Pocetak uzgajanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
06.10.2012
0
0
0
33
Zeleo bih da krenem sa uzgojem marihuane, i sada stvarno ne znam kako da krenem, ja sam mislio da je to veoma prosto gurnes seme u zemlju i zalivas ga sa vremena na vreme i ono raste... Ali pogledao sam malo forum i vidim da je to ili mnogo ozbiljnije ili je to neka specijalna oprema za profesionalne uzgajivace. Sta mi predlazete, kako da krenem, koje seme (vrsta) je najbolja za pocetak da li moze da se krene bez ikakve opreme, kako da od jednog semena proizvedem vise stabiljki (kako da isecem izdanke i da ih posadim u drugoj saksiji), ako biste mogli malo da me uputite bio bih vam veoma zahvalan.
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
e jbg,sad buraz'....
mrzi te da citas.....pa skontaj da ovde ljude mrzi da daju odgovore na KILOMETARSKA pitanja,pri tom svaki dan ISTA pitanja.....
da li znas KOLIKO bi trebalo vremena i reci da se na sve to tvoje odgovori?
da ne spominjem da za svakog coveka nesto drugo odgovara...

a ovo 'od jednog semena vise stabiljki..' to ne razumem bas najbolje
kako to mislis? jedna semenka=jedna stabljika
ako mislis na kloniranje-imas podforum,sve je vec objasnjeno.mislim,SVE sto si pitao je manje-vise pokriveno...

sad,na citanje,pa kad krenes da growas-otvori dnevnik,i eto ti pomoci.drugacije ne ide...
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Uf uf uf...prvo dobrodošao na forum.
Želiš uzgajati vuju?...Na pravom si mjestu...sam si rekao nije baš tako zabodeš i raste....vidi,prvo malo procitaj forum,dnevnike uzgoja prirucnike i tutorijale za uzgoj i tako to...pa kad shvatiš princip kako to otprilike ide...pitat ceš što ti nije jasno...ako želiš uzgajati..čitanje i učenje..nema druge.
Nemože da se krene bez opreme.
Od jednog sjemena imaš jednu biljku...nemožeš dobiti dvije...možeš raditi treninge klonirati i takve stvari...ali i za to ucenje i citanje...

EDIT loop jesi brz jbt.....
 
06.10.2012
0
0
0
33
Dobro, mozda sam malo preterao mozda bih mogao da preformulisem, da li znate neki dobar proveren sajt za nabavku gde cu da dobijem zenske biljke (cuo sam da su muske lose) i kada sam mislio bez opreme mislio sam samo sa svetlima. opet izvinjavam se na dugackom postu.
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Čuo si da su muške loše?...lol...dobar si hahaha...da muške su loše....što se sajta tice nesmjemo ti napisati jer je to reklamiranje a to je zabranjeno...pitaj google...zna ziher....da i dalje isto stoji bez rasvijete nema ni uzgoja....
Ženske biljke rastu iz feminiziranog sjemena...znaci kad ti google da sajt..traži feminizirano sjeme (fem).
I netrebaš se izvinjavati,neznaš ništa ali došao si da nauciš...pocni s ucenjem ćitajući forum..
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
lol
'cuo sam da su muske lose'
e jesi car:ludak
jesu.lose su,tacnije ne koriste se uopste-samo se zenke koriste

ukucas na 'google' seedbank' pa trazi sam
usput,bas juris infrakciju...i za semenke imas citav thread na forumu
https://forums.vutra.org/uzgoj-faq/832-alien-shop-i-banke-semena.html -evo ovde

iz tvojih pitanja vidim da uopste nisi nista citao po forumu....
i nije problem u duzini postova,vec u hiljadu puta pitanim pitanjima,na koje imas odgovore.
ako admini vide ove postove,eto ti ban..
dakle,citaj,sve vec pise...

pozdrav

EDIT-e pa jbg Blejde....prestize me...al' stizem te sa sledecim njegovim postom lol
 
06.10.2012
0
0
0
33
Zanima me gde mogu po gradu da kupim ove specijalne neonke i vidim da mi jos treba i hygrometar i koje su otprilike cene, mislim da mi ne trebaju u pocetku jace neonke prvo cu da krenem sa 1 mozda 2 biljke, koliko neonka je dovoljno za 1 biljku? I da li ako kupim seme mogu seme da odlozim i na primer da ga zasadim tek kasnije posle pola godine?
 
06.10.2012
37
4
0
52
evo i ja sam novi nemam ama bas ni jedno pitanje.citaj covjece ja 2 dana citam i vec znam kak cu si napravit box za indoor,gdje cu pokupovati potrebnu opremu...jedini problem mi je ventilacija i sjeme.sjeme sam vec nabavio al neko divlje koje sam dobio od nekog.samo citaj i sve ces povezati
 

loop

veteran spliffer
10.08.2012
773
527
0
44
shta je ovo,invazija vikinga?:b_woot:
drustvo,ovako-jedan tip od mene.tacnije,vise tipova>

1.ako uzimate 'divlje' seme,potrudite se da je dzidza DOBRA,posto seme vuce genetiku,tako da ako je losa dzidza-odgajice te JOS GORE biljke.isto tako,obzirom da to nije feminizirano seme-ne mozete znati dal' ce ispasti neki muzjak il' ne.tako da se posadi vise biljaka,kako bi ti ostalo vise zenki na kraju.koliko se samo ljudi za'ebalo stavljajuci samo jednu-dve,a ono obe muzjaci.to vam ne treba.odnos je obicno 50%,moze biti veci/manji mnogo faktora utice na to(stres,toplota..itd) tako da lepo bacite 10tak semena,pa posle samo najjace i najprogresivnije izgurate do kraja.postoje i tehnike za otkrivanje muzjaka u ranoj fazi(tzv. preflowering) al' to me mrzi da sad objasnjavam-citajte!
2.najbolje je uzeti aparate koji su 3u1 ili 2u1(dakle termometar/hidrometar ili ph merac/termometar/hidrometar),na duze staze se vise isplati,a i odnos cena/kvalitet je zadovoljavajuci(mozes naci 2u1 termometar/hidrometar za nekih 10tak EURA)

3.STO SE TICE OSVETLJENJA-neonke su dobre,jer ne greju mnogo,pa ih mozes spustiti blize biljkama-tj. obezbediti biljkama vecu luminazu.e,sad...ja bih ipak isao proverenim stazama(MH za vegetaciju,HPS za cvetanje),ali imas tu po dnevnicima da su ljudi koristili neonke(naravno,samo u vege fazi-posle ti treba crveni spektar,a tu neonka ne pomaze,osim ako ima neka sa crvenim spektrom),pa vidi,uporedi....i ne gleda se to 'koliko neonki na jednu biljku'-vec koliki ti je prostor,zatim koliko ti je jaka neonka-pa prema tome izracunas luminazu prostora.....itd.mrzeces me,ali i dalje stoji-CITAJ !!!!

4.mozes seme cuvati neko vreme u dobrim uslovima


ajd,srecno vikinzi!
otvorite dnevnik,pa napred u 'pillage' !!:ridinghorse:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.