Pitajte sve sto vas interesuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
kalevra je napisao(la):
ne citiraj bez potrebe!!!


vecer....
ljudi evo i ja sam nes uspio uslikat pa pucajte.....
ljepotice su low#2, 17ti dan i na ulazu su za cvijetanje momento su na rez\18\6,a sada ce na 12\12,sta se tice vlage ja sam objesio unutra krpu koja visi i savako pola dana je mocim i u redu je......
http://img299.imageshack.us/gal.php?g=fotografija0203.jpg
nije najbolje slikano jer je pod ugasenim svjetlom ali za otprilike nes rec....
do navece onda cu jos jednom pod svjetlom tako da je to to...


Pozdrav

Čudno da it još nitko nije odgovorio s obzirom na to kolko LR stručnjaka imamo na forumu :) Uglavnom nemoj ih bacat na 12/12 samo ih ostavi na 18/6... njima netreba skračivat dan da bi procvjetali... AUTOFLOWERING :sun2: .... na 12/12 ćeš dobiti manji prinos
 
23.02.2009
29
0
0
49
SuperAngel je napisao(la):
Pozdrav

Čudno da it još nitko nije odgovorio s obzirom na to kolko LR stručnjaka imamo na forumu :) Uglavnom nemoj ih bacat na 12/12 samo ih ostavi na 18/6... njima netreba skračivat dan da bi procvjetali... AUTOFLOWERING :sun2: .... na 12/12 ćeš dobiti manji prinos

...mnogo ti hvala!!!
naci mislis da samo tako produzim ma govore mi da ce bit ....neznam ni sam da ne poraste previsoka pa zaboravi procvijetat!!!!:sick:
 
11.03.2009
3
0
0
48
raja imam problema sa vlaznoscu 25 do 30 mislim malo je sve sam probo ali ne ide ako ima ko kakav savjet bio bi zahvalan:sick:
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
prijevod:

zames kreku
otvoris ju
izvadis glavcinu
turnes nutr
skicnes 2x
i eto ti peha:))

joj ce me banaju:icon_lol:
 
24.03.2009
9
0
0
35
...e ovako sad bih zelio napravit moj prvi grow box i zamislio sam ovako:
-grow box: 70x100x180
-osvetljenje: HPS400w with cool tube
-ventilacija: u box bi stavio jedan sunon220v(39,07m3/h) ventilator pri dnu da ubacuje zrak i pomera biljke,a pri vrhu boxa jos jedan sunon220v da izbacuje vazduh,a sto se tice ventilator koji bi cirkulisao zrak u CT-u...nisam pametan,tu mi treba vas savet!?Mozda bi jos doda pri dnu koji komp. kuler zbog pomjeranja biljka,koliko je to pomjeranje biljaka uopce vazno?
-termometar+hidrometar(digitalni)
-ph metar(nadam se da je pametno ulagati u ovaku stvar posto vidim da preplicu mnogi postovi po tom pitanju?!)
-mylar folija
-navodnjavanje:ne znam koliko puta u toku dana biljci treba dotok vode,u kojim kolicinama,kako napravit patenat navodnjavanja??slusao sam nesto o destilovanoj vodi,pa da se mesa djubrivo,i te stvari u vezi ph koje su me i navele na to da razmisljam o kupovini ph metra!)
-koju vrstu uzgajati:nisam pametan
...sa dosta stvari sam upoznat ali to sam sve uspjeo pokupiti sa ovog fantasticnog sajta,zelim napredovati sto u praksi sto u edukaciji!Posto je ovo moj prvi grow,ne znam da li je pametno ulagati ovoliko novca?poceo sam da zivim u inostranstvu i uskoro pocinjem i da radim tako da u principu sav trosak bi pokrpio u dva tri meseca da i ne osetim!
Odgovori?!Saveti?!Pitanja?!Primedbe?!Pohvale?!Sve sam voljan primit,zato hvala u napred!
...hvala puno!
 

tonina

Aktivan Član
11.03.2009
61
0
0
47
Aj pomozite!!!
Kad biljkice prebacim na 12/12 nakon koliko odprilike bi trebale pokazat spol
i uopće počet cvijetat?
Pozz
 
13.03.2009
2
0
0
47
Poz Svima !!
Jendo pitanje, prvi uzgoj, 12 biljki, vec su po nekih 15-20cm. MH 400w i 12 philips stednih od 24w ( 8 cool daylight i 4 wharm white ) Pitanje je u vezi ventilacije, sve biljke se nalaze u posebnoj sobi, ne u boxu. Ima oscilirajuci ventilator i klima koja radi non sto i temp je 28. Da li je potrebno ubacivati nov vazduh stalno ili ne. Ako ubacujem nov vazguh, napolju je toplo, onda mi klima nevredi, vrlo brzo temp ode na 30-31. hvala
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
pa dobro bi blo da im das svezeg vazduha kolko mozes ...
ako nemoz preko dana onda bar preko noci kad je napolju hladnije ...
sve u svemu svezi vazdh dobro dosao .....
 

tonina

Aktivan Član
11.03.2009
61
0
0
47
Aj pomozite!!!

Već pitala al odgovor nisam dobila,biće da je pitanje stupido.
Kad biljkice prebacim na 12/12 nakon koliko odprilike bi trebale pokazat spol
i uopće počet cvijetat?
Pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.