Pitanja tijekom rasta...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
30.04.2013
3
0
0
Prvo ispricavam se ako je tema neprimjerena


Dakle u zadnje vrijeme stvarno puno citam o ovome svemu i nisam mislio nikakav post napisat ali neke stvari ne razumijem...

Ono oko svijetla 18:6 i 12:12... ne kuzim zasto i kada treba prebacit na 12:12... ja sam mislio drzat na 18:6 pod CFL LAMPOM 5U 125W Grow 6400*K ( mislio sam hps ili mh ali ih nije bilo ispod 400w a nemogu si to i prigusnice priustit trenutno a i prodavac me uvijerio da je ovo jako dobra... ) pa me zanima kako bi u tome bilo... razmisljo sam da napravim box otprilike visina:150cm duzina metar i sirina metar.... i naravno biljke podic vislje te to oblozit za reflekciju ( unutra puknut venitlator i hranit gnojivima) naravno o ovome svemu za sad samo razmisljam i citam ali ko zna mozda nesto i slozim ako bi islo ovako :D
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Pa majka mu boziju, pa de malo procitaj....I ti ides u lov bez puske, Valjda prvo naucis nesto o biljakama pa onda kupujes lampu i ostalo....Al ajd....


18 sati svjetla a 6 sati mraka ide kada biljka vegetira (valjda znas sta to znaci), a 12/12 kad biljka cvjeta....Prebacujes kad ti hoces, zavisno od tvog prostora i uslova (logicno ako imas veci prostor da ces je vise ostavit da vegetira da bude veca).

6400 K je za vegetaciju, 2700 K (i blizu toga) je za cvjetanje.

Sto se tice dimenzija boksa, nisam strucan, ali mislim da bi mogao tu na taj pomenuti prostor sa 250W sijalicom odradit. 125W ti se nece isplatit na tom prostoru uzimajuci u obzir naravno da se radi o CFL-u koji je daleko slabiji od HPS. Ako je novac problem, onda druga prica.

Reflekcija....Mylar folija, alu folija ( nije preporucljiva), zastitna folija za auta ili jednostavno ofarbas boks u bijelo.

Ventilatori..... Minimalno 1x upuh i 1x ispuh (iako ce vjerovatno biti malo)...Poigraj se pa vidi temperaturu i vlagu, ubacuj koliko ih treba da postignes optimalnost (za vise informacija o optimalnosti pogledaj po forumu).

"Hranit gnojivima".....NEMOJ hranit biljku dok ne bude bar 3-4 sedmice stara, jedino ako imas prelosu zemlju pa joj fali hrane....Ali i tad tri put mjeri jednom sijeci.... NPK odnos (ako kupis gnojivo vidjeces o cemu se radi, N-azot, P-fosfor i K-kalijum) za vegetaciju treba da bude sa prvim brojevim sto vecim, a u cvjetanju zadnji broj sto veci.


Eto sad procitaj ovo, pa kreni ispocetka po forumu da bude jasnije.
 
30.04.2013
3
0
0
Ma znam sve to samo ovo nisam bio pokopco sa 12:12 ali dobro sad mi je jasno a ovo sve ostalo kuzim i to... nije da bas nemam iskustva ;) .... ma da jedino me to lampe jos muce jer sam mislio uzet mh 250w ali su imali pljacku ( neki kreteni pokrali lampe itd) i sad imaju samo 400w a plus oprema nemam dovoljno kesa....
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Da, 125 puno premalo, cak 275W premalo...
Mislim da jos nisi zrel da krenes u uzgoj, ali kako te volja. Sretno i otvori dnevnik ;)
 
30.04.2013
3
0
0
ma nista... necu riskirat nema sanse 99% da bi me starci skuzili.... a i previse ljudi mi se mota po kuci tako da radije necu riskirat....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.