Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
HA ha ha ha!!!

Bezze_Sa evo da i ti malo naucis nesto!
A ne da lupetas tuda!!

HA ha ha ha ha ha! ! ! ! !
 

Ograz

Aktivan Član
02.05.2007
68
4
0
50
bas procitah pre par stranica da destilirana voda nevaja za zaljevanje jer vezuje za sebe mikroelemente pa me zanima jeli vaja kisnica za zaljevanje ili da je pomjesam sa vodom obicnom...
imale su mi biljke smedje fleke medju zilama, vjerojatno nedostatak kalija jeli bi to moglo biti zbog kisnice?
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
kišnica je super samo je isto bitno kakva kišnica ako si u nekom gradu ili blizu sumnjam da je ok . a smeđe fleke može biti puno toga . Preciziraj problem u odgovarajućoj rubrici .

pozz
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Ograz je napisao(la):
bas procitah pre par stranica da destilirana voda nevaja za zaljevanje jer vezuje za sebe mikroelemente pa me zanima jeli vaja kisnica za zaljevanje ili da je pomjesam sa vodom obicnom...
imale su mi biljke smedje fleke medju zilama, vjerojatno nedostatak kalija jeli bi to moglo biti zbog kisnice?

Kakve su to sad fore destilovana voda vezuje za sebe mikro elamente???????:thumbsdown:
Pa voda za sebe vezuje sve iz zemlje!!!!!!
Pa na taj nacin prehrana i sve ostalo i dolazi u biljku! VUALA!!!
Bimno je da nesipas vodu da izlazi iz saksije pumo dole jer tako izbacuje milkro elemente i prehranu koju veze za sebe dok prolazi kroz saksaiju i tako biljci manje ostaje!!!!
Kapis???

Poz.
 
22.11.2007
4
0
0
38
Imam dve Caremelle velichine 15-20cm u prvoj nedelji cvetanja koje su nedavno presadjene u vetje posude. Problem mi se javlja u mrachnom periodu, preko "notji", obe biljke skupe listove koji se malo i uviju, a preko dana se to ispravi, pa ponovo sve isto svakih 12 sati. Ne znam da li to tako treba da se deshava ili neshto nije u redu. Preko "dana" temperatura u boxu je oko 28 stepeni, dok se "notju" spushta i do 18-20 stepeni. Moze to da predstavlja problem?
 

hashberryboy

Aktivan Član
27.11.2007
174
4
0
37
pa kako sam skuzio pitanje,to nije nikakav problem....
one se tak skupe i malo uviju preko noci ---->jer "spavaju"....
a po danu se lisce digne i poravna ------> jer su "budne"....
neznam kak da to drugacije kazem....

a 28*C po danu i 20*C po noci je i vise nego ok....


iskusniji ispravite me ako grijesim...

pozzz :wave:
 

for

18.05.2007
36
1
6
53
Doktor je napisao(la):
Kakve su to sad fore destilovana voda vezuje za sebe mikro elamente???????:thumbsdown:
Pa voda za sebe vezuje sve iz zemlje!!!!!!
Pa na taj nacin prehrana i sve ostalo i dolazi u biljku! VUALA!!!
Bimno je da nesipas vodu da izlazi iz saksije pumo dole jer tako izbacuje milkro elemente i prehranu koju veze za sebe dok prolazi kroz saksaiju i tako biljci manje ostaje!!!!
Kapis???

Poz.


I ja sam to čuo ovdje.Do ove godine sam zalijevao sa destilovanom, ali kada sam to pročitao, počeo sam sa običnom.Ostavim je par dana da odstoji, izmjerim ph, pa onda zalijevam.
A kada je kišnica u pitanju, mislim da ona nije dobra, odnosno u pravilu je prekisela, posebno nakon što sapere svu prljavštinu sa krovova.
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Destilirana voda je nepotreban trosak po mojem misljenju..
lako za to sta ispire minerale.. to u zemlji ne igra neku znacajnu ulogu koliko je opasna u slucaju da covjek ili zivotinja konzumira destiliranu vodu.. moze doc do ozbiljnih zdravstvenih tegoba uzrokovanih manjkom mikroelemenata koje je destilirana voda "odnijela" sa sobom van organizma..

