Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

octo

Aktivan Član
27.09.2008
81
0
6
45

ovako sam ja odrezao vrh i bilo je problema ali vidim da smo to prebrodili a sad me zabrinjavaju novo pećeni mail listići izgledaju mi nekako povijeno ili se možda varam
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Prebrodili?Kaj je bilo na kraju?...

...ovo je normalno,previse se zamaras..... don't worry,be happy :)
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
ovisno sta ti je velik racun..

..izracunaj si 0.9kW x 0.87lipa sat x sati utrosenih u mjesecu i dobijes iznos...
ako ti radi na 18sati ,to je mjesecno CIRKA 450 HRK

...ako radi 12 sati...
291 HRK

ovo je racunica prema mojoj cijeni struje i 31 dan u mjesecu
nadam se da je od pomoci :)
 

Flegy

Aktivan Član
27.01.2007
331
6
0
33
bestineverything.freeforum.ca
oho dosta je pomoglo..a i dosta je to velik racun ako je to tako a negdje sam na forumu procito neko ko je uzgajo s reflektorom od 500W da mu se racun poveco sam za par kuna 5-10kn .... :watchplant: ?
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
ev jedno glupavo pitanje...
cirkam rasvjetu... gledam na *********** ima za uzet cfl 200 crvena i plava za ....600tinjak kuna
i gledam svud drugdje pa te su lampe duplo skuplje svuda...
i na kanabisu ima ona od 200w ali combo i za veg i za cvjet(oko500kuna)...
pa si kontam definitivno narucit ove dvije s ***********...
samo kontam da ce grijat to tosta....
pa sta vi mislite koja je bolja solucija?
 

peri.lee

Aktivan Član
16.07.2008
81
9
0
57
pa računaj da za istu cijenu u *********** ipak dobiješ 2 lampe...možeš ih kombinirati ili koristiti odvojeno ako želiš vege i flower box ...ne griju jako a uz ok vent možeš na 10 cm od vrha biljke bez problema
budući da si iz slavonije najbolje solucija je sletit se do bg i na licu mjesta uzet šta ti treba jer razlika između puta i poštarine nije neka...+ u shopu imaju i stvari koje nemaju na sajtu a nije da nisu povoljni
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Flegy je napisao(la):
oho dosta je pomoglo..a i dosta je to velik racun ako je to tako a negdje sam na forumu procito neko ko je uzgajo s reflektorom od 500W da mu se racun poveco sam za par kuna 5-10kn . ?


taj tko je rekao zajebao se...ja imam cfl sve zajedno 120w..pa imam nekih 30-35kn mjesecno samo na to.
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
che ima pravo, a taj ko misli da reflektor od 500w troši 10 kn mjesečno za grow, živi tamo gdje su kuće od čokolade i di je branko kockica u vječnoj kariranoj košuljici. evo ti izračun za cfl od 15 žarulja i to sve varijante,

jeftina/skupa struja 24h na dan (vegetacija)
jeftina /skupa struja 12h na dan (cvjetanje)

88,18kn 12h jeftina
176,36kn 24h jeftina
108,05kn 12h skupa
216,11kn 24 h skupa

cfl daje slabije rezultate od hps i mh ali su i računi osjetno niži, tako ko voli nek izvoli!
a idealan je indoor sa strujom koju plaća neko drugi, ima i toga.obećana zemlja indoora

a fula sam cifre su bez pdv-a i s pdv-om a ne skupa jeftina, ako je po hep-ovoj tablici na stranici
 

zelenikawasaki

Aktivan Član
07.06.2008
261
8
0
37
@peri lee
pa ono i ta opcija je u pogledu.... otic do bg-a ono vidit svjeta malo nije ni to loshe...
sad si mi dao ideju! aj fala ond palim za begesh pa ko zna mozd i filter tam nes iskombiniram...

btw.. u slo u growshopu lik mi nudio neku vrst tkanine (vise ko staklena vuna il sta god) dost tanko mozd 0,5-0,7mm i kaze da otog prave filtere i da to povuce sav smrad...
ja ono mal skeptican prema tome... ono lik trazio 12e za nekih 40*80 tog shita...
pa st miliste otom?
i jel ima u *********** tak sta? s obzirom na cijene to bi trealo kostat oko 6e :) na moj veeeeeeeeliki smješak
:hippy:
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
daj se u cflaše jer stvarno će te iznjeti suma što se ono kaže...
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Nisam htio ništa komentirati da (opet) ne ispadnem babadroga, ali osvjestiće se momak kad stigne račun za struju. Ja sam se recimo skroz prebacio na 12/12 u jeftinoj tarifi upravo radi računa koji (za grow) ne prelazi 150kn mjesečno.
 

ZonoM

Aktivan Član
11.03.2008
260
5
0
38
Samo jedno,pitanje.Na boks od 90x60x120 hocu da stavim dva samo dva ventilatora,jedan da ubacuje a drugi da izbacuje vazduh.Zanima me koliko bi oni trebali da budu,kog kapaciteta?
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
je, znam da ti je to he he he, ali uzmi u obzir da je i to jedan od razloga zašto ekipa pada! povećana potrošnja struje s obzirom na dotadašnju. ali to se odnosi na grow roomove, di se potrošnja digne za ohoho kilovata i ostane dignuta i liti i zimi...
a to što ti ne plaćaš struju je ok, ali što misliš da neće primjetit onaj ko je plaća da se rata digla?
ja smatram da je u redu da bude babaroga koje će ljudima otvorit oči, pa makar i pljuskom!
zato bongy udri jer očito ne kuže ljudi da je grow na struju širi pojam od growa samog!!!
prvo izračunati pa se igrati u domeni svojih mogućnosti!
 

Flegy

Aktivan Član
27.01.2007
331
6
0
33
bestineverything.freeforum.ca
jebote da sam sirotinja nebi stavljo toliko svjetla u boks i svjestan sam racuna ali i to je za ljude zar ne? lova nije u pitanju.... znaci hapse i ljude koji koriste grijalice za grijanje npr od 3000W :)
 

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
ma niko te ne smatra sirotinjom, realno, nikoga nije ni briga, samo smo ti rekli da je 900w puno više od 5-10 kuna mjesečno.
i ne hapse se ljudi zbog računa za struju, ali se skreće pažnja. jer ok je povećana potrošnja zimi, ali kad ostane to grijanje od 3000w i liti?liti je klima, naravno?! samo zimi je i grijanje i tvoj box, a liti i klima i tvoj box...
reka san, to se na jedan box neće skoro pa ni primjetit, ali zamisli grow room?!!
ljudima koji godinama žive istim stillom potrošnje struje računi su ujednačeni
i kad vide da im računi rastu, istražuju jer prvo misle hep ih potkrada, pa onda nije hep, pa ko je i tako to.ali ako si svoga growa i računa za struju gospodar, nemaš da brineš, uživaj!
ali očito ti treba skrenut pažnju da je znatno skuplje nego li ti je neki znalac reka!
nego, koliko ti toga pod ta svitla stavljaš?
ima tu lumena fino!
uživaj...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.