Pivo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Najjače pivo na svetu sadrži 60 % alkohola!


“Ono se ne pije kao pivo, nego kao koktel u čaši za viski ili konjak”, izjavio je vlasnik pivare “Kelšip” (Kelschip) Jan Nijboer.
Novo pivo dobilo je ime “Počnite budućnost” (Start the future), a prodaje se u bocama zapremine 0,3 litara, po ceni od 35 evra.

Nijboer je rekao da je razvio novu vrstu piva da bi održao korak sa škotskim proizvođačima koji takođe pomeraju granice jačine piva.

 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Istoričarka Džejn Pajton (48) sprovela je opsežno istraživanje koje je pokazalo da su muškarci pivarama i pivnicama počeli da dominiraju tek pre oko 200 godina.

Pre nekih 7.000 godina u Mesopotamiji, ženska veština pripremanja piva je bila toliko važna da je samo njima bilo dozvoljen rad na njemu i vođenje taverni. Takođe, u drevnim društvima pivo se uvek smatralo hranom i darom boginja, a ne bogova.


Između osmog i desetog veka Evropom su harali i širili strah Vikinzi i to pod uticajem piva koje su pravile žene jer je i u nordijskoj kulturi taj posao bio poveravan isključivo njima. I u Finskoj se zasluga za proizvodnju piva pripisuje ženama, a prvi sastojci su bili medveđa pljuvačka i med divljih pčela.


Slično je bilo i u Engleskoj, gde su žene proizvodnjom piva doprinosile porodičnim prihodima. Pili su ga i muškarci i žene podjednako, a poznato je da je kraljica Elizabeta I redovno točila kriglu za doručak.


Krajem 18. veka i pojavom industrijske revolucije nov način proizvodnje piva umanjio je ulogu žena i ona je s vremenom bila zaboravljena, a muškarci su preuzeli primat.


JA NE VERUJEM !!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 11111987

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Nekoliko načina da se ublaže simptomi mamurluka



Mislim da nema goreg mamurluka nego kad se naderaš od PIVA!!!



Šećer.Radio sam svojevremeno kao portir u bolnici i naučio mnogo dobrih stvari.Na primer,kada hitnjakom dovezu osobu otrovanu od alkohola u venu mu ubrizgavaju glukozu.Od alkohola šećer pada i mora se povremeno podizati.zato kad se dobro pije,obavezno jesti nesto slatko.Ili ako se setite kad dodjete kuci unisteni od alkohola,obavezno pojesti bilo sta slatko,nekoliko kocki šećera,neki kolač,čokolada,bilo šta što imate u kući,i onda u krevet,ujutro mamurluk makar upola manji.



Ne zaboravi pored kreveta da staviš vodu i popij koliko god možeš kad god se probudiš tokom noći. I nemoj staviti kiselu vodu, bez obzira što ti više prija. Kisela nadražjue želudac koji je iovako nagrižen kao da si ga zalivao gladnim piranama, a ne vinjakom ili pivom. Samo česmuša.


Kad se probudiš – popij malu količinu pića koje si pio sinoć. Ne bilo kog pića, nego onog od sinoć. Nema mešanja. I ne sedam deci, nego malu količinu. To će samo da ti odloži mamurluk, ali bar te u isto vreme neće ščepati i on, i jutarnja bunovnost, i keva koja ti sere što si se izuo u liftu pa komšinica donela patike. I što si se popišao na cveće u hodniku.


Masturbacija je bez konkurencije najbolji ublaživač mamurluka. Amputira ga gotovo trenutno i potpuno, ali nažalost terapija traje dok ne svršiš. Onda sve po starom. Jedina bolja solucija od drkanja je da imaš devojku koja je voljna da ti tako urnisanom i zgužvanom priušti felacijo. Ali to je ređa pojava od pandura u biblioteci i privilegija cigana.


Džoint je kec iz rukava.On naravno nema nikakve isceljiteljske moći, ali može da proizvede efekat sličan masturbaciji. Tačnije da odlaže osećaj mamurluka dok on sam od sebe ne prođe. Pošto si verovatno stariji od 14 godina i više nemaš živaca da drkaš sedam puta dnevno k’o sumanut – ovo je najbolje rešenje. Šah-mat mamurluku.



Ja lično imam loše iskustvo sa kafom.Kažu da kafa veže alkohol.

i
 
22.01.2011
32
6
0
38
@Hooker

Kad dođeš jednom u hr, moraš probati Velebitsko pivo. Nema ga baš na puno mjesta za kupiti jer ne proizvode puno, ali je zato kvalitetno. Čim dobiješ priliku obavezno probaj. :mrtva_banana:

nvtwki.jpg
 

Reacher

Constant learning
18.09.2008
173
126
43
Zagreb
hooker i ja ti preporučam da probaš tamno velebitsko.inače od piva su mi najdraži: Staropramen,tamno velebitsko,guiness,tamni budweisser,paulaner pšenični i ohara irsko crveno pivo, a najčešče pijem ožujsko,naravno zbog financijske prirode :D od silne priče o pivu,i podsjetniku na sve ove divne pive moga bi sada otiči sam na jedno-dva piva u pivnicu,sve zahvaljujuči ovoj temi iako bi treba radit pametnije stvari :D

http://weber.fi.eu.org/blog/images/O_Hara_s_Irish_Red.jpg
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
I mi konja za trku imamo....Nikniknikniknik.....Pogledaj do kraja obevezno...

