Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
28.01.2009
45
6
0
41
Šaman Šandor je napisao(la):
Postavio sam ovo pitanje u temi jednoj ali nisam dobio previše konkretan odgovor tako ad evo ga i ovdje

Zanima me koli dugo i u kojim uvjetima se mogu sačuvati cvjetovi muške biljke radi kasnijega oplođivanja ponekoga heda na drugoj biljci pomoću štapića za uši ili nekom drugom metodom(nebitno).
Uglavnom znači glavno pitanje je kako čuvati te cvjetove i koliko dugo mogu biti dobri za oprašivanje.
Oprosti Shamane ali ne znam sta ti nije jasno,rekao sam ti iz svog iskustva,jedino ako nemas poverenja u rastino misljenje:) meni je cela biljka(bez korena) bila u kesi dobro zatvorena da neulazi vazduh,2 meseca,posle toga uzmem gornje muske cvetove i skinem sa grana....odnesem na feminiziranu plantazicu,i biljku koju hocu da oplodim,stavim muski cvet u sredinu biljke(tako stoji 5 dana) posle ih samo sklonim,mada se vec poprilicno osuse...i ne bih ti savetovao da ostavljas muske cvetove na ovaj nacin vise od 7dana,da nepreteras......:sun2:
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
45
travinlist je napisao(la):
bok ekipa! dakle, oblozio bih box koji je od drvenih ploca bijelim papirom pa me zanima koliko je to dobra zamjena za bijelu mat boju ili kuhinjsku fliju i dal ce se svjetlo uspjesno odbijati od bijeli papir ukolik ose sve dobro(kvalitetno) poslozi!?


FREND PROLAZI PAPIR (bar kod mene,ispod je alu.F. od prije) 2-3kom. JEDAN PREKO DRUGOG A3 I TO JE TO..!!!!!
ETO VAKO JE TO BILO A I SAD JE +MALO majlera!!!POZ...
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
rasta-mare je napisao(la):
Oprosti Shamane ali ne znam sta ti nije jasno,rekao sam ti iz svog iskustva,jedino ako nemas poverenja u rastino misljenje:) meni je cela biljka(bez korena) bila u kesi dobro zatvorena da neulazi vazduh,2 meseca,posle toga uzmem gornje muske cvetove i skinem sa grana....odnesem na feminiziranu plantazicu,i biljku koju hocu da oplodim,stavim muski cvet u sredinu biljke(tako stoji 5 dana) posle ih samo sklonim,mada se vec poprilicno osuse...i ne bih ti savetovao da ostavljas muske cvetove na ovaj nacin vise od 7dana,da nepreteras......:sun2:

Ma ok to vjerujem ti ali zanima me koliko može dugo bit i hoće li se moći duže uskladištiti ako je recimo u zamrzivaču itd...
 
02.11.2008
7
0
0
37
Meni ima logike da bi polen sa muške biljke moga biti u zamrzivacu,da ga skines sa biljke pa kao prah da ga pospremis. To mi ima smisla jer i travicu drzis u zamrzivacu da bude svjeza. E sada ovisi kako polen reagira na hladnocu, da li je upotrijebljiv nakon zamrzavanja ili ne...?
 
02.11.2008
7
0
0
37
mali.medo je napisao(la):
FREND PROLAZI PAPIR (bar kod mene,ispod je alu.F. od prije) 2-3kom. JEDAN PREKO DRUGOG A3 I TO JE TO..!!!!!
ETO VAKO JE TO BILO A I SAD JE +MALO majlera!!!POZ...



Stari prekrasne ti biljke ove dvije jako, znima me samo koliko suhog si dobio jer prvi puta radim pa ima tako nesto slicno pa da znam ocekivati cca... Hvala svejedno peace
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Alo Shamane! Polen se brzo kvari: najučinkovitije ti ga je držati 2-4 tjedna na 4stupnja - hladnjak. Ako ga misliš uskladištiti na dulje vrijeme tada ga moraš zamrznuti na -18 ali ti se onda vijabilnost polena spusti na svega 10% i manje... Uglavnom još nisam uspio nači da je netko napravio istraživanje baš s marihuanom ali manje više kod svih biljaka je ovo slično.