Dakle ne opterecujte se previse sa kakvom vodom zalijevate dok god je PH donekle u okvirima normale, a ako nije lako se postela sa PH + i PH - stvarcicama tipa limun, soda bikarbona itd.. destilirana voda je zbilja zadnja opcija.. nakon sta iscrpite sve ostale mogucnosti..
Moje misljenje naravno..
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
ovako ...da ne otvaram thread bez veze pa cu samo da pitam .

zanima me sta mislite o auto-flowering sjemenkama !

za one koji ne znaju sta je to : to su sjemenke koje automatski počinju cvjetati za npr. 3-4 tjedna i zavrsavaju npr. 8 tjedan .

kako su to uspijeli izvesti ? i da li je to opet donekle advertasing ili ima nesto vise u tome ??

pozdrav .
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Eto slučajno naletih pa da malo prospem pameti ako sam krivo napiso brišite odma sada odma

To ti je zato jer te sorte imaju nešto ruderalis genetike i zbog toga mogu procvjetati neovisno o fotoperiodu tj. koliko sati svjetla imaju
Imaš na sajtu vutra.org-a o tome
 
06.01.2008
15
0
0
44
kakva je razlika izmedju envirolite 125w i osramove 30w? jel to ista vrsta svetla samo je razlika u jacini? ljudi trba mi precizan odgovor da se nezbunim posto nemogu da nadjem evirolite pa sam mislio da je zamenim sa vecim brojem osramovih u fazi vegetacije??? PLEASE
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
stvar je ista kompakt fluo samo što se standardne kompakt fluo rade do nekakvih 30-tak wata a envirolite nije ništa drugo nego jača kompakt fluo žarulja e da i mora se napomenuti da je puno veća od standardnih tako da ima i bolju moć pokrivanja .

Edit : sad sam tek vidio da se ponavljaš i ljen si pretraživati i čitati forum pa zato i od mene ćeš dobiti infraction
 

for

18.05.2007
36
1
6
53
Znam da ste tekst, koji ću citirati mnogi čitali, pa me zanima šta mislite o tome:

EARLY SEXING

It is possible to tell the sex of a plant early, and thus move male plants out of the main growing area sooner by covering a plant is lower branch for 12 hours a day while it is in a constant light vegetative state. Use a black paper bag or equivalent to allow for air flow while keeping out light. Be sure to set up a regular cycle for these covered branches. If light is allowed to reach them during the dark period, they may not indicate early at all.
Use a magnifying glass to look at the early flowers sex type. A male plant will have a small club (playing card) looking preflower with a small stem under it. A female flower is usually a single or double pistil, white and wispy, emerging from an immature calyx.
Some people like to pre-force plants when they are 8" tall, in order to weed out the males. When growing outdoors, many growers do not wish to devote time, space or energy to male plants. Just put the plants on a 12 hours light cycle for 2 weeks, separate the females from the males, then revert the light cycle back to 18-24 hours to continue vegatative growth for the females. Keep in mind, this is a time consuming process and can put the plants back 2 weeks in growth. Do not pre-force plants unless you have lots of time. Just cover one branch per plant with black paper (light tight, breaths air) 12 hours every day under constant light to force pre-flowers and differentiate early.
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
to je inace jako dobra stvar jedino sto gubis je vrijeme . kad je stavis na 12/12 trebat ce joj oko 2 tjedna da pokaze spol i onda opet cirka 2 tjedna da se vrati u veg .
Fino ces moc odvojiti muske od zenksih ali ces bit u zaostatku mjesec dana .
a ono sa black paper bag....jako tesko ce to izvest po meni...ali nista vise ti ne mogu rec jer nisam probao .

ali opet....drzis je u vegu 2 tjedna i prebacis u flowering do kraja . ne vidim sta fali ovoj metodi .
 

for

18.05.2007
36
1
6
53
ne citiraj bez potrebe

Moguće ja čak i da joj ne trebaju dvije sedmice da pokaže spol, ali prije svega me je zanimalo dali se to i u kojoj mjeri odražava na biljku i nivo THC-a kasnije, prilikom "pravog" cvjetanja.
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
pa moguće je da...ja sam uzeo neku zlatnu sredinu !

koliko znam biljka nema losih posljedica...ali mora dozivjeti stres kad je prebacis na flowering i onda opet u veg...mozda i ne... jednostavno joj treba vremena da to napravi ! i koliko znam nema to nikakve veze sa thc-om ....ispricavam se ako sam u krivu .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.