Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
pevec na jankomiru. ja kupio prije tjedan dana par tegli sa tanjurima,
izaslo me oko 20-kn po komadu (tanjur i tegla skupa), ali od 10 l.
manje ce bit valjda jeftinije.
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
e fala ti ko bratu,iako sam slozio "nesto" zamjensko sutra odma idem....:thankyou:

postat cu to "nesto" u dnevnik za par minuta ako oces vidjet pa mi reci misljenje.....

peace & :respect:
 
04.12.2007
12
0
0
35
posto mi je prvi put da gajim, zamolio bih one iskusne u tome da mi odgovore na neka pitanja. napravio sam box od kucista za komp(pokidao sam one drzace za optiku da bih dobio vise prostora) iznutra sam ga oblozio obicnim kartonima, a preko kartona sam zalepio beli"masni" papir od kalendara. u donjem levom uglu mi je kuler 8x8 12v na 1600rpm, a gore desno isto 8x8 12v, samo na 3000rpm-tako pise (zbog negativnog pritiska). povezao sam im zice redno + na +, - na - i izveo kabal napolje. biljka mi trenutno raste ispod neonke u kuhinji na nekoj kacilici...zivim sam tako da mirisi i svetlost nisu problem, ali hoce gazde da banu po nekad-smradovi..!

- sijalica mi je problem, ne znam koju da kupim, ili treba dve(veg i cvet) citao sam po forumima i o rasveti i nikako da nadjem ono sto meni treba, pa bih vas zamolio ako nije frka da me vi posavetujete koju sijalicu da kupim.

http://www.elektrotehna-sistem.co.yu/
na ovoj adresi ih ima preko 1000, to je jedino sto sam nasao u bgu?

- koju metodu gajenja mi preporucujete da koristim kako bih dobio sto kvalitetniji i veci urod
pod ovim uslovima? jedna biljka-trenutno, unknown sorta..

- posto sam kratak sa prostorom saksija od 10l mislim da nece stati, koliku da uzmem?

hvala unapred, svaki savet je mi je dobrodosao
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
35
za pocetak najjeftinije i najjednostavnije da prodjes ako se radi samo o jednoj biljci narokaj stednih koliko mozes zipa na boju i u medjuvremenu nabavi neki mali hps i za tri mjeseca pusi svoje hedove iako mozes i sa stednima dokrajciti posao ali kao sto im i ime kaze onda stedis. a u ovom hobiju je parola ako stedis manje vrijedis (bar sto se tice rasvjete)
 
22.11.2007
4
0
0
37
Zna neko kako radi NLX, kakav mu je ukus i tome slichno... Imam zenku koja cveta vec 30 dana, pa me zanima kakav ce biti efekat dobijenih plodova.
 
06.01.2008
15
0
0
44
koja je vrsta najbolja za zalivanje skunka u procesu vegetacije? koja je najbolja temperatura vode pri zalivanju? unapred zahvalan. kent
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Vrsta čega ? Vode ?
Ako misliš na vodu, najbolja je kišnica ili izvorska/riječna, budući da velika većina nas growa u stanovima može i prokuhana ili destilirana voda.

Ako namjeravaš zaljevati sa vodom iz špine/pipe/slavine, obrati pažnju da ti zemlja bude kiselija jer je voda iz vodovoda obično tvrda.

EDIT:
Mislio sam na lužnatu vodu. :icon_biggrin:
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Moram se malo nadovezati na ovo, vidim da svi brkaju lužnatu vodu i tvrdu vodu. Tvrda voda je ona voda koja ima puno ugljika, u vodi rastopljenog CO2, znaci puno 'kamenca'. Lužnata voda je ono sto nas muči pa joj moramo smanjivati vrijednost tako da kapnemo malo pH- (kap limuna...)
Kiselost/alkalnost (pH)
Tvrdoća (GH)
 

NIBIRUxplanet

Banned
Banovan
06.01.2008
25
0
0
54
pitanje:vb_whip:
ispred kuce mog susjeda se nalazi jedna hpska,ne kuzim zasto je bas nju odabrao da mu osvijetljava ulaz,jebe mi se,idemo dalje...vidim da njemu to bas ne sluzi,osim sta ja nekad po noci mislim da je dan.ja ju zelim skinuti jer mi smeta,da mos mislit,tu je jos jedan tajanstveni razlog...di se nalaze jos sva ona sranja potrebna da bi ona funkcionirala?bezze,brain legende pomozite
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Uh noco sunce ti kalaisano...Jeste tema "Pitajte sve sto vas interesuje" ali bas ovo brate...Mislice neko da se ovde stvaraju planovi za kradju...Daj nemoj da te uhvate zbog jedne sijalice...
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Dobro kažeš lucid.

Zašto najebati zbog jedne sijalice ako možeš skinuti cijelu rasvjetu u ulici:thumb:
vala nek si im reko'

:maryjane:
 

NIBIRUxplanet

Banned
Banovan
06.01.2008
25
0
0
54
cekam vas vec cijeli dan...di ste??hehehe.sad pokusavam neki box sklopit,trazim zarulje sta imam po kuci...imam neku hid..to cu pokusat upotrijebit...za pocetak,pa poslje najvjerojatnije hps ako se uspije sredit
 

DAWID

Banned
Banovan
07.01.2008
0
0
0
39
e da pitam sta me zanima. Nista me ne zanima o uzgoju, nego me zanima dal je neko uspeo da uzgoji skoro, posto mi treba gotov proizvod, zopp
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Prema onome sta sam naucio o vodi do sada..

Zaljevati sa vodom sobne temperature (dakle drzite vodu u otvorenoj posudi dan/dva prije nego cete ju upotrijebiti za zalijevanje).
Ovo pomaze da iz vode ishlapi klor, a posto je temperatura vode ista kao i trenutna temperatura korijena nema nikakvoga shoka za biljku.



PS Ne preporucam destiliranu vodu za nista osim strojne primjene. Sklona je na sebe vezivati mikroelemente nebi li se uravnotezila i time OSIROMASUJE tlo/organizam od nekih esencijalnih nutrienata.
 

b r a i n c h i p

Vutra Veteran
12.12.2006
1.145
90
0
17
Samo problem, kad tako odstoji vodi skoci pH iznad neke normale, pa bi i to trebalo barem jednom izmjeriti da se zna na cemu smo i trebamo li kapati kakve 'limune' da se balansira... Ako je voda stvarno previse klorirana a mora se koristiti odmah, postoji solucija u akvarijskim shopovima koja se kapne u vodu pa se veze sa klorom i pretvara ga u neutralan spoj koji nije stetan...
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
upravo tako kako brain kaze
moze se slobodno koristiti za neutraliziranje klora
naziv je AQUASANA gold,omjer jedna kap na litar vode
neovisno dali gnojimo ili ne



a ima jos jedno sretstvo za smanjivanje ph. vode
ima ga u pet shopovima i nije skupo
 
06.01.2008
15
0
0
44
Koji Je Razlog Sto Utice Na Biljke Da Imaju Tanko Stablo I Preterano Izduzen I Visok Oblik U Prvih Deset Dana Vegetacije Tako Da Hocu Da Padaju Skoro Na Zemlju? Da Nije Vlaznos, Pogresno Svetlo U Prvih Deset Dana Uzgoja, Voda,temperatura?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.