 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
45
Stiiick je napisao(la):
Stari prekrasne ti biljke ove dvije jako, znima me samo koliko suhog si dobio jer prvi puta radim pa ima tako nesto slicno pa da znam ocekivati cca... Hvala svejedno peace


cca.. je mnogo varijabijna kombinacija!!!:sun2:
več sam negde salpi taj dio al uglavnom cca 180g."ubranog" nakon "nekog vremena"
(kvali. suš.+curing)pada na max. 50g. i to ako dobiš pevaj(bez granja, sranja i td.;)
naravno zavisi i od "imena i prezimena" dotične kurave:costumed-smiley-027 i ostalih igri i konbinacija
koje uz to idu:vb_whip:(potovi,đubre,svetlo,prostor i td.)brijem da ti jasno je!!!?!!!
a ostalo če vidiš ako ide sve po planu:bis:i programu...POZ... pa javi šo bi!!!
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
Travica je napisao(la):
Pozdrav svima..
Imam jedno pitanje... Dali se moze u box stavit sa strane ogledala..? Jer svjetnosti ce biti duplo vise...
i ne samo svijetla !!!
imaćeš i duplo više biljaka :rofl:
 
05.03.2009
38
5
8
35
Pozz ljudi... evo moram i ja nesto pitat... Box (40sirinaX60DubljinaX70Visina) svijetla 3x 22w 6500k Landlite + 2X Osram 23w 6500k (kasnije za cvijetanje uz osramice ide i 3x 24W 2700K) zrak 1 12 cm vent upuh 2X 12 cm venta ispuh.... 2 biljke indoor sorte sa LST-anjem.... šta velite? sve ok il kakvi savjeti?
 
08.03.2009
7
0
0
33
balcan_smoke je napisao(la):
i ne samo svijetla !!!
imaćeš i duplo više biljaka :rofl:

Bwahahaa.. Dobro si to reko..
Ali stravno.. Probajte stavit svijecu i ogledalo do nje.. Biti ce svjetla duplo vise.. Pa sam mislio isto da bi bilo s tim..
 
31.01.2008
23
0
1
35
Ovako,koliko je bitna udaljenost(metara kabela) startera(propaljivača) od grla žarulje?Pročitao sam da se gubi snaga pa me sad zanima da li su gubici značajni ili da se ne zabrinjavam?
Planiram kupit hps 400W a balast i starter bi bili nekih 2m kabela od grla?
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Travica je napisao(la):
Bwahahaa.. Dobro si to reko..
Ali stravno.. Probajte stavit svijecu i ogledalo do nje.. Biti ce svjetla duplo vise.. Pa sam mislio isto da bi bilo s tim..

Mora da je kompletna growerska zajednica u zabludi ... :sun2:

Znaš onu staru kinesku, o toploj vodi ? :vb_kez:
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
45
asdf je napisao(la):
Ovako,koliko je bitna udaljenost(metara kabela) startera(propaljivača) od grla žarulje?Pročitao sam da se gubi snaga pa me sad zanima da li su gubici značajni ili da se ne zabrinjavam?
Planiram kupit hps 400W a balast i starter bi bili nekih 2m kabela od grla?


GUBICI MINIMALNI,ZANEMARIVI ALI ČEMU JE*BE*NA 2m!!??
AL BRIJEM DA PREKO JE VEČ UPITNO AKO SU TI ŽIČICE TANANE (mislim na temperaturu i kvadraturu iste;)
 
28.01.2009
45
6
0
41
SuperAngel je napisao(la):
Alo Shamane! Polen se brzo kvari: najučinkovitije ti ga je držati 2-4 tjedna na 4stupnja - hladnjak. Ako ga misliš uskladištiti na dulje vrijeme tada ga moraš zamrznuti na -18 ali ti se onda vijabilnost polena spusti na svega 10% i manje... Uglavnom još nisam uspio nači da je netko napravio istraživanje baš s marihuanom ali manje više kod svih biljaka je ovo slično.

Andjele.....ja nisam radio ovo u svrhu experimenata,radim sve po osecaju,nemam nekog znanja kao ti,samo iskustvo i praksa....a iskustvo i praksa su mi (mada samo jedne godine) pokazali da muski cvetovi skoro 2meseca stoje u zatvorenoj kesi u podrumu...i nakon toga je uspelo oprasivanje...mada taj metod ne bih preporucio opet iz iskusvta,zato sto genetski posle seme vuce vise muzjaka.....:sun2:
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
rasta-mare je napisao(la):
...mada taj metod ne bih preporucio opet iz iskusvta,zato sto genetski posle seme vuce vise muzjaka.....:sun2:

Daj mi ovo objasni ...koji je razlog tomu???

i kako su dobivena ova sjemenja sto kupujemo prek seed banka,kaj homic oprasi zensku ili...

i fala :)
 
28.01.2009
45
6
0
41
Che* je napisao(la):
Daj mi ovo objasni ...koji je razlog tomu???

i kako su dobivena ova sjemenja sto kupujemo prek seed banka,kaj homic oprasi zensku ili...

i fala :)
Ma to sam jedne godine probao,slucajno...ustekao muzjaka jer je extra mirisao....to neko ko ima celu feminiziranu plantazu a zeli oploditi samo npr. jednu biljku...ali ja nisam to vise radio tako....
A semena koja narucujemo su genetski modifikovana,tako da i muzjak koji j..e ima manje potencije,samim tim i manje muskih semena.....naravno postoji i 100% zensko seme...to je posebna tehnologija......:sun2:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.