Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
naravno da ne
al nisam na to mislio

sve ovisi kak mislis uzgojit
ak ides na 10 biljki
ti to nije dosta
ak mislis neki manji grow
i manje vutre
onda je to druga prica


sve ovisi o velicini boxa
to ti je prva referentna tocka
sam ces si dat odgovor
ak si postavis pitanje koj ti je cilj
 
30.09.2008
18
1
0
44
Ovako, imam problema sa prehranom. Biljke nisam uopce hranio, rasle su brzo, no nakon nekih 20 dana (i 20 centimetara) kao da su malo stala. Dan nakon zuti vrhovi novih malih listova na vrhu biljke, koji dan nakon pocinju zutiti donji veliki listovi, ali svi, ne samo vrhovi. Ja zalijem dobro (zalijevam svaka 3-4 dana sa 0,5 litara vode), ali ono nista. Ne raste, listovi se spustaju, a sada mi se jos pojavi nekroza i rupice u listovima. Ja odlucim zagnojiti, zagnojim, nekoliko sati nakon toga, svi listovi kao da dobiju erekciju i biljka u jedan dan naraste 1,5cm; medjutim, rasla je samo 24 sata, mozda malo vise, a nakon 36 sati listovi se opet spuste. Ja ju odbijam zaliti jos bar jedan dan-dva jer svi kazu da je prezalijevanje najgora stvar i zalijem obicnom vodom, jer svi kazu ne gnoji svaki puta. Ja zalijem, ali nista, biljka ne raste, a listovi spusteni i simptomi se intenziviraju. Dva dana kasnije, zagnojim, i listovi polete, dobiju boju, narastu, biljka pocinje rasti kao da nema sutra i to "dobro" stanje traje kojih dan - dan i pol i onda opet listovi padnu i kao da trazi hranu.

Biljke su trenutacno stare 35 dana, imaju izmedju 30 i 40 cm, 7 - 9 internoda, grmaste, HPS 400 w, temperatura izmedju 23 i 27, nalaze se u saksijama od 11litara.

Da li da gnojim biljke svaki drugi dan, jer ocito to (za sada traze) ili da im dodam vise gnojiva po hranjenju ili nesto drugo?

Hranim ih sa HESI TNT kompleksom, pola propisane doze (iako kaze da za biljke u rastu trebam stavljati duplo vise gnojiva nego sto sada stavljam).
 

octo

Aktivan Član
27.09.2008
81
0
6
45
kupio sam philips son-t pro 150 w pošto nisam nigdje mogao naći 250w pa me zanima ako će mi biti dosta imam i dvije štedne od 1250 i 2600 lum box 60x80x150
hvala na razumijevanju
 
10.11.2008
23
0
0
43
ljudi molim pomoč ako je moguče što hitnije
1. mogu li koristiti prokrom tj. inox sjajni kao sjenilo za hps 400w
2. 6. mi je dan vegetacije i ne mogu kontrolirat vlagu stavia san 2 ručnika i nikako da je povečam varira od 30-40%

u naprid hvala
 

Angel

Banned
Banovan
25.10.2008
15
0
0
40
Pozdrav!

1. Inox ti nije najbolji za reflektor. Ovisno o stupnju poliranja reflektira samo oko 40-80% svjetlosti naspram 90% koliko reflektira aluminij. A i aluminij bolje odvodi toplinu...
2. Temperatura?
 

Angel

Banned
Banovan
25.10.2008
15
0
0
40
Super onda možeš smanjiti out ventilator i žrtvovati 3-4 stupnja. I isključiš jedan in vent :)
Kako biljke rastu dobijaju sve veču površinu za disanje pa isparavaju više vode pa če ti i %vlage rasti.
Ak to ne uspije možeš staviti prozirnu plastičnu bocu ili nešto slično preko biljke dok su još ovako male
 
10.11.2008
23
0
0
43
angel hvala na brzom odgovoru
pozdrav iden pokušat
a šta misliš o neznam kako se zove spravica služi kao ukras znači uronjeno u vodu i radi maglicu ima li smisla to nabavljat
 
30.09.2008
18
1
0
44
Itko? Poanta je da biljke izgledaju zivo i bujaju samo kada ih nahranim, a padnu dva dana nakon toga i listovi budu totalno spusteni, i ne dizu se sve dok ih opet ne nahranim (obicnu vodu ignoriraju). :D

