Plijesan na vrhovima namjenjenim za ulje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.10.2014
8
3
0
Tek sam sada primjetio kad raspolovim vrhove da se na nekima pojavilo malo plijesni, a još uvijek su na sušenju... Pa ne znam da li smijem to koristiti za ulje, hoće li šta škoditi? Nema puno, ali se primjeti u sredini...
 

boss117

Zen
01.03.2014
96
180
33
Tristan da Chunha
mislim da nebi trebao biti problem jer neces pusiiti, zeludac nije osjetljiv toliko kao pluca, ali opet ne znaci da nije opasno ili da ne steti zdravlju, nadam se da ce ti neko odgovoriti sa vise znanja na tom polju.
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Ja svakako ne bih niti dimila a pogotovo ulje pravila,ulje se koristi pretezno kao lek a od budjavih hedova bas nemoze to biti..ostrani i baci taj budjavi deo i onda sve ok..:)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.812
2.698
Weed California USA
Ako idemo sistemom logike i malo znanja mislim da nema opasnosti ako se radi ulje od vutre koja ima malo plijesni.
Plijesan je gljivica koja ne podnosi alkohol, alkohol ju instant ubija. Visoka temperatura takodjer ubija gljivice. Alkohol otapa trihome i eventualno klorofil ako se pre dugo ostavi. I nakon cjedjenja kroz filter ako ostane pokoja gljivica, alkohol ce ih pobit..... i onda pol sata-sat-dva kuhanja na 100°C +- ubit ce sve zivo i mrtvo u toj plijesni....a ako i tada prodje do zeluca(a nece).... klorovodicna kiselina i enzimi u zelucu ce ju sahranit do kraja :)

....to je samo moje misljenje.
 

littleGreen

Aktivan Član
01.02.2012
106
66
28
44
a gde je tebi pečat? alkohol i termička obrada nisu pečat :) Alkohol i termička obrada neče ubiti eventualno nastale mikotoksine. Ulje od takvih cvjetova trebalo bi filtrirat sa laboratorijskim filtrima(spore su mikroskopske pa ih je nemoguče i tako ukloniti) i izlagat zračenju uv-c svjetla. Bolje se ne igrati sa time.

Ako se i dogodi plijesan tu i tamo, najbolje je te djelove odstraniti što prije.

link sa upravo ovom temom: http://skunkpharmresearch.com/salvaging-moldy-material-2/
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
neki okupaju svjezhe pobrane cvjetove u otopini vodikovog peroksida.....njezhno ih se otrese i onda na sushilo pred ventilator..
za vech osushene ne znam kako bi to ishlo..
 
23.10.2014
8
3
0
E ovako nasao sam da se plijesan ubija na tmp do 130 C, a prema Ricku temperatura ulja ne bi smjela prelaziti 140 C, tako da mi samo treba dobar termostat kada budem kuhao, i mislim da sam rijesio problem...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Cill nemoj mislit da pobijam tvoju tvrdnju..ali koliko sam upucen da gljivicama i sporama odgovara kiseliji medij..sad nisam siguran do kojeg ph opstaju..
Dok u luznatom mediju ne opstaju...slazem se sa stipom sta se tice termicke obrade alkoholom,ali opet bi bio na oprezu..
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Probaj pa ces videti. To sam napisao za one, koji imaju malo ili je bila losa godina kao ova.
To je stara fora od cistacica stanova. Ako imas na jogiju, odeci poprskas i stavis na sunce.
Pljesan izgine ko da je nije bilo. A kod vutre djeluje provjereno. To je tada kada nemas drugi izlaz,
pa si tako mozes pomoci.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Wama je napisao(la):
E ovako nasao sam da se plijesan ubija na tmp do 130 C, a prema Ricku temperatura ulja ne bi smjela prelaziti 140 C, tako da mi samo treba dobar termostat kada budem kuhao, i mislim da sam rijesio problem...
evo ti rijesenje jeftino i efikasno imas u svakom vecem marketu termostat za pecenje mesa u rerni ja ga uvijek koristim i sa njime nema greske


image-198_h.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Wama and jesam