[video=youtube;cGf9QKUiS3k]http://www.youtube.com/watch?v=cGf9QKUiS3k&feature=relmfu[/video]
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
[h=2]Pivo je zdravo![/h] Nije istina da se ljudi od piva debljaju - pivo "deblja" kao i svaka druga namirnica samo ako se konzumira u većim količinama nego što je organizmu potrebno.
Većina doktora se slaže u tvrdnji da manja količina piva (0,5 l dnevno) povoljno deluje na lečenje nekih teških bolesti i sprečava pojavu drugih.

Dovode to u vezu sa sastojcima piva, te mišljenjem da uživanje piva smanjuje psihosocijalni stres. Sastojci piva ne samo da podstiču aktivnost želuca i digestivnog trakta, već zajedno s neprevrelim ugljenohidratima usporavaju prelaz alkohola iz želuca u krv. Mnogi lekari tvrde da manja količina piva (0,5 l) povoljno deluje na lečenje nekih teških bolesti, npr. tuberkuloze, kolere ili raka.

Vrlo zanimljivo istraživanje sproveo je francuski lekar Vinsent, koji je statistički pratio zdravstveno stanje vojnika na severu i jugu Francuske. Ustanovio je da su pivopije sa severa dvaput manje bolovali nego ljubitelji vina s juga.
Nemački lekar Šabot statistički je pratio učestalost karcinoma kod industrijskih radnika i ustanovio da pivopije kudikamo ređe obolevaju od karcinoma (osim raka grla) od drugih radnika.
Pivo štiti organizam od različitih zračenja, naročito od štetnog delovanja "rengenskih zraka". Verovatno je to povezano s prisutnošću redukovanog glutationa u pivu, jer taj spoj ima sposobnost vezivanja slobodnih radikala.
U pivu se ne razmnožavaju patogeni mikroorganizmi. Doktor Enders istraživao je baktericidnu efikasnost piva u poređenju sa nekim patogenim mikroorganizmima i ustanovio da izazivač kolere ugine u pivu za 15 minuta, a izazivač tifusa za 30 minuta.
The New England Journal of Medicine objavio je rezultate devetogodišnjeg opsežnog istraživanja srčanog infarkta u više od 7.700 pivopija. Istraživanjem je utvrđeno da prosečna potrošnja od 1 do 3 čaše dnevno (engl. čaša je 0,57 l) ima zaštitni učinak protiv srčanog infarkta. Rezultati ne čude ako se zna da pivo gasi žed i opušta. Prof. Anton Pindl sa Tehničkog univerziteta u Minhenu to opuštanje dovodi u vezu s pojmom "psihosocijalni stres". Taj pojam obuhvata strah, napetost i agresiju. Sve se to s pivom odstranjuje, jednako kao i faktor rizika od srčanog infarkta, visokog pritiska, šećerne bolesti i gihta.
[h=2]Pivo je dobro za inteligenciju![/h] Konzumiranje alkohola u umerenim količinama čini ljude pametnijima, utvrdili su naučnici koji su do tog zanimljivog podatka došli ispitivanjem 2000 osoba.
Ispitanici koji na dan piju oko litre piva imaju malo viši koeficijent inteligencije od onih koji uopšte ne piju pivo, pokazalo je istraživanje. Inteligenciju, čini se, podstiču hemijski spojevi polifenoli koji se nalaze u alkoholu. Učesnici ispitivanja koje je provedeno u Japanu dnevno su pili četiri jedinice alkohola, što u praksi znači dve polalitarske krigle piva ili četiri čaše vina.
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Hooker je napisao(la):
Pivo je zdravo! Konzumiranje alkohola u umerenim količinama čini ljude pametnijima, utvrdili su naučnici koji su do tog zanimljivog podatka došli ispitivanjem 2000 osoba.
Sad mi je jasno zasto sam pametan :icon_mrgreen:
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Ovo mi stoji na zidu u dnevnoj sobi,uramljeno

PIVOPIJSKA MOLITVA

Oče naš,
dobrog piva da nam daš
i čašćavaj nas
kao što i mi čašćavamo
pivopije naše
bilo iz krigle ili iz flaše.

Sačuvaj nas od lošeg piva
u ime Oca,Svetog duha i Sina
jer nas od njega muči kiselina.

I zaštiti sve pivopije sveta
sve nas pivske junake
jer mi spomenik dižemo pivu
tako što puštamo pivske stomake.

Neka pivo hrana nam bude
neka bude nam vitamin

Amin




Slično ovome
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Evo jedna vrsta piva koje nikada nisam pio,a kakva je situacija verovatno i neću.Oni koji su ga pili kažu da bolje pivo nikad niko neće napraviti i uzdižu ga u nebesa.Ne znam ni da li se još proizvodi.Mada sumnjam...

Da li je ko od vas imao prilike da ga proba?

Zna li ko da li se još proizvodi?

i i
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
E tako se to radi....Reklama za japansko pivo...Savršeno....

[video=youtube;8-Ef1LtpMHo]http://www.youtube.com/watch?v=8-Ef1LtpMHo&feature=related[/video]