Plantella list?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

lemonjuice

Sun chaser
16.06.2017
305
2.053
143
98
Novi sam i pozz svima, imam jedno brzinsko pitanje, biljkica je oko 4 tjedna stara i jako lijepo napreduje, radi se o ak47 full auto outdor (u kalicu) , zanimalo bi me samo koliko se cesto zaljeva sa pognojenom vodom? doziranje mi je jasno... nisam stigao prelistati forum mozda negjde i pise pa se unaprijed ispricavam :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
a da procitas sta pise na uputstvu, rekao bih da je tamo lepo objasnjeno doziranje i nacin upotrebe :)
 

kveLe

Aktivan Član
12.05.2013
267
2.246
143
Earth
Ne znam zašto je jednostavnije otvoriti novu temu nego procitati negdje, 15ml/2l svako drugo zalijevanje, po potrebi veca/manja doza..
A i sam si napisao gore "doziranje mi je jasno", pa sto onda nije jasno XD ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Murtovina

Štaćukadjevolim

420ツ
Banovan
26.02.2017
934
1.639
188
Vutrograd, Bosna i Hercegovina
GNOJENJE
Ukoliko ste kupili kvalitetnu zemlju i stavili dovoljno velike posude nema potrebe da prehranjujete biljku barem prvih 2-3 tjedna. Vrijeme za početak prehranjivanja je kad počne žutilo listova tj. to je znak da je biljka potrošila sve hranjive sastojke iz zemlje i počinje ih crpiti iz listova. U vegetaciji vam je potrebno gnojivo sa više dušika (N), a u cvjetanju gnojivo sa više fosfora (P) i kalija (K). Na svakom gnojivu naveden je NPK omjer. Uvijek počnite prehranjivati sa 1/3 ili ½ preporučene doze pa postepeno dižite dozu do preporučene.
Postoji velik izbor gnojiva specijalno napravljenih za našu biljku s kojima je teško pogriješiti ako se držite preporuke proizvođača i tablice gnojenja. Preporuka za početnike su Hesi starter paket, BioBizz starter paket ili Jungle juice. Posao će odraditi i obična Plantella, zelena za vegetaciju i crvena za cvjetanje.

Prehrana se vrši svakim ili svakim drugim zalijevanjem, po preporučenim dozama proizvođača, a ukoliko primjetite znakove pregnojavanja preskočite prehranu i zalijte običnom vodom. Sa prehranom nastavite kod idućeg zalijevanja. Vrlo je bitno prehranjivanje obaviti sa podešenom PH vrijednošću jer kod previsokog ili preniskog PH biljka ne može uzimati sve hranjive sastojke koji su joj potrebni, a ako je u pitanju outdoor nije bitan PH ostavi 30min samo da hlor ispari.

biljkica je oko 4 tjedna stara i jako lijepo napreduje, radi se o ak47 full auto outdor

Sobzirom da je u pitanju aitomatic dovoljno je da je kupovina zemlja i ne mora se gnjoiti 3\4 tjedna, biljka bi trebala uči u cvjetanje ako je imala full uvjete, prije bi razmišljala o plantella cvet

Sretno
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
plantella list nije više zelene boje već smeđe
omjer piše na etiketi 0.5 l / 70 l vode
a to je to
 

lemonjuice

Sun chaser
16.06.2017
305
2.053
143
98
evo usliko sam plantellu za cvat, nema nikakvo uputstvo niti sam dobio uz, za ovo vrijedi isto svako drugo zaljevanje ili?
 

Prilozi

  • unnamed.jpg
    unnamed.jpg
    133,7 KB · Pregleda: 129

lemonjuice

Sun chaser
16.06.2017
305
2.053
143
98
istina pokuso sam na plantelli listu odljepiti pa se cijela naljepnica sjbla tako da nisam ni pokusavao na cvijetu, sve pise.
anyways evo jedna slikica moje cure taman je pocela cvijetati :) i da li zna netko mozda od cega su one zuckaste linije po listu, skroz doljni list se kompletno osugavio od toga
unnamedd.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Vjerovatno od isparavanja. Uglavnom naebu dolnji listovi od kondenzacija. Prilično učestala pojava u outu pogotovo kod biljaka zaljevanih u jutarnjim ili dnevnim terminima. Batali folijarnu prihranu kod out uzgoja ili već ak ti je tolika želja da je prihranjuješ folijarno to radi nakon zalaska sunca. Isto tako i obično zaljevanje nek bude u večernjem terminu nakon zalaska sunca da bi omogućio zemlji da izkondenzira višak vlage tokom noći dok temperature nisu previsoke, pa samim time budeš imao i manje takvih simptoma po nižem listu ;) .
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
lemonjuice

Leaf miner Control
Usually leaf miners have lots of natural enemies that consume them. The outbreak of leaf miner might arise after a use of insecticides that kills its enemies too. The safest control is to simply remove the affected leaves and dispose them off.

Organic control
Neem oil is an excellent pesticide to control leaf miners. 30ml of neem oil in a litre of water along with little dish soap can be used as a spray.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.