Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Baš mi se piše konstruktivno :sun2:
Ova regularna sjemena koja mi kupujemo su večinom F1 hibridi (Lowryderi su posebna priča). Banke sjemena imaju svoje "knjižnice" biljaka iz kojih rade svoje sjeme. To su mame i tate koje drže u stalnoj vegi i sa njih samo skidaju klonove. Najlakše je dalje objasniti sa primjerom: Super silver haze recimo: Uzmu klon sa mame koja je hibrid skunka i NorthernLightsa i klon sa tate - hazeA. Bace klonove na cvjetanje i pare ih i ko rezultat je sjeme: F1 hibrid. Takvo sjeme je "najzdravije" i nudi ponešto varijacije fenotipova u dječice :)
Neki seedbankovi koji baš nisu vješti u tome što rade često rade inbreeding da bi stabilizirali strain (pare braču i sestre ili djecu i roditelje) tako se može dobiti uniformnije sjeme ali isto tako može biti dosta mutanata, hermija i slaba germinacija.
Feminizirano sjeme... šta reći... GHS npr drži mame u knjižnici. Uzmu klonove bace ih na cvjetanje, pošpricaju hormonima da izbace **** i oplode same sebe. Također čuvaju taj ženski polen pa to ni nemoraju raditi svaku generaciju.


Evo filmić impresivne knjižnice od Shantibabe. Od tih 50ak mami i tati koje đrži tvrdi da može reproducirati sve evropske strainove te večinu američkih. Čoek zna! Izmislio je White Widow između ostalog, osnovao GHS, osnovao firmu u kojoj je radio sjeme za večinu eu banki sjemena, magistar genetike... :sun2:

[YOUTUBE][/YOUTUBE]
 
04.05.2008
46
4
8
bok ljudi treba mi vase misljenje i to hitno.
naruci bi neko sjebe a neznam sta, svidja mi se sa ************ himalaya gold, sta vi mislite o toj trgovini i misljenje o biljci. hvala unaprijed
 
28.01.2009
45
6
0
41
bongash je napisao(la):
Mare, reci da se šališ .... right ?

Kakva crna genetska modifikacija ?
:icon_lol: ha ha ha ah.....izvini bongash, cinjenica da sam malo se frljno terminom glupim.//
glupson za nauku....ja sam ti bongas seljak coek,rasta...zivim i radim po osecaju:):sun2:
bless you...........

Auuuu Andjele Supersonicni....kako da te pohvalim vishe....evo imam zelju da te pohvalim za ovu temu,ali ne znam kako,pa ako neko zna a i ti:) reci.....te......
blesss you

edit:sve to može u jedan post, ok ?
 
28.01.2009
45
6
0
41
Auuuu Andjele Supersonicni....kako da te pohvalim vishe....evo imam zelju da te pohvalim za ovu temu,ali ne znam kako,pa ako neko zna a i ti:) reci.....te......
blesss you
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Ma... večinu toga sam preskočil :eek:hno: Nema veze... uglavnom.... Shanti sad zajedno s Nevillom radi u Mr.Nice seeds tak da ak koga zanima dobra genetika zna di ju moze nabavit :sun2:
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Očito je dobro ako si ti zadovoljan. :vb_kez:
Nego, kad si prihranjivao sa ovim gnojivom, u vegi ili u cvjetanju ?

Substral je kao poznata marka pa mislim da gnojivo ne bi trebalo bit loše ...
Napiši koji je omjer NPK.
 
22.02.2009
36
0
0
40
bongash je napisao(la):
Očito je dobro ako si ti zadovoljan. :vb_kez:
Nego, kad si prihranjivao sa ovim gnojivom, u vegi ili u cvjetanju ?

Substral je kao poznata marka pa mislim da gnojivo ne bi trebalo bit loše ...
Napiši koji je omjer NPK.
6-3-6 +minerali+više željeza za zelenije listove
 
09.12.2008
29
2
0
34
evo mene nesto interesuje.....
imam skunk...i vec je spreman za cvijetanje...pa me zanima mozel se to odraditi na stednim sijelicama 827....jer nemam nista bolje....

da li bi mogao jos sta da napravim....
 
27.02.2009
41
7
8
40
imam par pitanja pa ak neko moze pomoci...

imam saxije 25x25 (stanu mi 3 takve saxije), visina boxa 110cm, CFL lampe..
znaci nece se ici tolko na visinu biljaka.. interesuje me da li su te saxije ok velichinom za dwarf vrste?

uzeo sam Substral Terra Magma zemlju, unutra ima svega pa tako i perlita.. trebam li jos mijesati zemlju sa necime (npr. stiroporom)?

mogu li od pocetka klijanja do harvesta drzati biljku u istoj zemlji (znaci da ne presađujem)?
 
03.03.2009
13
0
0
38
Ovako, kupio sam FOLIFERTIL T (tekuće lisno gnojivo) i zanima me slijedeće....

1. Kako?
2. Na koji način?
3. Koliko puta dnevno?
4. Kamo (na listove il u zemlju) gnojim?
 
27.02.2009
12
0
0
37
uzeo sam neki refletor(halogeni waljda) od 350W i planiram da stawim 2 neonke od 30W, pa moje pitanje glasi dal je to dowoljno swetla ili koliko wati je dowoljno za box sirine55,duzine 55 i wisine 70 cm? unapred hwala
 
22.02.2009
36
0
0
40
Chuvarkucha je napisao(la):
Ovako, kupio sam FOLIFERTIL T (tekuće lisno gnojivo) i zanima me slijedeće....

1. Kako? rukama
2. Na koji način?-imaš upute na bočici
3. Koliko puta dnevno?misliš mjesečno
4. Kamo (na listove il u zemlju) gnojim?
ako je lisno gnojivo onda valjda preko lista ide prihrana
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
weed4life to ti je previse topline/struje/svjetla za taj box
i halogeni ref nije nesto xtra lampa za nase bilje, raje uzmi hps 250w max
 
23.02.2009
29
0
0
49
..aj neka mi netko kaze kako prepoznat musko od zenske...?????
i kada je se to vidi najkvalitetnije???
 

tonina

Aktivan Član
11.03.2009
61
0
0
47
Pomozite,
biljke s u fazi vegetacije već 3 tjedna i sad bi ih presadila
u veće posude.
Mogu li prilikom presađivanja zemlju nasut do prvih listova?
Znači da ona dva mala okrugla lista također prekrije zemlja.
Danas bi ih presadila pa vas molim za brzi odgovor.
 
22.02.2009
36
0
0
40
tonina je napisao(la):
Pomozite,
biljke s u fazi vegetacije već 3 tjedna i sad bi ih presadila
u veće posude.
Mogu li prilikom presađivanja zemlju nasut do prvih listova?
Znači da ona dva mala okrugla lista također prekrije zemlja.
Danas bi ih presadila pa vas molim za brzi odgovor.
jel su ti previsoke pa ih želiš skratiti?mislim da ti je još rano za presađivanje...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.