policija prisluskuje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
vi koji se nerazumijete u mrežne tehnologije i nemate nikog da vam opali šamarčinu i kaže da se ne zajebavate bar poslušajte što ovdje nekolicina pametnih kaže.
dok god imaš mob sobom, imaš i evidenciju di si bio i s kim, nikada ništa na telefon ne pričat, imam frenda koji radi u megakompaniji jednoj na tom području, nekada je, kad je počelo u HR, slagao i podešavao muriji i pokazivao kako da se koriste tim alatima, i rekao mi je, sve slušaju, kako god hoće i kad hoće.
pametnom dosta
 
05.06.2011
16
9
0
40
prije nekih pola godine, policija u gradu imala akciju...ugl. jedan frend je završio na info razgovoru, gdje su mu puštali njegove razgovore sa likom od kojeg je nabavljao..
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
Evo da i Šime nešto pametno kaže...

Šta milicija smije, a šta ne smije...
Drugovi inspektori imaju kvotu...kao da rade preko student servisa...moraš uloviti toliko i toliko dilera, pušaća, growera, klinaca koji piju itd itd....

E sad..kako je nama u bivšoj državi bila UDBA draga i razni drukeri, to se nasljeđe nije raspalo sa jugoslavijom...bar ne način rada..

Budite sigurni da u svakom selu, mjestu, općini, državi i zaseoku ima po jedna baba, deda, teta koja suši veš i brižno skuplja informacije o svojim milim susjedima i zdušno ih prodaje, skupa sa svojom dušom, miliciji...

policijske metode i tvoja prava nisu baš sveto pismo, bar kad se radi o načinu njihovog prikupljanja i obrađivanja...

Npr...nedavno je opljačkan po 10x kiosk blizu mog mjesta, priveli su na "obavještajni razgovor" puno ekipe, a među njima je bilo i onih koji nemaju ama baš nikakvu prekršajnu prijavu...cak nisu ni sličnog izgleda, pa da su na temelju nekakvog opisa ih pokupili...išli su metodom eci peci pec...
Neznam da li ste vidjeli snimku kako iskompleksirani drot, premlaćuje djećaka romske nacionalnosti u srbiji...mislite da je to izorian slučaj?

Pročitajte malo članke u novinama, gdje je ekipa pala sa growom....svaka rečenica počinje...policijski službenici su prikupljanjem podataka na terenu došli do informacija da dotična osoba..bla bla bla..

A na koji način prikupljaju podatke, upotrijebite maštu...ako vam seže dotle...

zajebite prava i policijsku ovlast....oni rade što god žele da ispune svoje kvote
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Ako čujete eho prisluškuju vas na nelegalan način.
Znači nemaju naloga nego na svoju ruku vas prisluškuju.
Ako vas prisluškuju legalno nema šanse da skužiš da slušaju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DiskoKobaja
24.09.2009
28
2
3
54
eho nema veze s prisluskivanjem.oni vode malo vise racuna o tome i sigurno si nece dozvoliti da zbog neke gluposti upropaste posao..a u hr ce ili vec je dekriminalizirano za osobne potrebe(e sad jedino ako se dila onda je druga stvar)a imaju oni pametnijega posla od svakog slusati(i samo da napomenem u hr nemoze svaki policajac to raditi vec postoji sluzba koja se time bavi i policajac ili vise njih moraju dati zahtijev za to i onda se odlucuje oce ili nece a o nalogu suda da ne pricam..da skratim mogu kad hoce i koga hoce ali nemaju vremena za to jer ima vaznijega posla od toga da prate ko ce kome peticu uvaljati!!!!!
 
10.01.2012
10
0
0
35
Evo ljudi da se ja nadovežem, bila je emisija Provjereno što se tog pitanja tiče, iz policije su potvrdili da ukoliko postoji sumnja na kazneno dijelo, oni mogu početi sa svojim radnjama te odmah tražiti nalog sudca. U slučaju da se nalog odbije moraju prekiniti sve radnje te sav materijal uništiti........znači nema razlike u tehnici šta se prisluškivanja fizički tiče, več sama papirologija i to je to, evo toliko koliko znam za HR...pozdrav
 
13.09.2005
58
2
0
Sva je murija ista bilo gde da je, a sto se tice naloga i prisluškivanja ako ih zanima oni slušaju, pa ako šta ulove korisno za njih onda idu po nalog kod tužioca, znam iz iskustva prijatelja slušali ga mjesec dana, a taj dan kad su ga uhapsili dobili nalog, nije mu to ništa pomoglo prilikom odbrane. Što se tiče eha obično se čuje kad je repetitor zagušen ili kada plavci ti emituju signal identičan onom od mobilnog operatera sa tom razlikom što razgovor obavljaš preko nihovog repetitora. A šta je sa internetom i njega "slusaju" pa se niko puno ne brine, u suštini pazi šta i sa kim pišeš i pričaš i ne brini ;)... Mala doza Paranoje nije loša drži te opreznim i podstiče na razmišljanje.
 
13.09.2005
58
2
0
Mogu druže ako im je u interesu, a i kad izvadis bateriju a ostaviš karticu unutra mogu te locirati, jedan od indikatora je ako ti se baterija prebrzo trosi, mogu ti paliti gasiti telefon i bateriju isprazniti ako hoce. Mada to se mnogo lakse odrađuje na Simbian i Android platformama koje nazalost većina telefona sad posjeduje... Ma mogu sta hoće i kad hoće daleko im ljepa kuća
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
tema bi se trebala premenovat u "glasine"...sve ove price su neutemeljene,svi su nesto naculi...
nije bitno jel policija prisluskuje,bitno je pazit na kljucne rijeci koje bi te mogle potkopat kao dokaz na sudu u slucaju nedajboze da ipak prisluskuju...tako da ako se pazis automatski se manje paranoiras kao npr.jeka tokom razgovora i sl.teorije.
iskreno se nadam da su nasi drotovi u tehnoloskom zaostatku za zapadom kao sto cijeli balkan kaska za zapadom

---------- Post added at 23:02 ---------- Previous post was at 22:57 ----------

vutrić;197918 je napisao(la):
Mogu druže ako im je u interesu, a i kad izvadis bateriju a ostaviš karticu unutra mogu te locirati, jedan od indikatora je ako ti se baterija prebrzo trosi, mogu ti paliti gasiti telefon i bateriju isprazniti ako hoce. Mada to se mnogo lakse odrađuje na Simbian i Android platformama koje nazalost većina telefona sad posjeduje... Ma mogu sta hoće i kad hoće daleko im ljepa kuća
daj mi molim te objasni kako me mogu locirat ako nemam gps/gprs na mobu i baterija mi van moba...ne vidim logiku?!
po toj logici svaki ukradeni mob ili sim kartica bi se mogla locirat i vratit vlasniku bez obzira zavrsila ta kartica u smecu il gdje god
 
13.09.2005
58
2
0
Jedan od nacina lociranja je na osnovi mjerenja signala(Trigonometrija) izmedju repetitotra, taj signal je na 25 khz ( ne onaj na 800/1800 mhz) telefon ga emituje svakih 3 sekunde, baterija koja je zaduzena za cuvanje memorije moba moze slati nekoliko sati taj signal.
 

derataur

Aktivan Član
02.03.2011
289
25
18
106
znaci bez obzira bila baterija u mobu mob salje signal,kao i baterija?kak onda ne nadju svaki ukradeni mob koji se prijavi?