene iako je imala dosta cvetova. Nisam znao kako sam mogao da je povratim.
 
21.07.2007
4
0
0
121
zanima me ako netko ima iskustava sa mališama.tocnije lowryder,masterlow,power stout i lowryder#2!razmisljam o narucivanju sjemena pa ako netko ima neku preporuku koje bi bilo najbolje,po urodu i kvaliteti!?:rasta1:!neka slobodno napise!:b_bow:
 

Crass

Aktivan Član
02.12.2007
134
0
0
39
Uzmi lowryder 2 vitao sam strane grow reportove kao govore dobar urod high fantastican...
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Seed weed je napisao(la):
Ali meni nisu samo ovi listovi oko bud-a bili ovako uvijeni vec po celoj biljci tako da je delovala kao da ce da cela uvene iako je imala dosta cvetova. Nisam znao kako sam mogao da je povratim.

Onda je ili temperatura prevelika, ili je previše ili premalo (i to se zna desiti, najčešće radi temp.) zaljevana... moguće je da ti se stvorilo "blato" (meni to više na glinu podsjeća), i da korjen "ne može da diše"....
Ako ti kao što rekoh prije, kad zaliješ biljku, dešavalo da lagano vodu upija onda je to TO, treba da voda proleti "baš" ono proleti,... da je u sek. upije zemlja, a ako ti se zadržavala na površini, i nikad dole da prodje... onda je to TO....!00%
 
17.09.2007
41
2
0
38
Bezze_Sa je napisao(la):
Onda je ili temperatura prevelika, ili je previše ili premalo (i to se zna desiti, najčešće radi temp.) zaljevana... moguće je da ti se stvorilo "blato" (meni to više na glinu podsjeća), i da korjen "ne može da diše"....
Ako ti kao što rekoh prije, kad zaliješ biljku, dešavalo da lagano vodu upija onda je to TO, treba da voda proleti "baš" ono proleti,... da je u sek. upije zemlja, a ako ti se zadržavala na površini, i nikad dole da prodje... onda je to TO....!00%

Meni je drenaza bila slaba posto je drug prebacio u plasticne posude koji nisu imale otvore na dnu pa sam ja nesto busio da mi izlazila voda. Sigurno je do toga.
 
21.07.2007
4
0
0
121
Crass je napisao(la):
Uzmi lowryder 2 vitao sam strane grow reportove kao govore dobar urod high fantastican...
e tako ja vec duze vrijeme gledam te strane forume i te pizdarije i pronasao sam dosta podataka da je od svih tih malih zakrzljalih vutrica najbolja masterlow!od pocetka meni se isto cini najbolje low..#2,ali primjetio sam da dosta seed šopova,da nema u ponudi te vrste.barem onlajn.:banana_dred:
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Seed weed je napisao(la):
Meni je drenaza bila slaba posto je drug prebacio u plasticne posude koji nisu imale otvore na dnu pa sam ja nesto busio da mi izlazila voda. Sigurno je do toga.

AAAAA Pa kako ćeš to zaboraviti !!!!, dobro je da je biljka ikako i "izgurala" koliko-toliko (treba joj medalju dati.... :)) Prvo i osnovno je kad se uzme posuda (saksija) tj. da se naprave ispod rupe.... 4-6 od prilike, i onda prvi sloj npr: glinenih kuglica (ne znam tačan naziv, ili stiropora, i onda tek zemlja ide... tj. mix zemlje koju si predhodno već napravio!!!
...
Ako ti je još živa biljka, odmah je prebaci u drugu posudu, jer ne znam sad imal' smisla bušiti TEK SAD rupe, uglavnom ja bih prebacio ih u drugu posudu sa naravno drugom zemljom.... jer ta je otišla u p.m.!!!
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
evo ljudi u vezi mog pitanja dali se smije prat ona "tkanina"(fiber part) na karbonskom filteru.....

odgovor je DA...smije se prat ali rucno u mlakoj vodi....tako mi alien rece....
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Vjerovatno dobro opremljene cvjećare će i skontati (tj. radnici(e) koji rade) inače isto stanje kao i sa HPS, traži HPS 99% ljudi u radnji (gdje ima da se kupi....) gledaće te sjebano.... i tek kad im počneš opisivati, kakva je itd .... i onda tek skontaju o čemu se radi...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.