Gensbuster je napisao(la):
Ovako, imam problema sa prehranom. Biljke nisam uopce hranio, rasle su brzo, no nakon nekih 20 dana (i 20 centimetara) kao da su malo stala. Dan nakon zuti vrhovi novih malih listova na vrhu biljke, koji dan nakon pocinju zutiti donji veliki listovi, ali svi, ne samo vrhovi. Ja zalijem dobro (zalijevam svaka 3-4 dana sa 0,5 litara vode), ali ono nista. Ne raste, listovi se spustaju, a sada mi se jos pojavi nekroza i rupice u listovima. Ja odlucim zagnojiti, zagnojim, nekoliko sati nakon toga, svi listovi kao da dobiju erekciju i biljka u jedan dan naraste 1,5cm; medjutim, rasla je samo 24 sata, mozda malo vise, a nakon 36 sati listovi se opet spuste. Ja ju odbijam zaliti jos bar jedan dan-dva jer svi kazu da je prezalijevanje najgora stvar i zalijem obicnom vodom, jer svi kazu ne gnoji svaki puta. Ja zalijem, ali nista, biljka ne raste, a listovi spusteni i simptomi se intenziviraju. Dva dana kasnije, zagnojim, i listovi polete, dobiju boju, narastu, biljka pocinje rasti kao da nema sutra i to "dobro" stanje traje kojih dan - dan i pol i onda opet listovi padnu i kao da trazi hranu.

Biljke su trenutacno stare 35 dana, imaju izmedju 30 i 40 cm, 7 - 9 internoda, grmaste, HPS 400 w, temperatura izmedju 23 i 27, nalaze se u saksijama od 11litara.

Da li da gnojim biljke svaki drugi dan, jer ocito to (za sada traze) ili da im dodam vise gnojiva po hranjenju ili nesto drugo?

Hranim ih sa HESI TNT kompleksom, pola propisane doze (iako kaze da za biljke u rastu trebam stavljati duplo vise gnojiva nego sto sada stavljam).
 
28.11.2008
6
0
0
33
Pozdrav svima,
Poceo sam sa unutarnjim uzgajanjem uz pomoc lampi, i sve mi ide ok. Ali se nerviram jer trebam sljedeci vikend na put i nece me biti cijeli vikend , znaci tri dana. Tako da nemogu iskljuciti ni ukljuciti lampe. Biljke su mi u trecem tjednu i pitam vas za savjet-pomoc. Hoce li im se sta desiti ako ih ostavim iskljucene ? Hoce uvenut ili im se nesto desit i sta da radim.
Unaprijed hvala
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
45
Mr_Salieri je napisao(la):
Pozdrav svima,
Poceo sam sa unutarnjim uzgajanjem uz pomoc lampi, i sve mi ide ok. Ali se nerviram jer trebam sljedeci vikend na put i nece me biti cijeli vikend , znaci tri dana. Tako da nemogu iskljuciti ni ukljuciti lampe. Biljke su mi u trecem tjednu i pitam vas za savjet-pomoc. Hoce li im se sta desiti ako ih ostavim iskljucene ? Hoce uvenut ili im se nesto desit i sta da radim.
Unaprijed hvala


KUME NISI ČUO ZA FAKING TAJMER (po vuku;):ludaci_lol::violent018:
..a valjda imaš i neko mesto blizu prozora..!!??
uostalom bojs primi se knjige :read:
 

Angel

Banned
Banovan
25.10.2008
15
0
0
40
Nikako ih nesmiješ ostaviti bez svjetla... uvenut ce ili ako prezive stres ce biti prevelik pa ko zna kako če se to odraziti na biljke. Toplo preporucam odlazak od nekog prodajnog centra ili ducana s elektricnom robom i kupi si automatski tajmer! To ti je onaj steker s 24 satnim kotacem na kojem mozes podesiti vrijeme paljenja i gasenja Nemogu vjerovati da si do sad rucno palio i gasio lampu :icon_eek::icon_eek:


Gensbuster biljke su ti dovoljno jake za punu dozu svakih tjedan dana. Neznam koju vrstu uzgajas jer imas vrsta (poglavito sative) koje piju pun k nutrijenata. Posto su ti vec dosta velike preporucam i 12/12 asap. S TNTom mozes nastaviti zaljevati i prvih 1-2 tjedana od pocetka 12/12 jer če ti biljke doslovce buknutii treba im dosta N da održe rast.
 

Angel

Banned
Banovan
25.10.2008
15
0
0
40
Jel smeta nekog sto djelim savjete a uopce nemam kredibiliteta? Naime nisam uzgajao indoor vec nekih 5 god ali dok jesam bio sam vrlo studiozan, heh ipak je uzgoj egzaktna znanost :icon_mrgreen:. Slike zadnjeg outdoora s domajom koj ima crvene dlacice od pocetka cvjetanja postam cim ih dobijem mozda onda dobim koji rep+ :sun2:
Rado bi ponovo indoor ali sam ostao zapanjen kolicinom informacija koje su postale dostupne na netu... sve te metode pa vrste a i cjene sjemen su drasticno pale...
Uglavnom dobar planing je vise od pola posla a i stedi zivce kasnije pa kad pocnem nesto novo postam na forum
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
mislim da nesmeta ako znas sta pricas svako ima pravo da slusa ili neslusa pozzz brate
to ce se vremenom pokazati ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.